Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretem a igazán a...

Nem szeretem a igazán a gyerekem? Van még valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kész csődtömeg vagyok anyaként,utálom magam.

Van egy gyönyörű 3 éves kisfiam, akihez zéró türelmem sincs!

Ha hisztizik, mert elég akaratos, kb 3-4(nálam ez max határ) alkalommal van türelmem elmondani hogy mért ne hisztizzen,elmagyarázom szépen, és mikor már végképp nem érti meg,üvöltök, lehet hogy rá is csapok, persze nem verem, de odacsapok neki fenekére.

Ugyanez a helyzet mindig, mikor a türelmem elfogy.

Most nincs bölcsi, így egész nap velem van,de ez nekem nagyon sok és fárasztó agyilag. Amikor bölcsiben van,és hazajön, utána is olyan hisztis, "flegmán" beszél, csúnyán viselkedik.


De amikor nincs velem, akkor hiányzik, és amikor összeveszünk, van hogy egész éjjel nem tudok aludni, mert bánt hogy már megint milyen szemét módon viselkedtem.


Nem tudom hogy mit tegyek...A gyerekeket szeretem, de az anyaság teljesen kiborít. A kezdetektől ilyen voltam, persze nyilván mikor pici baba volt, nem ütöttem meg és nem ordítottam, de amikor hisztizett, fogtam "bevágtam" a kiságyba, és ott hagytam addig amíg el szívtam egy cigit, utána mentem csak vissza, persze akkor már megnyugodott ő is és én is, akkor meg megint jött a bűntudat.

Próbáltam magam féken tartani, és egy ideig ment is hogy inkább a szobájába zavartam és amíg nem hagyta abba a hisztit, addig nem jöhetett ki, így nem kellett üvöltenem, és nem jött a bűntudat sem és az kialvatlan éjszakák sem, de már ez sem megy, mert előbb kiborulok minthogy beküldeném a szobájába.

Tudom hogy nagyon gázos vagyok, és igen erősen gondolkodom a pszichológus felkeresésén, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Ha voltatok így, hogy lettetek túl rajta? Vége lesz ennek valamikor? Megértem azt is aki elítél a viselkedése miatt, én is gyűlölöm magam, de ez van.


2015. júl. 23. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Surgosen segitsegre van szukseged, es most ezt nagyon komolyan mondom.
2015. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem fáradt vagy. Ha nem szeretnéd nem foglalkoznál a lelkevel. A feszültseget kellene valahogy levezetned (sport, vagy ami kikapcsol) ha tudod, hogy alkatilag ingerlekenyebb vagy akkor erdemes dolgozni ennek csiszolasan, miből ered, valamilyen félelemből, megfelelesi kenyszer. Van akivel őszinten tudsz beszelgetni mert az is jó kezdet.
2015. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Senkivel sem tudok beszélgetni őszintén, mindenki elítél, senki nem ért meg. Persze ez egyértelmű!


Mikor kicsi volt, csak vele akartam lenni, úgy hogy csak ő meg én, persze este meg apa is csatlakozik.

Nem így sült el, az egész "baba korát" nem tudtam egyedül élvezni, mert anyósomnak minden pillanatban ott kellett lógnia a nyakamon, bármit csinálhattam, nem ment el.Mostanra nem is beszélünk egymással, ez miatt meggyűlöltem. Nem hagyott soha egyedül a gyerekkel.

2015. júl. 23. 14:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Ismerős bűntudat. Habár nekem csak a töredéke volt. Amikor csecsemő volt, heteken keresztül nem volt hajlandó éjszaka aludni egy percet sem, bármit is csináltam vele. Na én itt borultam ki, kész idegbeteg voltam, gyomorgörcsöm volt amikor az este közeledett. Néha olyan bűntudatom volt, hogy utáltam én is magamat. De elmúlt. Azóta csodaként élem az anyaságot.

Talán nem kellene Ennyire rágörcsölnöd. Vedd lazábban. Az én kislányom is szokott bizony hisztizni. Néha csak mosolygok rajta. Próbáld ki. Lehet változást fog hozni, mert látja, hogy nem ér el nálad eredményt a hisztivel.

2015. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%

Eloszor is a legfontosabb, hogy ne gyulold magad, mert ez meg depresszivebbe tesz teged es a gyermekeddel a kapcsolatot. Probalj neha magaddal torodni,idot szanni magadra. Ere az egyik legjobb, ha a kisgyereked elviszed az egyik

baratjahoz. Erdemes a tobbi anyukaval is osszebeszelni egy kicsit ezugyben, biztosan talalsz olyat aki szivesen latja jatszotarsnak egy kis ideig s kisfiad. A kis ido 1-2 ora intervallum kb, en igy gondolom. Ezalazt a gyerek is jol erezheti magat es te is tudsz rgy kicsit fellelegezni. Nagyon fontos h a gyerekkel ne ordits, es ne csapkodj mert ilyenkor alakitod a szemelyiseget ebben a korban, es ha igy viselkedsz komoly hondok lesznek vele kesobb.. probald inkabb a jutslmazos nevelest. Pl. Ha jol viselkedik, ksp egy kindertojast. Vagyjatszatok csondkiralyost es beszeljetek meg h ha o birja a legtovabbb akkor kap egy kis aprosagot. Nem kell mindent csokival jutalmazni, de ha pl teged az zavar h nincs nyugtod akkor ez egy jo kezdet lehet. Aztan adhatnal neki gyakran puszikat, olelgetest. Ha erzi a szereteted , egy ido utan o is megskar majd felelni sz elvarasaidnak. Lehet gyakran kozos programokat is csinalni..mozi, allatkert, kirandulas, allatsimogato, furdozes stb. Es fontos, hogy ne bantsd, mert egy ekkora gyereknek fogalma sincs arrol h mit miert tesz... nem ersz vele el csak annyit, hogy rossz emlekkent rogzul es o is agressziv lesz. Hat..eleg nehez igy tanacsot adni. Tudom, hogy nem konnyu anyanak lenni, az egyik legnehezebb dolig a vilagon. Viszont az az ember akit nevelsz a te feleloseged, pontosanolyan lesz mint amilyen mintat lat es ahogy te viselkedsz vele. Mindenesetre hatalmas dolog, hogy eljutottal addig, hogy belatod nem helyes ahogy eddig viselkedtel de sztem ezen tudsz valtoztatni. A pszichologust en is ajanlom, szerintem hasznodra lesz, es a kisgyerekednek is. Remelrm tudtam kicsit segiteni.

2015. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbál. Természetesen sokszor ölelem és puszilgatom..Most nem nagyon engedi hogy szeretgessem, ez elkeserít és kiborít :/
2015. júl. 23. 14:35
 7/14 anonim válasza:
83%
5.valasz iro voltam, eleg hosszu lett. Csak a helyesirasi hibakert szeretnek itt elnezest kerni. telefonrol irtam, es nem vettem eszre. Minden jot!
2015. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

nem ítéllek el. Jó, hogy tudatos benned a probléma és nem dugod homokba a fejedet! Sokan azt teszik, letagadják még saját maguk előtt is.


Első gondolatom: szedjél magnéziumot.

Többi gondolatom: :) Nem arról van szó, hogy nem szereted a gyerekedet. Egyáltalán nem erről van szó. Hiszen hiányzik, ha nincs veled, és ha bármi baj lenne, biztos belehalnál.

Inkább csak türelmetlen vagy és ideges. Ez egy alkati dolog is meg egy rossz szokás is (attitűd). Ne ítéld el magad. De próbáld meg beleképzelni magad a kisfiad helyzetébe, és próbáld elképzelni, milyenné válik majd, ha így nő fel. Ha dolgozol rajta, az már nagy előrelépés. A lelkifurdalás nem segít, tenni kell. Akkor amikor a gond van, akkor kellene felvillanjon a kis lámpa, hogy na most ne veszítsd el a fejed. Hogyha elfogadod egy pszichológus segítségét, az is szuper jó dolog, tedd.


Például a hiszti kezelésében tök nem elég elmondani 4x, hogy miért ne hisztizzen. A szobába beküldés tökéletes megoldás volt. Szokj rá. Ha ideges leszel, akkor pont azt éri el, amit akar: hogy róla szólt a történet. Neked meg lelkifurdalásod lesz, túkompenzálsz, pont azok közt a szélsőségek közt száguldozol, ami nem jó.

2015. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Adj neki egy kis idot, szepen lassan minden rendben lesz!
2015. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem segítség kell nektek. Akár párosban is.

Melyik városban élsz? Egy jó pszichológus, vagy akár babásmamás foglalkozás segíthet, pl. egy ilyen: [link]


SZorítok, hogy segítséget kapj és minőségében javuljon a kapcsolatotok!

2015. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!