Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok tanácsokat, tapasztala...

Írnátok tanácsokat, tapasztalatokat más gyerekektől félő, amolyan "áldozat típusú" kisgyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2 éves lányommal többször előfordult már, hogy korabeli, sőt nála fiatalabb gyerek meglökte (csak állt, nem provokált, tehát nem bosszúból kapta), belecsípett. Játszótéren, játszóbölcsiben, vendégségben jártunk így. A játékot simán kiveszik a kezéből, csúszdánál, amikor ő következne, hiába kapaszkodik, az erőszakosabb gyerek félretolja. Ő meg inkább félreáll, ha ilyen gyerek közeledik, szabályosan menekül. A "visszavesszük a lapátot, mert most mi játszunk vele" és hasonló békés, diplomatikus megoldás csak akkor működik, ha én mondom a másiknak, de közben a kislányom félve fogja a làbam. Az a helyzet, hogy én is ilyen kisgyerek voltam. Hiába mondták, hogy üssek vissza, nem mertem. Féltem, hogy akkor még nagyobbat, rosszabbat kapok.

Januárban bölcsis lesz. Hogyan segíthetnénk neki? Nem szeretném, ha emiatt szorongana. Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék hasonló habitusú gyerekek szüleitől.


2015. aug. 6. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Fiam is ilyen. Áprilisban volt 2 éves.

Soha nem fogom azt mondani neki, hogy üss vissza. Mert verekedni nem szép dolog. Azzal nincs semmi megoldva, ha visszaüt.

Nem tudom, hogy érted a segítséget, mert ha ilyen, akkor ilyen. Lehet közösségben változni fog, ha nem leszel ott neki, hogy megoldd a problémát.

Vagy ilyen marad. Az baj?

2015. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aghodj, meg csak 2 eves, baltozni fog! A kozosseg is hatassal lesz ra! Amugy bocsi h belekotyogok mert nekem meg 2 eros habitusu fiam van, ok nem verekszenek direktbe, nem veszik ki a masik kezebol a jatekot, de ha igazsagtalasag eri oket akkor nekimennek a masiknak....ez se sokkal jobb..en mindig mondom h legyenek turelmesek, foleg a nagynak aki lassan 5 eves es nagyon eros...igazabol azert batorkodtam irni mert pont tegnap borultam ki hogy miert nem kezelik a szulok jobban a gyerekeiket a jatszon....oviba/bolcsibe persze mas a helyzet de jatszon nem hiszem h nem tud raszolni anyuka a gyerekere hogy normalisan jatszon, figyelmesen!! azert zavar ez mert tegnap fiam egy alig 4 eves amugy elegge agressziv kislanynak ment neki, mert a kislany elbette tole a jatekat es meg bele is mart...es persze az en fiam volt a durva amiert bant egy kisebb lanyt...
2015. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor baj, ha emiatt utálja majd a bölcsit, ovit. Ha nagyobb lesz és komolyabban tudok vele beszélgetni erről, talán segįthetek neki oldani a szorongását. Az alaptermészetén nem tudok, nem is akarok változtatni, de nagyon nem szeretném, ha folyamatosan szenvedne és nem tudom megvédeni sem, hiszen nem leszek ott.
2015. aug. 6. 14:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Kedves Második, szerinten jogos volt a kisfiad reakciója. Én nem bánnám, ha ilyen szituációban az én lányom is hasonlóan megvédené magát. Akkor talán nem mernék b...gatni.
2015. aug. 6. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!