Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb gyerek beszédfejlődése...

Nagyobb gyerek beszédfejlődése megakad kis korkülönbség esetén?

Figyelt kérdés
Nem akkorra gondolok, amikor megszületik a pici, hanem mondjuk egy 1-1,5 éves korkülönbségnél, amikor a nagy már beszél elég szépen olyan 2,5-3 éves korára, és onnan nem billen ki, nem halad tovább, mert közben a kicsi is elkezd beszélni, intenzíven halandzsázni, stb. Van köztetek olyan, akinél ez felmerült?
2015. ápr. 24. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
én ilyenről még nem hallottam és a környezetemben, sem találkoztam ilyennel, ha már szépen beszél egy gyerek, max bohóckodva halandzsázik egyet a tesónak, de hogy emiatt megakadjon a nagy beszédfejlődése kizártnak tartom, hisz a gyereknek is az a jó hogy megértik :)
2015. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam 2,5 évesen bölcsibe került ahol ő volt a legnagyobb. A legtöbb gyerkőc 1-1,5 éves volt. Volt aki csak mutogatott, volt aki halandzsázott. A fiam totálisan eltanulta tőlük. Mutogatott a szavak elejét mondta csak ki, nyöszörgött, mert ezt látta egész nap a többi picúr mellett. Ahogy ovis lett akkor szokott le róla mert ott meg látta hogy a többi nem így csinál. Kissé őrjítő volt hogy egy pár hónappal előbb még verseket szavalt utána meg gagyorászik. de elmúlt. Szerintem van rá ráció hogy a kisebbtől eltanulja de inkább fordítva szokott tesók esetén lenni. A kisebb tanul a nagyobbtól.
2015. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, nálunk az van, hogy ebből a fordított beszédből nem tör ki a nagyobbik. Továbbra is mondja a verseket, szép a szókincse, stb., de még mindig azt mondja, h felkelsz, kiszállsz, stb. És szerintem kb. akkor kellett volna ebből kijönnie, mikor a pici is elkezdte mondogatni a kis szavait meg halandzsáit...
2015. ápr. 24. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!