Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szokták mondani egy...

Mikor szokták mondani egy kisgyerekre, hogy éretlen az idegrendszere?

Figyelt kérdés
Mik a tünetek ilyenkor és egyáltalán hány éves korig fejlődik a gyermeki idegrendszer?

2015. febr. 15. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem mindegy a kor...

újszülött fejlődésében ha nem tűntek még el a moro reflexek,vagy hajlamos a csecsemőhalálra - légzéskimaradásra

vagy később nemigen kezd forogni,mászni (ezzel alakulnának az agyi idegpályák)

még nagyobb korban, ha sírós, félős, ijedős, nehezen nyugszik meg

2015. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*kb 3 éves korig fejlődik nem is csak az idegrendszer, az egész agyműködés.
2015. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer szerintem kb 23 éves korig fejlődik, de talán még utána is. Nyilván korrekciós célokat sokkal könnyebb elérni pici korban és az életkor előrehaladtával egyre nehezebb, de ettől a fejlődés még nem zárult le. Az idegrendszeri éretlenségnek nagyon sokféle tünete lehet, például mozgáskoordinációs zavar, viselkedési eltérések, beszédértési nehézségek, visszamaradó csecsemőkori reflexek és még vagy ezer dolog.
2015. febr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Van valami, amivel segíteni lehet az idegrendszer normális fejlődését?
2015. febr. 16. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogyne, az ingerek. Beszélgetés, zene, mozgás, mindenféle tevékenykedés és tapasztalás. Hogy mi az igazán célravezető, azt meghatározza az életkor és a probléma mibenléte.
2015. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudnál esetleg ezzel kapcsolatban szakirodalmat ajánlani, de akár egy internetes info oldal vagy bármi más megtenné.
2015. febr. 17. 22:31
 7/13 anonim ***** válasza:

a jódna fontos szerepe van ebben


(viszont én terhesen akartam szedni, és nem engedte az orvos..., szóval kérd ki az orvos tanácsát, ha a kicsinek akarnál adni)


[link]

2015. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

meg amúgy az élmények azok amik fejlesztő hatásúak igazán


nem is maga a játék és ingerek, hanem olyasmik, amik elmélyülnek benne, élményekké válnak (elég arra figyelni minek örül, min nevet)ezek fogják előrébb vinni.

a játék, ének, stb környezet csak eszköz mindehhez

2015. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anya taníts engem c könyv pdf-ben letölthető
2015. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszi szépen!!!
2015. febr. 18. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!