Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a játszótéren a másik...

Ha a játszótéren a másik gyerek kérdés nélkül elveszi a tiédtől a játékot, mit mondasz neki? És a tiédnek? Az ő szülei hogy reagálnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 02:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány évesek. Mondanám a gyermekemnek ha nem tetszik, akkor szépen mondja meg a másik gyereknek, hogy nem örül ennek, kérje meg, vagy játszanak együtt.
2015. ápr. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem avatkozom közbe. Ha látom a kisfiamon, hogy rosszul esett Neki vagy kérdőn néz rám, azt mondom, hogy a másik kisgyerek csak meg akarja nézni a játékát, mindjárt visszaadja. Ez érteni szokta a szülő, és egy rövid nézegetés után vissza is adják az ominózus játékot. Ha a fiam veszi el más játékát, mi is egy-két percen belül visszaadjuk. De a kisfiam a játszótéren szocializálódott, most két éves, a tavaly nyarunkat a játszón töltöttük. Ismeri a szabályokat, hogy alapvetően ott minden közös, tehát megnézheti a másét, de a sajátját is be kell dobni a közösbe. Nem szokott gond lenni.
2015. ápr. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lemaradt: 2 éves körüliek.
2015. ápr. 20. 02:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neki,hogy csak játszani szeretnének a játékával,utána visszaadják. Nincs belőle nagy probléma, ő is használja másét így, nálunk mindenki engedi ezt a játszótéren.
2015. ápr. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan kiveszi a gyerekem kezéből a játékot egy másik gyerek (főként nagyobbak), akkor én szólok, hogy adja vissza, mert ez az övé, és épp játszik vele, ha csak elvesz valamit, akkor nem zavar, ha a lányom nézi, akkor mondom neki, hogy most kicsit játszik vele ő is. Ha a lányom veszi el másét, akkor ugyanígy járok el, ha valaki kezéből akarja kivenni, nem engedem neki.
2015. ápr. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Ha nem oldják meg egymás között, akkor azt mondanám mind a kettőnek, hogy játszanak vele együtt! Vagy a másik gyereknek, hogy addig, amíg játszik az én kicsim játékával, adja neki oda az ővét, hogy Ő is tudjon játszani!
2015. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a 2 év körüliek még nem játszanak együtt, csak egymás mellett. Még én is így tapasztaltam mindig.

Azt nem tartom jónak, hogy kivehetnek a kezéből játékot, ezért a tiéd is kiveheti a másiktól. Abból csak sírás szokott lenni.

2015. ápr. 20. 09:18
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze ha egy éppen nem használt játékot vesznek el, abban nincs semmi rossz.
2015. ápr. 20. 09:20
 9/16 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha a másik kitépi a kezéből, vagy bántja és az anyja apja nem szól, akkor én rászólok, és visszakérem a játékot. Ha sima baba huzavona van, és semmi dúrva dolog, akkor max . Rávezetem a lányomat arra, hogy kérje vissza, vagy játszon mással.

Amúgy az agyam eldobálom, amikor anyuka mosolyogva nézi, hogy a csemetéje kicsavarja a másik gyerek kezéből a játékot, vagy lelöki a motorrol. Ezt viszont soha nem állom meg szó nélkül. Azért a 2 évesnek, és a nagyobbaknak is meg kell tanítani a közösségi szabályokat.

A 2 évesek ne önállóan oldják meg az ilyen problémákat, mert még kicsik hozzá.

2015. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amikor fiam akarja elvenni a játékot, akkor mi mindig megkérdezzük - vagyis én, hogy megnézheti-e. Ő egyébként még nem vett el olyan játékot, amivel éppen játszott vki, meg nem lökte le a motorról a másik gyereket.

Ha tőle úgy veszik el a játékot, hogy nem játszik vele, vagy simán odanyújtja a másiknak, az nem probléma. De ha erőszakkal akarják elvenni, akkor azért szólok.

Volt már olyan, hogy a másik szó nélkül elvitte a kismotorját, és vadul ment vele, sőőőőőőt! dobálta! Na, akkor csúnyán néztem, majd amikor láttam, hogy a kedves anyuka csak nézi a vandál gyereket, szóltam. Nem tudom, az ilyen szülők amúgy mit képzelnek. Nekem eszembe nem jjutna engedni, hogy a fiam a másik gyerek játékát dobálja, tönkre tegye.

2015. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!