Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megnevelni egy...

Hogyan lehet megnevelni egy 2,5 éves kisfiút, aki egyáltalán nem akar szót fogadni?

Figyelt kérdés

Kezdem feladni, hogy valaha is megnevelem. Néha már az is megfordul a fejemben, hogy értelmileg nincs nála valami rendben, pedig egyéb okokból már voltunk vele kivizsgáláson és mindent rendben találtak.

Szinte csak olyan dologba kezd bele, ami veszélyes, rossz, tilos stb. Az egész napunk másból sem áll, csak a nem, nem, nem. Ez borzasztó. Semmi értelmes vagy hasznos dologgal nem tudom lekötni a figyelmét. Én ezt nem értem.

A legnagyobb baj, hogy van egy bátyja is aki eddig nagyon rendes, szófogadó gyerek volt, de most elkezdte majmolni az öccsét, így végképp felőrölve az idegeimet.


Kérlek, ha tudtok adjatok valami ötletet, mert tényleg nagyon kétségbe vagyok esve!


2015. ápr. 18. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Pozitív megerősítés a szidas helyett, feladat a tiltás helyett.

Ha valamit jól csinál, dicsérd meg. Pl egyedül feloltozott és teszem azt talpig téli cuccot vett fel nyári helyett: Nahát, hogy te milyen ügyesen feloltoztel Zolika! Nagyon ügyes nagyfiú vagy. Szép ez a pulóver nagyon. Nincs benne meleged? Ma nagyon jó idő van, akár egy póló is elég lenne. Nézd, Pl ez az autós.

2015. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Már van tapasztalatod a gyermeknevelésben, és mégsem tudod, mit kezdjél a második gyerekkel??
2015. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Először is szerintem gondold át biztos minden tiltásra szükség van-e, nem írtad miket akar csinálni. Napirendetek van? Szoktatok kinn lenni, játszótéren? Lehet sok az energiája ezt kelle levezetni, otthon pedig, ha másképp nem megy kitartóan ülj ott mellette és játszatok, csak van valami, amit szeret.
2015. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire vagy következetes és határozott?
2015. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!