Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a hisztit?

Hogyan kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislányom másfél éves, sokszor hisztizik ha valami nem úgy történik mint ahogy azt ö elképzelte. Ilyenkor én mindig leguggolok hozzá és megölelem, nyugodt hangon beszélek hozzá míg meg nem nyugszik. A párom és az anyósom szerint ezzel csak elrontom és elkényeztetem öt. Szerintük a hisztit úgy kell kezelni, hogy tudomást sem vesznek róla ha hiszti van, vagy van mikor elkezdenek hangosan nevetni rajta, hogy milyen csúnya mikor sír. Szerintem meg az ö elképzelésük nem jó, persze lehet hogy nincs igazam. Ti mit csináltok mikor hisztizik az ilyen korú gyereketek?
2015. jún. 3. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az első számú szempont a tisztelet. Nem nevetem ki azért, mert érzelmi hullámvölgyet él meg, és nem is tekintem észrevehetetlennek. De az tény, hogy ha földhöz veri magát, akkor megvárom míg elmúlik, mert üvöltő gyereknek magyarázni úgy sem lehet. Az enyém is másfél éves, szerencsére gyorsan lecsengenek még a hisztik. Kitartás! :) Hallgass a szívedre! :)
2015. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig megmagyarázom neki, miért nem úgy van, ahogy ő akarja. Pl. ha tudja a napi rutint, mégis pl. evésidőben akar sétálni menni, akkor megmondom, hogy most enni fogunk, ekkor és ekkor lehet majd sétálni. Ha erre nem hagyja abba a hisztit, egyszerűen nem veszek tudomást róla. De nem a gyerekről, hanem a hisztiről. Tehát nem nézem őt levegőnek, csak úgy beszélek hozzá és úgy viselkedek vele, mint bármikor máskor, mintha nem is hisztizne. Szerintem az a lényege az egésznek, hogy ne azt tanulja meg a gyerek, hogy a hisztinek lesz valami pozitív eredménye. Valaki enged a hisztinek, a gyerek akkor rájön, hogy bőgéssel elérheti, amit akar, tehát érdemes bőgni. A te esetedben pedig azt látja, hogy ha bőg, akkor foglalkozol vele és kedves vagy hozzá, tehát érdemes bőgni. Nem tudom, mennyire lesz célravezető a módszered...
2015. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj azzal amit csinálsz, mivel a gyerek a végén nem kapja meg amiért sikítozott. Így egy idő után valószínűleg le fog szokni a hisztiről, mivel nem éri el velea célt, azaz valójában te "sem veszel tudomást róla". Csak másként.
2015. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van. amikor hisztizik egy gyerek, legyen az bármilyen idegesítő, visszatetsző és látszólag semmiség az oka, mindig azt kellene elképzelnünk, hogy belőlünk milyen érzés váltana ki hasonló reakciót. Általában komoly frusztráció szokott lenni a válasz. az teljesen mindegy, hogy a gyerekből ezt a nehezen kezelhető érzést mi váltja ki, lehet, hogy nekünk apróság, de neki nagyon komoly dolog. Ha így nézzük, akkor át tudjuk érezni, hogy valójában szenved, csak ő még nem magában, mint a felnőttek, hanem a hisztivel ad hangot ennek. Ha így tekintünk rá, akkor jóérzésű ember nem tudná kigúnyolni, kinevetni, vagy keresztül lépni rajta. Más kérdés, hogy egy kapálódzó kisgyerek nem mindig hagyja megölelni magát, de biztosítani kell róla, hogy ott leszünk a közelben, és bármikor odajöhet hozzánk, ha már készen áll rá.
2015. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!