Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma is lehet a háttérben,...

Probléma is lehet a háttérben, vagy nem egyedi a kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés

Nem sok kisgyerek van/volt a környezetemben, így nem tudom a hasonló korabelieknél (most múlt 2 éves) előfordul-e: csak a megszokott környezetében érzi jól magát. Ez alól az áruházak kivételt képeznek, mert imád vásárolni. Ha jön hozzánk kisgyerek, szívesen eljátszik vele, de ha mi megyünk ugyanahhoz a gyerkőchöz, nem akar maradni. A dédszülőkhöz sem tudunk menni, mert 5 perc sem telik bele, már rohan az ajtóhoz, nem hajlandó maradni. A játszóházban sem akart sokáig megmaradni, de ott már jól elvan. A szabad tereken elsétálgat, elnézelődik, de a zárt terek mindig gondot okoznak. Nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem oldódik fel számára ismeretlen, vagy kevéssé ismert helyeken.

Okos, értelmes kisfiú, de beszélni még nem beszél, csak a "saját" nyelvén. Egyébként mindent megért és megértet. Úgy gondolom nem hisztisebb az átlagnál, és többnyire mosolygós, jókedvű gyermek. Nem vettem észre, hogy megrögzött vagy furcsa szokásai lennének.

Van okom aggodalomra?


2015. jún. 19. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban volt 2 éves.

Más gyerek egyenlőre nem érdekli, tehát mással nem játszik. Az idegen helyeket megszokja, ha ott vagyok én vagy apa, aki a biztonságot jelenti. Akkor indul a felfedezés. Játszóházban, ilyen helyeken fel se tűnne neki, ha pl 10-20 percre eltűnnék, annyira el van a járművekkel, játékokkal.

Beszélni ő sem beszél, 6 szó a szókincs, de kifejezi magát.


Minden gyerek más, nem hiszem, hogy aggódnod kellene.

2015. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinálta ezeket a dolgokat, igaz nem 2 évesen, előbb, kb. másfél éves kora körül. 2 éves korára elnőtte, hogy minden rokontól azonnal menjünk haza.

Figyelj, amit tehetsz és semmibe nem kerül, hogy kérsz időpontot a pedagógiai szakszolgálathoz (nevelési tanácsadó) v. korai fejlesztőbe. Ott megvizsgálják, hogy korához képest mennyire fejlett. Ez semmibe nem kerül, ha nincs baj, akkor megnyugodhatsz.

Az, hogy nem beszél, nem baj. Kérdés, szavakat mond-e? Nem kell neki még mondatokban beszélnie, de pár szót már tudnia kell mondani. Ha úgy látod, hogy fél év múlva sem javul, gyorsul a beszédfejlődése, akkor mindenképp vidd korai fejleesztőbe v. nev.tanba.

2015. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!