Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek, aki tud...

Van olyan gyerek, aki tud veszíteni?

Figyelt kérdés
Az 5 éves öcsém zokog, hisztizik, ha nem hagyjuk nyerni kártya- és társasjátékokban, és más gyerekekre, akiket ismerek, szintén ez jellemző. Mennyire általános ez ebben a korban, és mikor "múlik el"?

2015. júl. 3. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem múlik el. Hagyni kell néha nyerni, legyen büszke. De ne mindig ő nyerjen, igenis, tanuljon meg veszíteni. A szülő, tesó meg terelje el a figyelmét, mást nem tehet.
2015. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ez életkori sajátosság. Szeretnek nyerni, akkor is, ha nyilvánvaló, hogy hagytad nyerni. Nem tudják még kezelni a veszítést, de a győzelmet sem, olyankor indokolatlanul elbízzák magukat és akár szemtelenkedhetnek is.

Néha hagyni kell őket nyerni, de az is kell, h veszítsenek, hogy megismerjék a saját korlátaikat, a gyengeségeiket.

2015. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tud,4 éves,és kezdettől fogva úgy szoktattuk,hogy van mikor nyerünk,van hogy nem,de a lényeg,hogy játszunk.-Volt,hogy nyafogott miatta,de hamar eltereltem a figyelmét,megértette,hogy felesleges a hiszti.Olyan játékokkal játszunk ahol szerencse kérdése a nyerés.Anyósom mesélte,hogy a párom mindig nyerni kellett hagyni,mert kiverte a hisztit,hát ezt még felnőtt fejjel is tudta produkálni,úgyhogy a gyerekemnél ezt nem szerettem volna viszont látni,és így 30-on túl már a párom is elfogadta,hogy nem nyerhet mindig :)
2015. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Engem sosem érdekelt a győzelem. Gyerekként tesóm mindig hisztizett miatta, én meg szívesen hagytam, nem mozgatott meg, nem motivált. Én azt szerettem, hogy végre együtt volt a család egy-egy társas alkalmával, viccelődtek és szekálták egymást, finoman, és ez tök jó volt. Persze, pl. a gazdálkodj okosanban azért én is izgultam, hogy meglegyen a porszívóm, de csak ilyen apróságok, nem vágott földhöz egyáltalán, ha nem nyertem. Szerintem ez valahol személyiségtípus kérdése is lehet, nem csak életkor.
2015. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

olvastam, kísérlet is igazolja, hogy akit agyondícsérnek, ha valamit jó csinált, máskor ha veszít úgy érzi, hogy mégsem olyan ügyes, csalódott, mérges, agresszív lesz, kudarcként éli meg.


viszont ha valakit szépen nyugtáznak, pl ezt most jól csináltad, ő később ha veszít, vagy valami nem sikerül, sokkal kitartóbb lesz, és nem adja fel olyan könnyen, és kudarcélményként is kevésbé fog rá hatni. túl tud lépni.


valszeg ez az első esetben felváolt, téves szülői nevelés vezetett ahhoz is, amikor kamaszon egy srác megölt egy vele egykorú lányt, amiért ő elutasította. a srác jövőjének annyi.

2015. júl. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerencsés vagyok a 6 éves fiammal :)!

Soha nem hisztizik,ha játszunk.

Ha olyan helyre lépek pl.,ahonnan csak 1-el vagy 6-tal lehet tovább lépni,és ő olyat dob,akkor felajánlja nekem. Vagy addig kell játszanunk,amíg mindketten nem ugyanannyiszor nyerünk.Ezeket magától találja ki,én bele sem szólhatok .

Sajnos nem múlik el,ezt magamtól tudom,én is mindig nyerni szeretnék :)

Többféle ember létezik...

2015. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

detto


életkoris sajátosság

5 éves lány


kiborul hisztizik tombol ha nem elsö


majd kinövi (csak ne a versenyzést)hanem magát a hisztit

hiszen nem mindenki elsö

2015. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!