Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran szokott hányni...

Milyen gyakran szokott hányni a gyerkőcötök? Gondolok a túl evés, gyomorrontás miatti hányásra, esetleg vírusra. Néha meg se lehet igazából különböztetni, nem? Hányás után meddig szoktátok diétáztatni a gyereket, tejterméket mikor kaphat?

Figyelt kérdés
Az enyém az elmúlt egy évben három alkalommal hányt egy-két napig, naponta párszor, mondjuk háromszor, négyszer. Volt amikor inkább túlevésre gyanakodtam, volt amikor vírusra, mert hallottuk a környezetünkben. Nem túl sok ez?

2015. ápr. 11. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

5,5 éves, talán összesen 10 volt.

egyszer nagyon beteg volt, akkor 2x hányt, mikor nagyon magas láza volt.

a többi az mind túlevés, rá kakaó ivás, természetesen mind lefekvés után, vagy szőnyeget vagy az ágyba... :D

2015. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szintén 5,5 éves fiú.

Egyszer hányt egy joghurttól még olyan másfél évesen, egyszer narancsból zabált be, akkor éjjel hányt vagy 3x. Összesen ennyi.

2015. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen mázlitok van!

Nekem hányós gyerek jutott. Ha magas láza van, akkor addig szokott hányni, amíg le nem csillapodik a láza. Ha felszökik, megint jön a hányás. Olyankor minden kijön belőle, egy-két korty tea/víz is visszajön. Szerencsére ennyire beteg kb. kétszer volt, viszont akkor a doki rögtön injekcióval kezdett nálunk.

A nagyobbik fiam sosem tudja, hol van a határ. Amúgy normális evő, de van, hogy még ebből is kér, abból is kér és hiába mondom, hogy már sok lesz, csak azért is. Ebből szokott hányás lenni. A kicsi inkább kiköpi az utolsó, nem tetsző falatot, ő nem szokott hányni a túlevés miatt.

Szerencsére hányós-hasmenős vírust még sosem kaptak el.

A lázas állapotnál nem tartunk diétát, mert amúgy sem eszik semmit.

2015. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszer "hànyt" mert vacsi utàn birkóztunk, és felkavarodott a gyomra. 3,5 éves.
2015. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte mindig amikor megvan fázva, annyira köhög olyankor hogy hány tőle. Az apja is ilyen tőle örökölte.

Olyan szerencsére nem volt még soha hogy egész nap sugárba, ez a megfázáskor is inkább csak a slejmet hányja ki.

2015. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyéim nem hányósak, 1x kaptunk be egy hasmenős-hányóst a barinőm kislányától, de akkor is csak 2x hánytak, a barinőm kislánya 20x kb. De szerintem ez típus kérdése, az enyéim lázasodnak könnyen és minden felső légúti cuccot megkapnak, a barinőm hányós kislánya meg szinte még nem is volt lázas. Nem sok hányás sztem, amit írtál.
2015. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elmúlt fél évben 4szer hánytak a gyerekeim, előtte soha. Mit tesz a közösség, ugye...

Ebből 3 betegség volt, 1 gyomorrontás. Az orvosunk tanácsát követem ilyenkor, azt esznek amit kívánnak, nincs diéta. Persze általában semmit sem kívánnak ilyenkor. Szénsavmentes kólát szoktam még nekik adni és sidorialt, azt hiszem ez a neve, az ásványi anyagok pótlása miatt. Tejterméket akkor kapnak, amikor már kívánják.

2015. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát a legkisebb gyerekem hetente hányik, ugyanis nem bírja az autózást, és akárhányszor megyünk valahova, összehányja magát és az autót (váltóruha, zacskó, stb mindig van nálunk)

A középsőm nem nagyon hányós, csak ha ez a fosós-hányós vírus van, mondjuk évente egyszer.

A nagyobbikom is hányós sajnos, néha ő is kidobja a rókát a kocsiban, ezen kívül mandulagyulladásnál is hányik (azt mondta a doki, hogy a mandulás bacik lemennek a pocakjába és az irritálja neki) és akkor persze a hányós vírus is ott van.

Túlevéstől az enyémek nem szoktak hányni, egyik se zabagép.

2,5 - 4,5 - 6,5 évesek

2015. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy látom azért a középmezőnyben vagyunk, vannak akik jobban állnak nálunk :)

Természetesen mindig az ágyban, szőnyegen sikerül az enyémeknek is hányni. Murphy...

2015. ápr. 13. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!