Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónapos korában szokott...

Hány hónapos korában szokott le a gyereked a cumisüvegről és milyen módszert vetettél be az érdekében?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
A 3 éves fiam a reggeli-esti tejet még a cumisüvegéből issza. Majd elhagyja, ha akarja. Nappal kb. 1 éves korában szokott le, amikor már nappal nem ivott tápszert, vizet sosem abban adtam neki.
2015. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gyerekem most már lassan 2 éves lesz és még mindig ragaszkodik a cumisüveghez éjjel nappal.

Nappalra vettem neki kubus üveget de nem szereti mert nagyon ömlik belőle ő meg csak szopogatni szereti.

Nappal kevesebbet iszik mert nincs türelme szívni se, de másból nem hajlandó inni csak cumisüvegből.

Nappal esetleg dugjam el a cumisüvegeket és csak a kubus üveg legyen szem előtt, vagy itatópohár?

Már mindenki csodálkozik hogy ekkora gyerek és még nappal is cumisüvegből iszik, mikor más ekkora gyerek már műanyag pohárból iszik.

Egyébként van neki csőrös itató pohara is.

2015. júl. 5. 08:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nappalra valószínűleg elraknám a cumisüveget, kitennék neki vizet (vagy amit iszik) üvegben, pohárban, itatópohárban (bár az sem igazán kell már ekkora gyereknek) illetve szívószállal is megpróbálkoznék. Mondjuk nem most, mikor 40 fokot mondanak, mert most fontosabb, hogy igyon, mint az, hogy miből.
2015. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb 10 hónaposan tértünk rá az itatópohárra, 15 hónaposan a kulacsra/sportkupakos palackra, 17 hónapos, most már pohárból is iszik sokszor meg normál palackból. Egyszerűen csak az újból adtam, ahogy láttam, hogy érdeklődik.
2015. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, szerintem puha végű itatóval próbálkozz először, aztán ha megszokja, hogy jobban jön válthatsz vmi másra, figyeld, hátha érdekli vmelyik módszer. De ne foglalkozz a csodálkozókkal, minden gyerek más, mindegyikük máshoz ragaszkodik.
2015. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 hónaposan kb. A szívószálas itatópoharat sokkal jobban szerette, rá 1-2 hónapra már pohárból is ivott szépen. Már most flakonból iszik, 2,5 éves. Nem kellett semmit erőltetni, nem szerette a cumisüveget. Jobban érdekelte más. Így könnyű volt.
2015. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves korában,eszem ágában nem volt elvenni tőle,lerakta magától.
2015. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

enyém nagyon cumisüveg függő volt :) nem cumizott, lehet ezért... én is próbálkoztam, de csak azt értem el, hogy 2-3 napig egy kortyot sem ivott... végül 2,5 éves korában fogadta el a poharat úgy, hogy 3x ihatott azért a cumisüvegből (reggeli-esti tej és ebéd után víz), majd mikor oviba került elmaradt a víz a cumisüvegből.

3,5 évesen már nem kért reggel tejet, de még 1 évig cumisüvegből itta este a tejet.

aztán egyik este nem kérte, én meg nem kérdeztem többé :D

6 éves, gyönyörűek a fogai, szóval így utólag se érzem, hogy bármi hátránya lett lenne emiatt :)

2015. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kisfiam. A reggeli és esti tejet még mindig csak cumisüvegből fogadja el. Napközben viszont abból nem akarna inni.

És sajnos pohárból se egyáltalán. Akkor inkább egy kortyot sem iszik. Itatópoharat se szereti.

Nálunk a sportkupakos üveg vált be. ( a kubust ő sem szereti mert ömlik belőle az ital)

Meg valószínű hogy veszek neki szívószálas kulacsot, a dm-ben láttam. Hátha bejön.

2015. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Beállunk mi is a sorba :) Az én 2 éves lányom is cumisüvegből issza a reggeli és az esti tejitalt, ez már szinte rituálé nála.


Nappal sima pohárból iszik vagy kemény csőrös pohárból (sima ikeás zöld-fehér).

2015. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!