Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Feladjam? "Legyőz" a 4 éves...

Feladjam? "Legyőz" a 4 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Dél óta cirkuszolunk..Le akartam nyírni a haját. Ez 10 perces művelet lenne de nekiállt hisztizni hogy nem engedu. Elszaladt. Kergettem..szépen kértem, fenyegettem.. most ott tartunk hogy 2 óta a szobába ül a sötétbe. Se tv, se semmi. Mondtam cak akkor jöhet ki ha leül szépen és hagyja hogy levágjam a haját. El van cseszve az egész nap és még mindig nem hajlandó leülni. Feladjam én? De akkor innentől kezdve tudja hogy ha kellő ideig hisztizik megkapja amit akar? Próbáltam többször megbeszélni vele de nem jön hajat vágni.. mit csinálnátok a helyemben?
2015. márc. 8. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ma ez már nem fog menni, ha ennyire kitart. Beszéljétek meg, hogy ma nem nyírod le a haját. Ha fiú, akkor lehetne nagyfiús program apával fodrászhoz menni.
2015. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne próbálni kompromisszumot kötni.

Mondjuk nem tudom fiú vagy lány!? Géppel szeretted volna? Lehet ollóval engedné? Miért nem engedi mit mond?

Csak azért teszek fel ilyen butának tűnő kérdéseket mert az én fiam 3 éve koráig gond nélkül engedte vágni géppel a haját, aztán egy esedékes hajvágásnál még el se kezdtük de egyszerűen nem engedte. Azt hittem én is hogy hiszti. Kergetőztünk, ígértem, tiltottam csak nem engedte. Aztán rájöttünk hogy egyszerűen csak elkezdett félni a géptől. Nem tudjuk miért, de végül ollóval ha nehezen is de engedte. Nem is tudtuk 3 évig csak ollóval vágni a haját. Minden alkalommal felvetettem neki a gép lehetőségét de attól elzárkózott, épp most a héten vágtam és most engedte géppel.

El nem tudom képzelni hogy akkor mi történt hogy nem engedte, és hogy most miért engedte, de ez van.


Arról meg nem is beszélve hogy egy felnőttnek is van olyan hogy egy megszokott, általános dolgot épp nem akar. Egy gyereknél miért nem lehet ilyen? Volt már velem is olyan hogy épp egész nap semmi hangulatom nem volt főzni, pedig amúgy szeretek, meg hát muszáj is. Ez nem jelenti azt hogy lusta házi asszony vagyok. Nem hinném hogy tragédia lenne ha nem ma lenne levágva a haja hanem holnap vagy jövőhéten. Ez nem gyengeség a részedről hogy egyszer engedsz annak hogy jó most nem de megbeszélitek hogy mikor pótoljátok be.

2015. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fodrásznál is ugyanez a cirkusz. Régebben csak csak megoldottam ráparancsoltam vagy míg kisebb volt beraktam az etetőszékbe..vagy ígértem valamit..most nagyon azt a korszakát éli hogy ő akar minket rendszabályozni. Egy hete elkezdett köpködni és rámütni. Persze megbeszéljük mindig ha lehiggadtunk de ez úgy érzem nem a hajvágásról szól hanem egy hatalmi harc..
2015. márc. 8. 18:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Félek ollóval nekiállni. Olyan béna vagyok ilyenbe..
2015. márc. 8. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, hogy bénán szoktad neki levágni és ezért nem akarja...
2015. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nagy poén volt utolsó..
2015. márc. 8. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem poénnak szántam pedig. Én is üvöltöttem a fodrásznál mikor kicsi voltam, mert mindig rövidre vágták a hajam és én nem akartam, mert hülyén néztem ki vele, csúfoltak.
2015. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4 éves fiú. Milyen legyen a haja? Nagyon izzad a feje. Ovi utan ott hajszáritozza az ovónő mert leizzad játék közbe. Géppel nem tudom elrontani..ahhoz értek legalább..kijött végül. Ollóval körbe igazítottam a fülénél meg hátul de végig úgy csinált mint aki bele akar halni a fájdalomba. Egyébként most tényleg béna lett neki de szerintem 4 évesen ezt még nem fogja fel..
2015. márc. 8. 19:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem nektek jobban telt a vasárnap..:-) szép estét..
2015. márc. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!