Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Véresnek tűnő piros széklet...

Véresnek tűnő piros széklet lehet paradicsomtól?

Figyelt kérdés
Kisfiam öt és fél éves, észrevettem mostanában, hogy fenéktörlésnél élénk pirosos a papír, de sebet, aranyeret a popsiján nem látok. Vacsorára paradicsomot is szokott enni, lehet esetleg attól? Egyéb baja nincs, jó étvágyú stb. 2 hete volt beteg, akkor egy hétig antibiotikumot kapott.

2015. febr. 23. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem. Nyilván evett már csecsemő/kisgyermek korában is paradicsomot és akkor nem tűnt ez fel neked.

Kérj székletminta vizsgálatot a gy.orvostól. Nehogy valami nagyobb baja legyen!

2015. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán lehet tőle piros, tapasztalat. De azért, ha máskor is jelentkezik, inkább vizsgáltasd ki a biztonság kedvéért.
2015. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is lehet attól, a héja szokott kis darabkákban látszódni. Ha nincs hasmenés, hasfájás akkor én nem aggódnék. Esetleg egy két napig ne egyen paradicsomot és figyeld ha újra adsz neki.
2015. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, tegnap már nem adtam neki, úgyhogy várom a mai "dolgokat", remélem nem lesz semmi gond. Amúgy nincs hasmenése, normál világosabb színű a széklete.
2015. febr. 24. 06:27
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Probiotikumot nem szedett az antibiora? Egy öt és féléves szerintem már meg kellene eméssze a paradicsomot, másrészt pedig valszleg nem csak most tűnt volna fel, ha nem.
2015. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De igen, szedett probiotikumot, Protexint, de csak az antibiotikum kúra után és utána még pár napig. Ma és holnap figyelem, ha nem változik, irány a doki.
2015. febr. 24. 11:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére a mai "termés" teljesen piros-mentes volt, teljesen normális, úgyhogy valszeg tényleg a paradicsomtól lehetett.
2015. febr. 24. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!