Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Brányhimlő, viszketés ellen...

Brányhimlő, viszketés ellen használtatok hintőport?

Figyelt kérdés

2,5 féles kisfiamon szombaton kijött a bárányhimlő. Elvittük az ügyeletre, ahol elmondták, hogy nem javasolnak semmilyen kencét, max fenistil cseppet meg kalcium pezsgőtablettát viszketés ellen.

Hétfőn felhívtam a háziorvost, ő is ezeket mondta.

Ma van az 5. nap, és igazából csak most kezdett el neki viszketni, éjszaka. Annyira kínlódott szegénykém (itattam vele a cseppeket napközben, és mégis), hog gyorsan utánanéztem a neten, hogyan tudnék neki segíteni, és írták, hogy ha már teszünk rá valamit, akkor inkább hintőport. Épp hogy egy lehelletnyit kentem rá, és jobb is lett neki.

Ma azért írtam eg dokinak, hogy mit tettem, és hogy ártottam-e ezzel, mire szinte felháborodottan válaszolta, hogy a hintőpor tilos.

Most itt állok idegesen, és inkább a tapasztalt anyukák véleményét is kérném: aki használt bárányhimlőre hintőport, mit tapasztalt? Ártott a gyereknek?

(Amúgy állítólag már rázókeveréket sem szabad, pedig anno anyukám rám is azt kente, és nem lett semmi bajom...)


2015. aug. 12. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. 18évvel ezelőtt úgy kentem magam hintőporral hogy ki sem látszódtam alóla. Elhiszem hogy nem a legjobb mert beleszatad a nedvedző sebbe de nekem bevált. Egy pöttynek sem lett nyoma. Nagyot biztosan nem ártasz vele. Iszonyú sokan nőttek így fel :))
2015. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2 éve volt bárányhimlős a kislányom, az első éjszaka elhasználtunk egy teljes flakon mentolos hintőport, utána még kettőt. Neki szerencsére semmi baja nem lett, heg sem maradt egy darab sem.


Most olvastam, hogy ezt sem lehet, akkor nekünk csak a folyékony kencéket nem ajánlották. (hozzátenném, hogy anno nekem is rázókeverékkel kente anyukám a bárányhimlős kiütéseimet, mert akkor az volt a trend - és attól sem lett semmi bajom)


De kb. mindennel így van, ami régen szent írás volt, és mindenki alkalmazta, ma a legnagyobb ellenség, aztán lehet, hogy 10 év múlva, majd valaki "kitalálja" újra a régit, és mindenki azt fogja használni...

2015. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam most májusban esett át a bárányhimlőn.Új,fiatal doktornőnk van,a Poxclin habot javasolta.A gyógyszerész gyorsan rendelt,mert mondta,hogy az előző idős doki nénink csak a mentolos hintőport engedte.A rázókeverékre nekünk is azt mondták az már tilos.Még annyit mondott a doktornő,hogy régen szárazon kellett melegben tartani,ez butaság,gyakran zuhanyoztassam langyos vízzel vagy csak locsolgassam át a kis testét és gyorsan finoman nyomkodva itassam le a vizet .Először csak sima vizet javasolt,de pár nap múlva mikor visszamentünk,mondta,hogy szódabikarbónás vagy kamillás víz.A kisfiam napokig viszketett,nem tudott aludni.

Meg ha hiszel a homeopátiában akkor Rhus toxicodendrum boyót kell adni.Adtam,de így is napokig szenvedett a viszketéstől.

Mielőbbi gyógyulást!

2015. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen volt. Állítólag most ez a legjobb termék a viszketésre. Szerencsére a fiam alig viszketett, így nem tudom mennyire hatásos igazából.

[link]

2015. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is a 4. kommentelő által linkelt terméket használtuk. A lányomon nem volt sok pötty, szerintem alapból sem nagyon viszketett neki, de azért ezzel a habbal kenegettük, szépen visszahúzta a pöttyöket.
2015. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A poxclint én is megvettem, azután a gyerekorvos azt mondta,hogy azt ne használjuk, mert kb ugyanolyan mint a rázó...


Szóval amit az egyik tilt, a másik ajánl, és fordítva... - így legyen okos a szülő.


2.voltam

2015. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Nekem is épp az a bajom, hogy egyik orvos ezt mondja, a másik azt.. annyi ellentmondásos infó van, hogy a tapasztalatlan, "kezdő" anyukákat csak összezavarják :(
2015. aug. 12. 08:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mostanában azt mondják, hogy a rázókeveréket nem szabad alkalmazni, a fiamnak másfél éve simán felírta a gyerekorvos (ugyanolyat, mint amilyet rám is kent anyukám anno), az tökéletesen bevált, hintőport nem is használtunk mellette egyáltalán, és egyetlen pöttynek sem lett nyoma, tökéletesen meggyógyult.
2015. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is a habot és egy Vira Shoote nevű zselét használtunk.

Nálunk mind a két gyereknél szövődményekkel jött a bárányhimlő, nekik nem viszketett, de begyulladtak a sebecskék, napokig magas lázuk volt. Ráadásul a kicsinek pont a pelenkával fedett terület, a popsija, végbél környéke volt a legcsúnyább. A hab nagyon jól hűtötte őket, húzott a gyulladáson, látványosan javult a használatatától a terület.

Egy dologban értett egyet mindenki, akitől tapasztalatot kértem, hogy tűző napra ne vigyem őket.

Nálunk maradtak meg helyek, szerencsére nem vészesek, lassan halványodnak.

2015. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Pont négy éve volt egyszerre baris az akkor 4 éves lányom és a 3 hónapos fiam. Csak a rázót kentem rájuk, nem viszkettek, nem maradt heg és nem lett semmi bajuk. Persze, a dokinő utólag mondta, hogy a rázót a kicsin nem kellett volna, mert még nincs egy éves. Esetleg még nappal a mentolos hintőpor, de hajlatokba ne, de ilyen hőségben mégsem javasolnám, mert az izzadságtól összebogyósodik és iszonyúan kidörgölheti a kicsi bőrét.

Sajnos, gyanítom, a hintőpor, a rázó is a piszkos pénz miatt lett mostanában tilos. Jobban megéri a dokiknak a nagy nevű gyógyszereket kiírni.

Ha most lenne bárányos gyerekem, tuti a rázót kenném a pöttyeire.

2015. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!