Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most jutottam el oda, hogy...

Most jutottam el oda, hogy akarok gyereket, de úgy érzem, hogy nem lennék képes kiposztolni FB-re, hogy pl. "jaj, nézzétek, mekkorát sz. Rt a gyerekem! ", engem ezek az emberek/posztok nagyon idegesítenek. Most akkor velem van a baj?

Figyelt kérdés

Meg egyes csoportokban olyanokat kérdeznek, hogy fáj a gyereke füle, mit csináljon, erre én mindig odaírom, hogy hát ember, vidd már orvoshoz, például... de nem? És képeket sem osztanék meg vele, csak a közeli rokonokkal/ismerősökkel.


25N



2015. jún. 16. 10:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Mért lenne veled baj? Én sem posztoltam,peddig nagyon kevés ismerősöm van fb-on csak akiket tényleg ismerek, de csak azok tudták,hogy babát várok akikkel találkoztam,mert én sem posztolok ki semmit, aki kérte küldtem neki képet. nem vagyunk egyformák van aki mindent ki tesz van aki semmit, engem ha valaki idegesít,mert tényleg van olyanhogy vele van tele az üzenőfal letiltom és akkor nem látom a bejegyzéseit.
2015. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért olvasod, ha nem érdekel?

Nem kötelező.

Ahogy posztolni, sőt, regisztrálni sem.

2015. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
Miért van az, hogy csak sémákban vagyunk képesek gondolkozni? Fekete meg fehér út van? Veled van a baj, ha nem így teszel? És ha veled nincsen baj, azzal van baj, aki posztol? Azon gondolkoznék el inkább, hogy miért zavar ez téged? Nem tetszik? Nem követed. Borzasztóan egyszerű a képelt. Itt le is lehet állni a témáról való gondolkodásban. Nem éljük egymás életét, nem értjük egymás motivációját. A másik számára te vagy a csodabogár - és annak a másiknak a véleménye, horribile dictu: tökéletesen egyenrangú a tiéddel.
2015. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a gyerekvállalásnak a facebookhoz??? Én rajta sem vagyok, mégis élek...a gyerekemet látja, akivel tartom a kapcsolatot.
2015. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértve az előttem válaszolóval még hozzátenném: szerintem nem helyes másokról képeket nyilvánossá tenni az engedélyük nélkül. A hagyományos fényképalbumos mutogatás általában megmaradt egy szűkebb körben, családban, de a FB egészen más. Ez nálam vonatkozik a gyerekemre is, aki még szólni sem tud, hogy hé, anya, az első bilizésem a legbensőbb magánügyem!
2015. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 ismerősöm, akik :

"A" csaj: naponta kb 10-15 kép, van, hogy 5 db ugyanolyan

"B" csaj: szelfi a kórházból, pucér gyerek ül a bilin - jajj de jóóó, ez az első kaki a bilibe, meg ilyenek.

Na, ezek túlzások szerintem!

Ha valaki kirak néha pár képet, azzal nincs baj , én úgy gondolom. De válogassa meg, miket, mennyit, meg esetleg kinek, mert lehet hogy a 15 éve nem látott ált. iskolás oszt. társat nem érdekli.

A FB jó találmány, de ésszel kéne használni.

Én egyet értek veled, mindenfélét nem kell(ene) kitenni, meg elég ha csak a közeli ismerősök, barátok látják, nem pedig mindenki.

Na, szóval sztem veled semmi baj nincs, inkább azzal, aki mindent a FB-ra posztol, válogatás nélkül.

2015. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem a FB-val van bajom(hiszen ott találkoztam a pasimmal is), de akkor másképp kérdezem, mert élőben is előfordul. Hogy valaki csak a gyerekéről tud beszélni... érthető? Meg túlaggódnak mindent... velem is ilyenek voltak, "jaj, vigyázz", "jaj, ne menj ide-oda-amoda", még a mai napig(!!!)a nagyimék belémkötnek, ha egyedül akarok este menni valahova, vagy ha utazni megyek... OMG... szóval engem ez a túlaggódás zavar.


Letiltottam már sok mindenkit, lévén, h idegesítettek. De akkor is, élőben még előfordul...

2015. jún. 16. 10:32
 8/34 A kérdező kommentje:
5-ös értette h miről van szó! Azon kevesek közé tartozok én is, aki elítéli, hogy a gyerekéről rakjon fel képeket, vad idegen csoportokba, hogy: "milyen aranyos...", aztán meg mivel mindent megoszt magáról, már nem lesz nehéz lenyomozni, és esetleg elrabolni a gyereket... volt nem egy ilyen példa. Bár kirívó, de megvan az esély.
2015. jún. 16. 10:34
 9/34 anonim ***** válasza:
2015. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Nincs veled baj. Konkrétan én sem magamról, sem a gyerekemről nem osztok meg semmilyen információt a facebookon sem fotót. Azért vagyok fent, mert egyszerű beszélgetni ott privát üzenetben olyan emberekkel akiket ritkán látok. Aki kéri annak privát üzenetben elküldök a gyerekről fotót, de csak ha kéri.
2015. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!