Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen drága ma egy iskola?

Milyen drága ma egy iskola?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az általános iskolás gyerekek milyen kiadással járnak. Tankönyvek, étkezés oké.

De mennyi az osztálypénz pl?

Vagy van és valami kiadás még esetleg?



2015. júl. 2. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van! A csillagos eg a hatar! Osztalypenz, osztalKirandulas, kulonorak, sport, ha sportol. Edzocipo, tornacucc. Otthon sajat szamifogep, laptop. Az iskokai ruhak a te penztarcad, hogy milyet veszel. Nem olcso mulatsag na!
2015. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan a kötelezően beadando pénzre gondolotam mert a többit mindenki a pénztárcájához méri.
2015. júl. 2. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Az iskolatol fugg, valtozo.
2015. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem iskolától, osztálytól függ.

A legkisebb gyerekem hatodikos volt, nála 1000Ft/hó volt, szeptemberre nem kértek és ebbe belefért az osztálykirándulás is. Ezen kívül talán kétszer voltak színházban az osztállyal.

Ugyanígy 1000Ft/hó a legkisebb fiaméknál, aki a hetediket végezte egy nyolcosztályos gimiben, de náluk kellett külön pénzt bevinni a kétnapos osztálykirándulásra. Náluk más ilyen plusz kiadás nem volt.

2015. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az osztálypénz attól függ, hogy a szülők mennyit szavaznak meg. Nálunk legalább is így volt, az első szülőin elmondta az szm szülő, hogy mennyit gondolt, mennyi lenne elég, és hogy ki támogatja. Mindenki feltette a kezét, úgyhogy el lett fogadva. Ez havi 1000 forint volt egyébként. Így is volt olyan, aki egész évben egyszer sem fizette be. Egyébként megértem, ha valakinek nincs pénze, csak ezt pont azok a szülők nem fizették be, akik szülőire sem jártak el soha, és úgy egyáltalán, magasról tojtak rá, hogy mi van.

Ezt leszámítva egyébként én meg voltam elégedve az osztálypénz intézményével, annak minden forintját a gyerekekre költötték, pl. téli szünet előtt kaptak belőle új játékokat az osztályterembe, az osztálykirándulás egy részét is ebből finanszírozták, és év végén maradt annyi, hogy még fagyizni is elmentek.


Én más kiadásról nem igazán tudok, maximum olyan volt, hogy ugye a fent említett osztálykirándulás, ott a vonatjegyet kellett zsebből fizetni (belépő, programok osztálypénzből), meg uzsonnát csomagolni, mert az étkezésük nem volt megoldva napközbenre, úgyhogy mindenki azt ette, amit vitt.

Tankönyvre a most elsősöknek, másodikosoknak és harmadikosoknak nem kell költeni elvileg, mert megkapják ingyen, a tartós tankönyveket ugyan csak kölcsönbe, a többit, pl. munkafüzeteket viszont ingyen megkapják örökbe. Na mondjuk ezzel a mi iskolánkban voltak bibik, mert bár elmondta az osztályfőnök, hogy nem kötelezhetik rá a szülőket, hogy tankönyvet vegyenek, de ők mégis kérni szeretnék, hogy a tartós könyveket megvegyék a szülők. Én úgy voltam vele, hogy azért az összeset nem veszem meg, mert pl. az olvasókönyvben tényleg nem kell dolgozni, csak olvasni belőle, erre a tanítónéni (tudta, hogy nem saját) rendszeresen beleírt tollal (piros pontot, "Nem figyelt", aláhuzigálások), szóval év végén fizethettem ki így is. Egyértelműen arra mentek, hogy ki lehessen fizettetni. A másik, hogy elviekben ugyan megkaptak minden tankönyvet a gyerekek év elején, de mégsem. Igaz, nem a suli hibája, hogy nem fért bele minden a keretbe, amiből tanítani kellene, de legalább négy munkafüzet volt, amit a szülőknek privátban kellett megrendelni (ez árban mondjuk összesen talán 3000 forint volt), és ezeket nem igazán lehet könyvesboltban megvenni, csak a kello.hu-n megrendelni, viszont hónapokig tart, mire szállítják, addig meg áll a munka a suliban.

Igazából itt nem az ár volt a problémás, inkább az, hogy mennyi időbe és utánajárásba került a dolog.

A tanszerek tudnak nagyon költségesek lenni, meg kevésbé költségesek, de nyilván egy első osztályos évkezdés elég húzós, másodikban már nem feltétlenül. Elsőben kell iskolatáskát venni, íróasztalt sem árt, ezek húzósak, bár még az asztalt meg lehet úszni olcsóbban, azt meg lehet venni bizományiban, vagy be lehet fogni egy családban kallódó, régebbi asztalt, ha megfelel a célnak, meg van olyan, aki inkább a konyhaasztalnál szeret tanulni, amúgy sem használják olyan sokat a gyerekek még alsóban, mert úgyis a suliban írják a leckét. De a táska nem olcsó mulatság, még a nem annyira drágák sem. Ezt a kettőt leszámítva, szerintem kb. 10 ezret költöttünk tavaly a tanszerekre (füzetek, borítók, ceruzák, zsírkréták, festékek, rajzlapok, műanyag pálcikák, műanyag óra, dobókockák, stb.), igaz, pl. tolltartót nem kellett venni, mert az járt az iskolatáskához, és a tornacuccal is könnyű dolgunk volt, mert a zsákot megvarrtam házilag, fehér pólója volt eleve rengeteg, volt egy sportcipője is, amit be tudtam tenni tornacipőnek, előtte az oviban használta, de még teljesen jó volt a lábára, szóval csak rövidnadrágot kellett venni).

2015. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az osztálypénz egyszeri 600 volt, a többi költséget papírgyűjtésből állták (ha sokat vittek be a gyerekek, akkor kevesebbet kellett fizetni a kiránydulásokra). Egyébként színház és kirándulás, minden program külön befizetős. Iskolája válogatja, hogy bekéri a havi x forintot és abból gazdálkodja ki a programokat vagy azt mindig külön kell befizetni.
2015. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyobbik fiam osztálypénze 1000ft/hó kisebbiké 300ft/hó egy iskola de az egyik felsős,másik alsós,ezen kivül az egy napos kirándulások fizetősek.
2015. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!