Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám felkészíteni...

Hogyan tudnám felkészíteni másfél éves kislányomat a kistestvér érkezésére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 hetes kismama vagyok, eddig nem erőltettük, de mostanában egyre többet próbáljuk mondogatni kislányunknak, hogy Anya növekvő pocakjában egy másik kisbaba van, de nem igazán érdekli. Nem szeretném, ha hideg zuhanyként érné őt a kistesó születése, de fogalmam sincs hogy magyarázhatnánk el neki, mi is történik velünk. Tudnátok ajánlani az ő korosztályának megfelelő könyveket, meséket, melyek ezt a témakört ölelik fel és segítenek felkészíteni őt az előttünk álló változásokra? Illetve más tippeket, módszereket is szívesen veszünk főleg olyanoktól, akiknek hasonlóan kis korkülönbség van a gyerekek között (nálunk 22 hó lesz) Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 15. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

21 hó van a lányaim között.

Mi az elejétöl természetesnek vettük, hogy jön a kistesó. Nagylányom sem volt olyan angyon oda, de sok mindent nem csináltunk.

Èn elolvastam egy könyvet a testvérszeretetröl. Ebben sok tippet adtak, hogyan kezeljük a testvéreket, mit vár el a nagytesó....

Elejétöl fogva nagyon szereti a kistesóját a nagy.

Most a kicsi 2,5 éves és oriási a szeretet, kicsi harcokkal, de inkább csak szeretet van. Szuperül eljátszanak együtt, néha ütlegelik egymást de annyi kell.


Mi nagyon távol vagyunk a rokonoktól, így elég hamar hármasban lettünk. Max este és hétvégén a férjemmel. Szóval a nagy minden pillanatát megélte a kicsinek. Pelenkázot, mosdatott, öltöztetett, együtt sétáltunk...

Mindent együtt csináltunk.

Sokszor azt látom, hogy a nagy le van passzolva a nagyszülöknek(jaj de megtettem volna néha én is), és a nagy kirekesztve érzi magát onnan, ezért kezd el féltékenykedni. Az anya túlságosan félit a picit, nem meri a nagy kezébe adni, vagy csak fáradt, hogy segítsen a nagynak bepelenkázni a kicsit...

Nagynak legyen lehetlösége a pelenkázó asztalhoz felmászni, és akkor minden rendben lesz.

2015. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Játék közben próbáld megközelíteni a témát. Ha babáztok, akkor legyen még egy baba, aki a nagyobb testvérkeje lesz. Későbbiekben, vidd el magaddal vásárolni, ha új kiságy kell, engedd, hogy ő válasszon (persze olyanok közül ami nektek is megfelel) baba ruha vásárlás stb. Ha bevonod, akkor automatikusan érzékelni fogja a változást. Bár még nagyon kicsi, szerintem érdemes bevonni mindenbe, ugyanis a későbbiekben elofordulhatnak testver féltékenységi jelenetek. Fessenden vagy rajzoljon valamit, és mond neki hogy a testvére nagyon fogja szeretni, mennyire ügyes nagy testvér lesz belőle stb.

Ez neki is nagy változás lesz. Eddig ő volt a baba a csaladban, és a kicsi több figyelmet igényel majd. Most próbáld felkesziteni, és éreztesd vele, hogy mindig ő lesz ti kicsi babátok.

2015. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!