Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek tejfehérje intolera...

Van akinek tejfehérje intolerancia alakult ki nem csecsemőkorú gyermekénél?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves, s pár hónapja visszatérő kiütései miatt csináltattunk egy vértesztet, ami tehéntejre közepesen jelzett, de semmi már, erre a betegségre jellemző tünete nincs... nem vagyok meggyőződve, hogy valóban ez okozza a tüneteket, természetesen elkezdtük a tejmentes diétát, ami nagyon nehéz, és nem akarom kitenni ennek, ha nem is ez a valódi probléma! Eddig is úgy tudtam, s most is csak azt olvasom mindenütt, hogy ez csecsemőkorban alakul ki, s 3 évesen sokan elnövik... Esetleg aki jártas ebben, tud valami vizsgáletot ami bizonyíthatná?
2015. ápr. 22. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én lányomnál 6 évesen alakult ki.

Én nem nevezném ezt kifejezett betegségnek, bár nálunk sem tudták biztosra mondani.

Amióta teljesen szakítottunk a tejtermékektől, nagyon jól van.

Kakaózni is tud mandulatejből vagy kókusztejből. Tejszínes ételeket rizstejszínből.

2015. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sandrachnologic ***** válasza:
A fiamnak, most lesz 4 eves. Ha gondolod irj privit. 😊
2015. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos a rizs és mandula is közepesen jelzett, így ezek a tejek kilőve, a szója szintén... marad a kókusz, de nem igazán ismerem, majd kipróbáljuk... köszönöm, hogy válaszoltatok, nekem nem igazán áll össze egyenlőre ez, hogy valóban a tej-e a bűnös?! - nálatok mik a tünetek?
2015. ápr. 22. 20:05
 4/12 sandrachnologic ***** válasza:

Asztma, ekcéma, csalakiutes, fulladás, hasfájás, hasmenés, székrekedés, puffadás.


Nalunk tej-tojas-szoja allergiás, de jelzett meg diora es mogyorora is.


Zabtejet is itathatsz vele. De van tönköly es hajdinatej is. Mi 10 honapja tartjuk a diétát, azota minden ok. Ha valami bevsuszik ha van. Hamarosan kezdjük a visszaterhelest próbaképpen.

2015. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 14 hónapos korában jelentkezett, és most úgy néz ki (kopp-kopp), hogy talán elmúlt. 3 éves múlt decemberben. De biztosat egy hét múlva tudunk, mert ma kezdjük a terhelést. De az elmúlt egy hónapban megmondom őszintén elkezdtem neki adni a tejtermékeket, és semmi reakció eddig.
2015. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 és 5 válaszoló - nálatok azért bőven volt tünet, nálunk csak a kiütés... ezért fura nekem... tegnap zabtejet vettünk, de nagyon nem jött be sajnos , őszintén én is inkább nem innék tejet, minthogy ezt igyam.. de nem adjuk fel, próbálkozunk tovább...
2015. ápr. 23. 09:29
 7/12 sandrachnologic ***** válasza:
Van akinek csak bortunetet okoz, lehet ti is ilyenek vagytok. A diétát vegyetek komolyan, mert el fog tole idővel múlni. Ha esetleg segit, akkor estefelé tudok küldeni egy listát a tejmentes dolgokról.
2015. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném a listát, nagyon aranyos vagy! Igyekszünk tartani, de még csak 2 napja kezdtük, rengeteg dolog van amibe akaratlanul belefutunk, és ugye ott az ovi is... és egy kistesó... nem egyszerű....
2015. ápr. 23. 14:12
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolok, ha esetleg még vissza néztek meg írnátok mennyi diétás nap után enyhültek a panaszok? mikor volt látszatja a tejmentességnek? Köszönöm!
2015. ápr. 24. 11:30
 10/12 sandrachnologic ***** válasza:
3-6 hónap a teljes kiurules a szervezetből. Nalunk egy het utan csökkentek a bortunetek. Mindjart küldöm a listát. 😊
2015. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!