Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek hosszú haját a...

A gyerekek hosszú haját a melegben tényleg nem szabad összekötni?

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom és kb. háta közepéig ér a haja, és ráadásul elég sok haja is van és göndör neki. Általában csak el szoktam tűzni neki vagy befonom, de most hogy ezek a nagy melegek voltak felkötöttem neki mert melege volt. Fodrásznál voltam beszélgettünk és azt mondta nem szabad felkötni a haját mert nem szellőzik a fejbőre. Meg elkezdte hogy miért nem vágatom le neki minek a hosszú haj. De hogy állna már a göndör haja ha rövidre vágatnam neki?? Nem hiszem hogy ártottam volna azzal hogy a melegben felkötöttem a haját. Szerintetek?
2015. jún. 16. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ekkora butaságot!!! . és ezt egy fodrász mondta? Mégis mi baj lenne ha felkötöd a haját? Mindkét kislányomnak hosszú a haja, és igen, ilyen melegben mindig össze van fogva, vagy fonva... de nekem is világ életemben hosszú hajam volt, most is a derekam alá ér,én is felfogom... nyugi semmi bajt nem csinálsz ezzel, és nehogy már emiatt lekelljen vágni egy kislány gyönyörű haját! :)
2015. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha állandóan össze van fogva, az balóban okoz korpásodást. A nevelt lányom sokszor még úgy is alszik, hogy össze van gumizva a haja, emiatt sokszor korpás a haja.

A ti esetetekben nem állandó a felfogott haj, nem lesz semmi baja.

2015. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen fodrász mondta. Nem értettem én se hogy mi baja lenne attól hogy néha felkötöm a haját.
2015. jún. 16. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon dús és állandóan és szorosan fel van kötve, akkor tény és való, hogy bepállhat és húzástól a hajhagymáknak is káros lehet,

de ugyanígy leizzadhat a tarkójánál kiengedett haj mellett is.


Ne csak egyfajta frizurát csinálj mindig és ne kösd szorosan és nem lesz baj.

Kérd ki a lányodat is, hogy jobb neki.


("Referenciának": fenék alá érő extradús hajam van. Kislányként trauma volt, amikor levágták a szintén fenékig érő hajamat.)

2015. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeséget mondott. Az én lányom két éves múlt, szintén göndör haja van, váll alá ér. Nappal két kis copfot csinálok neki. Ha rövidre vágatnám, úgy nézne ki, mint Pumukli. Az én fodrász ismerősöm kifejezetten helyeselte, hogy összefogom neki. Sőt, a fufruját is félre szoktam egy csattal tűzni.
2015. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fodrász vagyok , az okozhat problémát ,hogy ha szorosan van összefogva és állandóan, vagy ha azokkal a pici szilikongumikkal van szorosan összegumizva ,az nem tesz jót a hajnak. Én nem értem azt a fodrász,lehet,hogy irigykedik a kislány hosszú hajára, én kislányomnak is hosszú a haja, két évesen a fenekéig ért akkor visszavágtam hátközépig de melegben felgumizom,mert sokkal jobb mintha melegítené a nyakát.
2015. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem gumizni a lányom haját, mert ő úgy "igazítja" meg, hogy két irányba szétrántja, gumi feljebb csúszik, helló. Rosszul vagyok a látványtól is.

Ha gumizom, akkor "laracroftos": lófarok befonva, akkor nem húzkodja, vagy csak simán befonom tarkónál.

Nem melegíti a nyakát, de nem is "tépkedi".

Ha van hangulatunk, akkor meg a feje búbjától parasztfonás.

Neki is majdnem derékig ér a haja. Vékony szálú, de borzasztóan sok van. Meg is buggyanna, ha nem fognám össze.

2015. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!