Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen napirend szerint...

Milyen napirend szerint élitek a mindennapokat otthon kedves anyukák?

Figyelt kérdés
Olyan anyukáktól várok választ,akik még otthon vannak gyesen,gyeden. Milyen napirendet sikerült kialakítani a gyerkőccel, hogy Mindenre jusson idő (takarítás,főzés,levegőzés,játszótér,otthoni játék). Gyanítom.h.valamit nagyon rosszul csinálok,mert vmi mindig kimarad. Pedig lassan két éves lesz a kislányom.

2015. júl. 3. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Lassan 2 éves lesz a kisfiam :)

6-fél7 kel az egész család - reggeli

8-kor: elmegyünk sétálni, bolt, posta, gyógyszertár, ami kell

10-kor hazaérünk, tízórai.

12-ig otthon játszunk, mindenféle beltéri játékot (de ez is elég aktív nálunk, akadálypálya otthoni eszközökkel, pl. székre fel, ágyra le, szék alá, stb. szóval megmozgatom)

12-kor ebéd (előtte este főzöm, és a hűtőben van, csak melegíteni kell)

fél 1 után megy aludni, alszik fél3-3ig. Ekkor én pihenek, olvasok, tanulok, filmet nézek, mikor-mit.

Mikor felébredt, akkor uzsonnázunk, és megyünk le a játszótérre. Ott csatlakozik apa munka után.

Én előbb eljövök onnan, megcsinálom az otthoni tennivalókat, gyors takarítás, gépek bepakolása, mosás, mosogatás, stb.

18:00kor kezdem a főzést (most épp lazsálok, mert fő magától :D), és 19:00kor vacsora, addigra mindenki hazaér, megmosakszik és az asztalnál vár. Eszünk együtt, majd apa fürdet, majd mi is fürdünk, szülők.

8-fél9 között altatás, legkésőbb 9re alszik.

Ekkor a férjemmel filmet nézünk, vagy ő játszik valamit, én olvasok, legkésőbb fél11kor lefekszem aludni.

Nagyobb takarítás hétvégére esik, általában szombatra, akkor ketten csináljuk, a kisfiam a székben ülve "drukkolok" és játszik valamivel közben, nézi ahogy fel-alá mászkálunk és egy-másfél óra alatt végzünk ketten mindennel :)


Várandós vagyok, ezért annyira nem hajtom túl magam, én is tudom. :) De nekünk ez így nagyon bevált.

2015. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*drukkol, nem drukkolok :)
2015. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

2,5 éves a lányom

9 körül ébredünk, én kávézok, ő megissza a tejét, utána 10 körül elkezdek edzeni, ez 11-ig tart, addig ő laptopon rajzfilmeket néz a szobájában.

Utána eszik, majd lemegyünk sétálni a kutyával 1-2 óra hosszat.

Hazaérve szintén eszik, majd lefekszik aludni 2-fél 3 körül, az ágyban van fél 5-5-ig.

Utána szintén eszik, majd megint levisszük a kutyát 1-2 óra hosszára.

8-fél 9-kor jövünk fel, fürdik és alszik fél 10-10 körül.

Főzni, takarítani, mosogatni általában akkor szoktam, ha ő is ébren van, amikor alszik, én is kikapcsolódom, pihenek, netezek, olvasgatok.

Egyedül nevelem segítség nélkül, így ennyi szabadság jár nekem is :)

2015. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
6.40-kor kelek: megcsinálom a reggelinket, a 10 óraiját. 7.00-kor keltem fel a lányom (1 éves), ha megitta a tejét, kimegyünk a kertbe, babakocsiba ül, nézelődik, vagy járókázik, addig locsolok egy órát. Utána játszunk bent még egy fél órát, 10 órai majd fél óra alvás. Délig általában házimunkázok, főzök, mosok, heti egyszer takarítok. Ha úgy van időm, leülök mellé játszani, de ez jellemzően az az időszak amit önálló játékkal tölt. Délben megebédelek, aztán ő is eszik, aztán 14.00-ig játsozm vele. Utána alszik 1-1,5 órát. Utána uzsizik, addig én kint vagyok a kertben és gazolok, vagy ha esik az eső tanulok (okj tanfolyamra járok). Ha fel kelt, mesét néz, vagy játszik önállóan, én pedig megcsinálom a maradék házimunkát: mosogatás, meg ilyenkor mindig egy valamit megpucolok, pl. egy ablakot, egy szekrény polcot vagy mit tudom én, hogy ne halmozódjon semmi, inkább napi egy dolgot megcsinálok bent a lakásban is. 18.00-kor vacsizik, utána kimegyünk a kertbe, ő járókába, én kertészkedem, vagy játszunk a pokrócán. 19.00 körül bejövünk és még egy órát játszom vele. utána fürdetjük, 21.00-kor alszik el, ezután éljük a férjemmel közös életünket: filmet nézünk, beszélgetünk :) hétvége nyilván annyiban más, hogy kicsit több időm van mert apa is tud lenni a gyerekkel, bár szombaton meg szinte egész nap suliba vagyok.
2015. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok: az kimaradt, hogy néha az uzsi és a vacsi között sétálunk egyet, ha nincs házimunkám, és úgyis boltba kell menni, vagy inkább plusz ingert szeretnék neki az utcán, mert mondjuk rosszabbul aludt, sőt általában minden nap sétálunk azért legalább egy órát.
2015. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam lassan egy éves lesz.

sajnos napirendben van még a hajnali 3-5 között kel enni és alszik még 7-8ig. akkor megint eszik (reggeli) majd általában itthon játszunk, bekapcsolom a tv-t ami őt neki nem nagyon érdekli de annyira el van egyedül sokszor hogy én unatkozok :) tehát a tv nekem van. 10körül tízórai és alvás. kb délig alszik, én addig pakolok, főzök...délben kel fél 1körül ebédel, utána megint játszunk itthon, majd 3körül megint alszik egy 1.5-2órát. mondjuk hogy 5kor kel. uzsonnázik, majd kimegyünk az udvarra vagy sétálni 1.5-2órát. 7-fél8kor fürdéshez készülödünk addig beteszem a kiságyba és kapcsolok neki m2-n mesét, azt fürdés vacsi és 8kor már alszik.

90%ban ilyen egy napunk kb 3-4hónapja, néha napközben is megyünk sétálni, ha úgy kell ügyeket intézni, de akkor fürdés előtt csak kimegyünk az udvarra, de ma reggel 8tól kb fél10ig sétáltunk, orvoshoz, boltba stb....tehát ma 2x 1.5órát voltunk kint.

2015. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nekd mia napireded?



nekünk két ygerekünk van 2 éves lányzó és 5 éves nagylányzo


kezdettöl fogva a nagyhoz igazitottam a kicsit hiszen angy ovis, nem lehett volna forditva semmiképp



reggel 6 kor a kicsi ébred ekkor már én is fnet vagyok megyünk a konyhába játszani

7 kor anagy is felkel öltözködünk, mosakodunk

(hanincs ovi) akkor 8 kor reggeli

ha van ovi ovodába viszem 3 ig ott van

hazjövünk megreggelizünk

eljátszik fél 11 ig egyedül általában addig tanulok

megfözzük az ebédet eszünk

13 ora körül alvás kb fél 3 ig

mehetünk az oviba a nagyért

sjanos játszotér ebbe a falua nincs ami szégyen is

igy hazajövünk elmegyünk fagyizni

bent vagy kint játszunk az udvaron 6 fél 7 ig amig apuka nem jön

vacsora

8 körül fürdés változo vagy hogy 9kor van fürdés mert közbe hallgatnom kell az elöadást a neten

tanulok

legkésöbb este 9 kor fürdés

fél 10körül kidölnek



kicis éjjel 3 szorbizti felkel sjanos

a nagy meg végig alszik

2015. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az én kislányom általában 7 és 8 között ébred. Ébredés után minimum egy óra, míg eljutunk a reggeliig, elszórakozzuk az időt, kényelmesen öltözködünk, játszunk közben. Szóval kb fél 10-10 körül tudok nekiállni vmit csinálni, pl beteszek mosni, mosogatni, ill ebédet főzni. Ha végzek időben, mondjuk úgy 11-ig, akkor lemegyünk még sétálni vagy játszótérre ebédig. Ha nem, akkor még a szobában játszunk egy kicsit. Ebéd fél 1 körül van. Utána alvás kb 3-ig fél 4-ig. Amíg alszik, nem sok mindent tudok csinálni, pici lakás közepén van a gyerekszoba, a konyha mellett, és elég éberen alszik a kisasszony. Alvás után uzsonna, és ha délelőtt tudtam főzni, akkor játék vagy séta. Egy darabig elvan egyedül, de nem sokáig, mostanában nagyon tapad a szoknyámhoz.Este 8 körül állunk neki a fürdetésnek, kb 9 fél10 körül alszik. Reggelig.Ha minden rendben van. Ha takarítani szeretnék, akkor elmarad a séta, és együtt teszünk-veszünk, jön utánam, és igazából nem is játszik. Ezért is lelkiismeretfurdalásom van, h. ilyenkor egész nap felnőtt dolgokkal foglalkozunk, és nem az igazi játékkal.
2015. júl. 5. 13:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat! Érdekelne még pár verzió!
2015. júl. 5. 13:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Fiam 2 eves. Mi 7.30-8.30 kozott kelunk. Fel oran belul eszunk de van h.alig eszik. Elkeszulunk (neha ilyenkor porszivozok mosok rendet rakok leszedem a ruhakat vagy teregetek) es 10 korul megyunk vmerre. Vagy a kozelbe jatszoterre vagy bringaval vhova valami inteznivalo mindig akad neha jatszohaz. Utkozben tizoraizik. Van hogy mar hazafele elalszik de alvas elott sosem ebedel. Aztan kb. 1tol alszik fel3-3ig. En kozben dolgozom olvasok pihenek minimalis hazimunka. Ha felkel ebedelunk ezutan mosogatok (ja es nem is mindig ebedel) jatszunk es legtobbszor elmegy aposommal jatszoterre vmerre. Ekkor megint vagy dolgozom vagy tornazok vagy tanulok. 7-8korul jonnek akkor vacsi tv furdes jatek alvas. Keson fekszik. Ferjem 7 korul er haza akkor fozunk masnapra. Nekem is van ilyen gondolatom hogy ma pl.egesz delelott az en dolgaimat inteztuk de sztem elvezi. Jottunk mentunk bringaval es sok ujat lat szocializalodik latja mi van a boltban mit szabad mit nem hogy fizetunk a penztarnal a dolgokert....stb. En viszem mindenhova. Aztan masnap meg csak jatszoter. Sztem ne legyen lelkiismeretfurdalasod!
2015. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!