Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kislány még nem...

Kétéves kislány még nem beszél. A hallása rendben van, minden másban egészségesen fejlődik. Van ok aggodalomra, vagy még belefér a normálisba?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

szavakat sem?

ha abszolút semmit, csak gügyög, akkor az nem feltétlenül jó. egyébként nem baj, nem kell erőltetni, beszélni fog.

2015. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyerekorvos megbízható tanácsot adhat.
2015. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Üdv! Nem vagyok hozzáértő, de egyszer volt alkalmam ilyen esetet megfigyelni, talán segít. A barátnőm lánya két és fél éves koráig egy szót sem szólt, nagy volt az ijedtség... Vitték több helyre, de arra jutottak, hogy nem lehet semmi baj és csak egy kis időre lenne szükség. Pár hétre rá a barátnőm legnagyobb meglepetésére este szendvicsezés közben megszólalt a kislány: Anya, a paradicsom hol marad? :D Így, ezekkel a szavakkal. :) Persze nem mondom, hogy ne járjatok utána, de lehet neki is csak egy kis idő kell. ;)
2015. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán semmit, még szótöredéket sem, én vinném több helyre.

Amúgy a lányom volt olyan, hogy míg el nem kezdtünk neki mesét olvasni minden este, addig elég kevés szót tudott. (2 év 3 hós volt akkor) Utána minden nap tanult 1-2 újat, most 3 évesen senki meg nem mondaná, hogy később kezdett beszélni, mint a többi vele egy korú.

2015. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, szavakat sem mond. Hangokat, maximum egy szótagot, nagy jóindulattal, de inkább csak magánhangzókat. Érteni ért, mert mindent megmutat, otthon, utcán, képeskönyvben...
2015. márc. 18. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is két éves, bölcsibe jár, és azt látom, hogy óriási különbség van a 2-3 éves gyerekek között beszédfejlődésben. De ez nem azt jelenti, hogy "butább", aki később kezd el mondatokban beszélni.

Az egyik kislány, aki kb öt hónappal idősebb mint az enyém, olyan szinten beszél, mint egy kicsi felnőtt. Többszörösen összetett mondatokban. Már fél évvel ezelőtt is mondatokat mondott, amikor a csoportjából más gyerek még szinte szavakat is alig.

Az én lányom 2-3 hónapja még ritkán mondott egy-egy szót, de most hirtelen elkezdett tőmondatokban beszélni ("Alszok" "Anya, rajzolj" "Anya, kérek keksz"... stb)

Megkérdeztem a csoport kisegyereknevelőjét, szerinte jól fejlődik-e a beszéde, és azt mondta teljesen normális. Sokan még ennyit sem mondanak, de három éves korukra beérik majd azokat, akik másfél évesen mondatokban beszéltek.

Ha megért és csinál mindent amit mondanak neki, akkor az jó, és előbb utóbb beindul a beszéde is.

2015. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!