Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlparázom? Ti elengednétek?

Túlparázom? Ti elengednétek?

Figyelt kérdés
4 éves lányom vonattal (3 óra) és bicajjal (10 km) menne a férjemmel a nagyszülőkhöz. Mmint nem saját bicaj hanem az apja vinné gyerekülésben. Nagyon félek :( hőségriadó, meg hogy hogy szedi le egyszerre a biciklit meg a gyereket a vonatról meg ilyenek. 2 éjszaka lenne, a kislányom ráadásul max egyet akar ott aludni.
2015. júl. 2. 18:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Te nem vagy ép.
2015. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Persze, simán elengedném, viszont ebben a melegben valóban jól meggondolnám. Ez már nem meleg, hanem kánikula és 10 km-t ebben a melegben bicajjal tekerni, hát, nem tudom, hogy bírná-e a kislányod, nem lenne-e rosszul vagy égne le, vagy kapna napszúrást.

Muszáj nekik amúgy biciklizni? Nem tudnak átszállni buszra és azzal a maradék 10 km-t megoldani?

2015. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Egyes vagyok: miért nézed a férjed ilyen ostobának és teszetoszának, aki ennyit nem tud megoldani?!
2015. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Kora esti vonattal tudnak menni?
2015. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Simán elengedném.

A 10km kényelmes tempóval is max. fél óra tekerést jelent.

A vonatról meg simán megkérhet egy utastársat, hogy segítsen vagy a bicajt, vagy a gyereket leszedni, vagy leviszi a bicajt, utána a gyereket, vagy fordítva, mindent meg lehet oldani.

2015. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Ez most komoly??? Te a SAJÁT FÉRJEDBEN nem bízol, hogy ezt meg tudja oldani? Milyen hőségriadó van? 30 fokos hőmérséklet nem hőség, hanem normális júliusban!


Ha akarsz neki segíteni, fagyassz le vizet a mélyhűtőben. Lassan olvad fel, így folyamatosan lesz hideg innivaló, ami nyáron nem hátrány.

2015. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

"Milyen hőségriadó van? 30 fokos hőmérséklet nem hőség, hanem normális júliusban! "

Bocs, speciel nálunk hétvégére 36-37 fokot mond az előrejelzés, ha az neked nem hőség, akkor jó neked!

2015. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
A gyerekeket egyáltalán nem zavarja a hőség, ez inkább az idősek és a kövér emberek problémája. Egy külső szemlélő számára a gyerek apja ugyanolya, mint a gyerek anyja, mi nem tudjuk eldönteni kivel van a gyermek nagyobb biztonságban kettőtök közül. Lehet, hogy nem megy el az apukájával, de nálad ráesik a vasaló vagy beleiszik a mosogatószerbe. Apuka is lehetne veled ugyanilyen bizalmatlan. Legyen nála elég folyadék az útra és természetes hogy végig fogod aggódni a napokat, de nem láncolhatod magadhoz a kicsit, szüksége van tapasztalat szerzésre.
2015. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

"a hőség, ez inkább az idősek és a kövér emberek problémája."


Ez is csak előítélet. Édesanyám 75 éves, rajtam 20 kg túlsúly van, de imádjuk a 40 fokot!!


Tény: a gyerekeket nem zavarja a hőség, ők még nincsenek elrontva úgy, hogy ez valami olyasmi, amitől szenvedni kell. A legkisebb fiam kb. 12 évesen 40 fokban, délben, melegítőalsóban fát hasogatott a tűző napon...

A folyadék viszont fontos.

2015. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

"A gyerekeket egyáltalán nem zavarja a hőség". Zavarni nem zavarja, csak ők fokozottabban kapnak napszúrást, hőgutát vagy égnek vörösre a napon.

Kérdező, a 3 óra vonatozás szerintem nem gáz, a gyerekek általában szeretik, mert szabadabban mozoghatnak mint egy autóban. A vonatról leszállás sem nagy gáz, én többször mentem két kicsi gyerekkel, babakocsival plusz csomaggal vonattal, az emberek általában segítenek a leszállásnál, de a kalauz segítségét is lehet kérni, ha muszáj, akkor meg egyedül is meg lehet oldani (bár az kicsit nehezebb), a kalauz látja, ha valaki még nem végzett a leszállással. A két éjszaka meg azért lenne indokoltabb, hogy ne kelljen két egymást követő napon 3-4 órát utazni. Én egyedül a biciklizést tartom problémásnak a napon, de ha nem pont a déli órákban mennek, vagy ha megfelelő védelemmel mennek (naptej, napsapka, víz), akkor az is megoldható.

2015. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!