Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Szorító érzés van a szívemben...

"Szorító érzés van a szívemben, amikor így imbolyog". Most én vagyok túl laza, vagy ő stresszel rá nagyon?

Figyelt kérdés

14 hónapos, pár napja kezd önállóan lépegetni. Eddig is azt az elvet vallottam, hogy mindenféle (közvetlen életveszélyen kívül) mozgást hadd csináljon, én a fenekében vagyok és elkapom, ha borul. Így fejlődik - szerintem - az egyensúlyérzéke és a pár centis zuhanástól (amíg el nem kapom) a jó értelemben vett óvatosság is kialakul.

Kanapéról lemászás is így volt, álltam mögötte, néha nem lecsúszott, hanem megakadt és hanyatt esett, de elkaptam.


Ma mellettünk állt és lépegetni próbált, majd imbolygott. A mozgását ismerve lefutottak a lehetséges forgatókönyvek bennem: vagy fenékre tottyan vagy előrefelé fog esni, de a kezeire. A férjem ledermedve nézte és mondta, hogy ilyenkor szorító érzés van a szívében, mert mi van, ha hanyatt esik és szétzúzza a fejét.

Bennem ilyen fokozott szorongás nincs. Ha bútor van a közelben, akkor közé és a bútor közé állok, hogy belém csapódjon, ne az asztal sarkába. De amúgy nagyon óvatos gyerek, vagy fenékre esik, vagy előretett kézzel tompít.


Baj, ha bennem nincs ilyen jellegű szorongás az imbolyogva lépegető gyerek láttán?


2015. júl. 3. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Bennem sincs szorongás, de a fiam még csak a bútorok mellett lépked. Én inkább büszke vagyok, hogy milyen ügyes, és kíváncsian figyelem. Esni is hagyom, mert így tanulja meg, hogy hogyan kell jól esni, ill. korrigálni. Persze ott vagyok mellette, és nem úgy kell érteni, hogy fejest ugorhat a pelenkázóról, de kisebb borulásoknál nem kapom el. Gyógytornász is ezt javasolta, mesélte, hogy egy 4 éves fiú harmadszor járt nálunk gipszelésen az ortopédián, mert kiskorában nem tanult meg elesni - nagymama mindig elkapta - és most a mászókáról leesve nem tudja, hogyan kell tompítani az esést.

Szerintem jól csinálod, férjed nincs hozzászokva a kiképzéshez, azért aggódik jobban :)

2015. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi elkapni se szoktuk. Soha nem esett úgy, hogy baj lett volna belőle. Persze verte be egyszer-kétszer magát, de semmi említésre méltó. Hamar megtanulta, hogyan érdemes esni. Persze, amikor már ügyesen ment, meg futott, akkor voltak igazán szép balesetek: arccal az ajtófélfának, falnak, szekrény lefejelés, de a páros lábbal a kanapéról leugrás sem végződött nevetéssel. És ezeket mindig úgy csinálta, hogy lássuk, de ne érjünk oda. Pl a szoba egyik felében játszottunk, majd felpattant, hogy kifut az előtérbe és puff neki az ajtófélfának, mert ugyebár az akkor nőtt ki a földből hirtelen. Vagy pl egymást kergettük és nem tudott időben fékezni, így neki a falnak, vagy örömében ugrált a kanapén, mellette áll a nagypapa és már látom a tekintetén, hogy valami új ötlete támad, elindulok, kiabalok a papának, hogy ne engedje, de már leugrik. És még csak két éves lesz. Mondjuk eddig jól megúszott mindent, mert még kórházba sem kellett vinni, de ami késik, nem múlik.
2015. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom múltkor olyan nagyfiúnak gondolta magát, hogy miközben pakolta ki a ruhákat a szekrényből, úgy érezte, hogy neki már nem kell kapaszkodnia. Hát kellett volna, ugyanis beborult a szekrénybe, és koppant egyet, de semmi komoly :) És még mennyi hasonló, nem lehet mindent kivédeni, és nem is kell mindent (nyilván határok között) 1. voltam
2015. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor először állt fel, volt néhány kisebb baleset. Egy járókában egy kézzel kapaszkodott, megpördült és lefejelte a fa keresztfát.


Illetve a szüleim vigyáztak rá és későn vetődtek utána: leesett az ágyról.

De komoly baja egyiktől se lett, 1-2 perc sírás volt csak.

2015. júl. 3. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem így fejlődik, hogy pár centi zuhanás után elkapod.

Egyáltalán nem szabad megfogni, ha elesik.

Jó persze nem olyan kivételekre gondolok, hogy pl. készül háttal nekiesni egy üvegasztal sarkának, hanem normális esésekre.

Semmi baja nem lesz pár "bibit" leszámítva, de egy igazi gyereken amúgy is mindig van valahol seb.

A lányom 2,5 éves, de folyton (most is) tele van horzsolással a teste. :))

2015. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én akkor kapom el, ha kőre esne fejjel, különben hagyom elesi, meg kell tanulnia esni, egyensúlyozni. 16 hónapos, hipotón az izomzata, egy hónapja jár, de már irtó cukin mondja, hogy puszit és tartja az épp bibis részét :)
2015. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tanul meg esni ha mindig elkapod. Nem mondom, hogy a betonon hanyatt esne kapd el, de mondjuk a szobában, stb. úgy fejlődik ha önállóan tanul esni is.


Ezt azzal együtt mondom, hogy nekem kb. olyan érzésem szokott lenni mind a férjednek :D, borzasztóan aggódom érte, de meg kell tanulnia önállóan mozogni, és elesni is. Így hagyom őt.

2015. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, amikor elkaptam, az a következő szituáció volt: kb 60 cm-es ágyról akart letolatni. A lábát begyűrte maga alá, ezzel a csípőjét lefékezte az ágy szélén, viszont nyomta magát hátra és fejjel hanyatt zuhant. Ha nem kapom el a padló felett, a koponya hátulja csattan a földön és után érkezik rá a teste. Ott nem akartam koponyatörést vagy nyaktörést kockáztatni.


Ha padlón állásból esik el, akkor én se aggódok annyira, mert maradandó sérülése így nehezen lesz, maximum sír egy kicsit a fájdalom miatt.

2015. júl. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!