Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom most 21 hónapos,...

A lányom most 21 hónapos, eddig egyetlen éjszakát sem aludtunk át! 3-6-szor kelünk, nyüszög, forgolódik, felsír, majd visszaalszik. Korábban evett éjjel, majd almalevet adtam, most néha vizet, de uúgy kelünk. Próbáltam coffea9-et, semmi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Írtam máshova is, ott gyerekpszichológus válaszolt, hogy valószínűleg túlpörög nappal, azért kel ennyiszer. Valóban nagyon eleven, de azért 21 hónapon keresztül állandóan túlpörögni nem lehet! A coffea-t is az ő javaslatára adtam, de nem vált be!
2010. febr. 28. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Sorstársam! Az én kisfiam 23 hós, és ugyanez a helyzet... Egyetlen éjszakát sem aludtunk végig!!!

Elkeseredésemben már a sokadik gyerekorvossal és védőnővel konzultáltam, a legutóbbi azt tanácsolta, hogy adjak neki lefekvés előtt 1 dl citromfű (Herbáriás filteres) teát. Láss csodát, a hatás hihetetlen volt, mert kb 5 napig végigaludta az éjszakát! Majd újra jött az éjjeli "cirkusz" ébredések, sírás, nyugtalan alvás...

Ajánlotta még a Viburcol homeopátiás kúpot, de eddig még nem adtam... csak akkor adok neki, ha már tényleg minden kötél szakad. 23 hónapja nem alszunk... Még azt is említette a védőnő, hogy ha nem javul a helyzet, beutalhat minket a Heim Pálba (a Madarász utcába), ott van alváslabor, ahol az alvási ciklusát vizsgálják. Talán ott tudnak segíteni. Kitartás! Próbáld ki a citromfű teát, hátha Nektek beválik!

Üdv: két gyerekes anyuka

2010. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy igazából csak a vizet issza meg! Azon is csodálkoztam, hogy az almalevet elfogadta... viszont a teát semmilyen formában nem hajlandó meginni!
2010. febr. 28. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A citromfű nyugtató és altató, ne adj belőle túl sokat.

A második gyerekünk már elmúlt 3 éves, mire végigaludta az első éjszakáját. Kitartás!

2010. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk 25 hó körül múlt el ez.
2010. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

CSak annyit tudok írni hogy veled vagyok.21 hós a fiam,detto....

Ha véletlenül átalszik egy éjjelt akkor 5kor ébresztő.Mi is nagyon kivagyunk! De én alvásvizsgálatra nem vinném.Én is ilyen voltam.

2010. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor még próbálunk kitartani! :-)
2010. febr. 28. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
fiam 2 éves, és detto:(( most januárban volt 2 éjszaka, amikor nem kelt fel, én persze igen, mert már ugy megszoktam:(aztán megbetegedett, azota minden a régi...legalább 2x felkel. a viburcolt itt-ott szoktuk használni, néha mintha segítene is. az én fiam is elég aktív napkozben, de hogy kezdettol fogva ez lenne a gond?
2010. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Van napirendetek? Vagy sokat borulnak a napok és nem megszokott számára? Minden esti és lefekvés előtti dolgok ugyanazok, vagy ez is mindig változik? Az én lányomnál is ez volt a baj, nekem azt tanácsolták, hogy minden este legyen ugyanolyan, pl: vacsi, fürdés, mese, összebújás, alvás. És a nappalok is hasonlóan telnek. Tudom, hogy a lányomat felzaklatja, ha pl 5-6 után délután valami nagy izgalom éri, utána nagyon nehé elaltatni és sokat ébred, nos ezt kerüljük. Tévét már nem néz, csak meséke és reklámokat, mert ezeket szereti, de a híradóról lemondunk a férjemmel, lehet láthatott benne olyanokat, amik felzaklatták. Minden nap délelőtt és délután is jó nagy sétákat teszünk, ez fárasztja. Sok olyan játékot játszunk, amik megdolgoztatják fizikailag is és szellemileg is.

Nálunk már csak néha vannak felébredések, általában alszik reggelig és nem ébred fel semmire, mégha hangosabbak vagyunk se.

Én nem törődtem bele, abba, hogy felsírdogál, mert nagyon kimerített és ő is sokkal nyűgösebb volt tőle nappal.

Javaslom: Suttogó mindent megold könyvet. Hülyésegnek tartottam, de nem az, hidd el! Sok okos dolog van benne.

2010. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már 2 és fél éves, de még mindig nem alussza végig az éjszakát. Kezdetben volt, hogy 10-12x kelt, de már csak 2-3x, de ez a 2-3-szori kelés már fárasztóbb, mert olyan rég nem aludtuk végig az éjszakát.

Van napirendünk, mindennap ugyanaz, mindennap kint vagyunk, km-eket sétálunk, mocizunk. Sok mindent kipróbáltunk már és semmi nem használ igazán. Szerintem vannak ilyen típusú gyerekek, de remélem hamarosan kinövi.

2010. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A napirend nekünk is ugyanolyan minden nap. Az esti rituálé is régóta kialakult, ezen sem változtatunk soha. Napközben pedig nem igazán állunk meg, igazából úgy is hívják néhányan a lányom, hogy perpetuum mobile, ami igaz is! TV-t nem nagyon nézünk, ha be is van kapcsolva, nem nézi, mert az ugrálás, szaladgálás sokkal érdekesebb számára. Én is azt gondolom, hogy vannak ilyen gyerekek, de nagyon hiányzik már egy jó kis alvás!
2010. márc. 1. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!