Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudom a gyerekem mozgásfe...

Hogy tudom a gyerekem mozgásfejlődését segíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég volt 2 éves, de elég ügyetlenke. Nem ugrik, nem szalad (vagyis lassan szalad, szedi a lábát, de nem igazi futás), nehezen mászik át a homokozó peremén, egészében bizonytalanabb a mozgása.
2015. máj. 7. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

szeretik az alagutakat lehet kapni összecsukható egyszerű vászonanyagút

legyen lehetősége esetleg szék alatt, asztal alatt bújkálni

tegyél az ágyra játékot, másszon fel érte, utána tedd az ágy ámlájára nyújtózkodjon, ácsingózzon


bújkálj a látószögében, pl ajtó mögött kukucs játék, ő is bújkálni fog előled a nagy nevetésben bepörögnek és már egyre gyorsabban bújkál, szalad előled



de biztos vannak jó tanácsok az anyat taníts engem c ingyen letölthető pdf-ben

2015. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kergetőzni is lehet, meg versenyezni, hogy ki éri el hamarabb a játékot(de hagyjuk őt nyerni)
2015. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Vidd el valamilyen mozgásra. Például az úszás nagyon jót tesz. Vagy esetleg egy trambulin. Vannak kisgyermekeknek való tornák is.
2015. máj. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes lenne megnézetni szakemberrel, vesztenivalód nincsen. TSMT, Ayres, alapozó terápia. Ez a gyereknek csak egy játékos tornázás, de később nagy hasznát fogja venni. Ha meg azt mondják, minden oké, akkor megnyugszol és minden mehet tovább a szokott módon.
2015. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a nagyobbik gyerkőccel járok TSMT csoportos tornára. Az első alkalom, amikor megnézik, nagyon drága, és utána se olcsó, de nálunk pl amikor elkezdtük 3 hónapja, még bizonytalanul, kapaszkodva ment fel váltott lábbal a lépcsőn, most meg tök hosszú, nagy fokokból állón is gyorsan, kapaszkodás és billegés nélkül megy fel. Addig nem bíírtam rávenni, hogy lógjon, ott simán elkezdte. Szóval szerintem tök jó, sokat ügyesít és erősít rajtuk.
2015. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó ötleteiteket!


A tsmt tornán miket csinálnak? És hogy veszik rá a gyereket, hogy elvégezze a feladatot?


Ti hová jártok?

2015. máj. 10. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát van ebben a fejjel lefelé lótva hintáztatástól a nagylabdán ülve rugózásig, a gördeszkán hason fekve guruálstól a néptáncos-pörgésig amit el tudsz képzelni. Az enyém sokkal nagyobb korában kezdte, de őt sem volt egyszerű rávenni. Viszont kisebb korban elnézőbbemég a terapeuták, lehet, bekerültök egyből egy csoportba és kihagyhatjátok az otthoni részt. Egy próbát, hidd el, megér!! Olyan jó, hogy Mo-on van ilyesmi! BArátnőm külföldön nem tud mihez kezdeni az egyéves babájával, aki még csak nem is kúszik! Örülni kell, hogy van ilyen lehetőség.


Mi a XI. kerületbe járunk.

2015. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!