Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel játszik, foglalkozik...

Mivel játszik, foglalkozik gyermeked otthon óvodai nap után?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Rajzol, az aktuális kedvenc meséjét megnézi (fúúúj, milyen elvetemült szülő vagyok), játszik a plüsseivel, gumit fűz.
2015. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6,5 éves lányom és 5 éves fiam van. Főleg játszanak :) együtt mindenféle szerepjátékot, most a tavaszra koncentrálva sokat foglalkoztunk a természet ébredésével, előszedték a plüsseik közül az erdei állatokat és székekkel-törölközőkkel-dobozokkal erdőt rendeztek be nekik. szoktak társasozni is, kártyázni, ügyességi játékokat játszani. ha az elfoglaltságom engedi, én is be szoktam szállni mindenbe.

nagyon szeretnek rajzolni, és mindenfélét kézműveskedni, tegnap kartonból lovat vágtunk, fonalsörény-farok került rá, facsipeszek lettek a lábak, és wc-papír gurigából csináltunk rá huszárt, kiszínezték, papírcsákót is tettünk rájuk, nemzteiszín szalaggal meg minden.. ezeket én találom ki, mikor minek van aktualitása -vagy nekik milyen ötlet pattan ki éppen a fejükből :)

néha egyedül játszanak inkább, a lányom pónisat-barbisat, vagy playmobil illteve lego emberkékkel matat. a fiam szívesen konstruál, legoból, jenga-elemekből-akármiből... ha matatni akar akkor ő kukabúvározik vagy van angry birdsekkel döntöget le maga építette malactornyokat... ma reggel wc papír gurigából+zseníliadrótból csinált egy csomó malacot, de játszani már nem volt ideje indulásig, ma biztos ezt fogja folytatni ha hazaérünk.

nagyon szeretnek eldugós-megtalálóst játszani, meg mindenféle mozgásos dolgot amit szobai körülmények között engedek. van egy kihajtható szivacs fotelágyunk, az mindenre jó, lehet csúszda, bábparaván, boltpult, barlang, térfélelválasztó lufizáshoz...

néha ha nyugisabb dolgot akarok nekik akkor diát vetítek, ezt inkább már fürdés után, ha azt látom, hogy hergelőset játszanának mit nem akarok lefekvés előtt. sokat lapozgatják a könyveket, "olvasunk" is rendszeresen ( nem az esti mesére gondolok). szeretnek még matricázni is, meg közösen kitalálni meséket, meg bábelőadásokat amit aztán végig kell nézni/hallgatni :)

2015. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4,5 éves kisfiam van.

Ha hazaérünk, akkor sokat segít nekem (igen, be szoktam fogni a háztartási munkákba, természetesen az ő szintjén és nagyon élvezi, nagy fiúnak érzi magát tőle)- vannak fix feladatai: apróságok, mint zöldség megmosás, ha vásárolunk, akkor ő pakol ki a szatyorból a konyhapultra, kiöntheti a robotporszívóból a szöszöket, ha tojást főzünk, ő is leszedegetheti a héjat, megterít, segít beszedni a száraz ruhákat stb.


Vannak önálló játékai körülöttem, miközben én a vacsorát készítem vagy pakolgatok- így tudunk beszélgetni, de egyedül játszik: fa vonatsínekből pályát épít, lego duploból házikót vagy valami mást épít, van egy garázsa, ott közlekedik az autóival stb.


Közösen szoktunk LÜK vagy Logico primo feladatokkal játszani vagy Sapientino-t, mesét olvasunk, társasozunk (kisvakondos betűjáték, Bogyó és Babóca úton az oviba, váras sárkánykilövős, halacskás-horgászós stb.) vagy puzzle-t rakunk- az elején egyszer közösen kirakjuk vagy csak "díszletnek" kellek, közben beszélgetünk.

Nem nagyon szokott otthon rajzolgatni vagy gyurmázni hétköznap, inkább csak hétvégén.


Hetente 2* járok konditerembe, ebből az egyik hétköznap délutánra esik- akkor jön velem és ott van játszóház: ott is lego duplo, autózás, vonatozás, mesélés van főleg.

2015. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mesét néz ,és fürdés után van közös társasozás vagy mesekönyvböl mesélés ágyban fekve .
2015. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!