Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kisfiam?...

Miért csinálja ezt a kisfiam? Nem szeret eléggé?

Figyelt kérdés

Anyósoméknél nyaralunk egy hete. Amióta itt vagyunk szó szerint sír ha nálam kell lennie. Mindenkinek kéredzkedik a kezébe, anyósomnak, apósomnak, a férjemnek, ha én szeretném átvenni valamelyiküktől, akkor sírva fakad. Egyre rosszabbul érzem magam, már alig merem felvenni a saját gyerekemet, mert hisztibe kezd, és nagyon rosszul érzem magam anyósomék előtt, akik már nem tudom mit gondolhatnak... Anyósom megjegyzéseket is tesz, hogy "nem akarsz anyához menni? nahát, de érdekes..." és hasonlók, és mindenkinek meséli is, hogy milyen jól érzi magát náluk, és sír nálam.

Kezdek kiborulni.

Mi van a kisfiammal?? :( Szinte csak elalváskor bújik hozzám egész nap amióta itt vagyunk. Amúgy nagyon ritkán.

Egy éves egyébként.


2015. aug. 14. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

(amit én gondolok)lehet csak attól fél, hogy vége, mentek haza.

ismerős gyereke is pl számonkérte az anyukáját, amikor a szokásosnál hamarabb vitte haza az oviból..

2015. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az nem szép az anyósodtól, hogy megjegyzéseket tesz emiatt. Ne vedd magadra a kisfiadtól, hogy nem akar veled lenni, szerintem egy nyaraláskor egy egyévestől ez normális. Lehet, hogy az elsőnek van igaza, hiszen este meg odabújik hozzád.
2015. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy évesen már gondolhat ilyesmire?

És akkor az apjához miért megy mégis szívesen oda?

2015. aug. 14. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egyébként jó a kapcsolatotok a gyerekkel, akkor nincs nagy jelentősége, valószínűleg nem volt idegen helyen eddig, vagy valami nem megszokott a számára, néha a gyerekek furán reagálnak, de el tudom képzelni, hogy rosszul esik neked, esetleg beszélj anyósoddal, hogy aggaszt téged a fiad viselkedése és ez nem mindennapos nálatok, csak most a nyaralás alatt csinálja.
2015. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Az én kisfiam is ugyanilyen (remélem csak volt). Számtalan hasonló sztorit tudnék mesélni. De az utolsó csepp az volt, amikor egyik reggel a férjem kivette a kiságyból, majd oda szerette volna nekem adni, és a kisfiam eltolt, csimpaszkodott az apjába. Akkor ez már annyira rosszul esett,h egész délelőtt depis voltam, még sírtam is. Most 17 hónapos, és úgy 1 hónapja érzem,h egyre anyásabb. És ami nekem nagyon sokat jelent lelkileg, h mondja,h "anya" :). Egész nap jön utánam,h "anya, anya, anya". Annyira kis cuki :D.

Amúgy sztem az lehet az oka (egyik bnőmmel beszéltük, mert neki a kislánya ilyen),h mi anyák annyira természetesek vagyunk a gyerekeink számára, mint a levegő; mi mindig ott vagyunk. Apa, mama, papa meg el szoktak menni.

Úgy gondolom, nálatok is csak egy kis idő kérdése és változni fog a helyzet!!

Anyósoddal meg nem tudsz mit tenni, elég tapintatlan sztem. Amennyire tudod, ne halld meg amiket mond.

2015. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 1 éves a fiam és most voltunk apósomnál nyaralni, az első napokban csak apa volt,ritkán látja mert sokat melózik,meg is jegyeztem magamnak,de ha valami gondja volt hozzám jött, utána viszont végig hozzám kéredzkedett,apósomhoz előszőr nem is akart menni,detőle is hozzám jött. Megértem mit érzel,van ilyen a gyerekeknél, ez természetes,téged már megszokott, mamánál meg újdonság lenni,ez nem ellened irányul.
2015. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tölts le vagy kölcsönözz ki gyermeklélektan tankönyvet, olvasd el és megnyugszol :)


Sok új, érdekes inger éri, míg te a megszokott vagy számára. Nem a személyed, hanem a helyzet miatt ilyen. Oda megy, ahol, ami újdonság neki.

A lányom 13 hónapos volt, amikor a szüleim nagyon rágták a fülünket, hogy hagyjuk ott egy kicsit náluk. Tudtam, hgoy jó helye lenne, úgyhogy megegyeztünk, hogy letesszük és amint kicsit is jelét adja annak, hogy nem megfelelő neki a helyzet, kocsiba pattanunk és elhozzuk.

Aha, gondoltuk mi. Két hét lett belőle, bár ha rajta múlik, szerintem egy hónapig is maradt volna.


Ott volt kutya, két nagyon készséges rabszolga és szórakoztató egység - persze, hogy baromira tetszett neki. Amikor hétvégén lementünk, odajött megölelni minket, majdnem másfél percig örült is nekünk, aztán le voltunk tojva. Rohant vissza kutyát kergetni meg a nagyapjával négykézláb fogócskázni. Ha őszinte akarok lenni, a helyében én is maradni akartam volna :)


Sőt, mostanában (16 hónapos) apás időszaka van. Minden zörejre rohan az ajtóhoz megnézni, hátha az apja jött haza. Amint hazaér, én megyek a levesbe, az apja a sztár most.


Engem nem aggaszt, mert ez normális fejlődési szakasz. Lesz majd olyan, amikor rólam nem lehet levakarni és az apja kell kevésbé.


Nekem például ragyogó gyerekkorom volt, nagyon jó szülőkkel. Anyám mégis mesélt olyat, hogy amikor apás korszakban voltam, rendszeresen, szó szerint kizavartam a szobából (2 éves lehettem), ha apámmal játszottam. Ő kisomfordált és elbőgte magát az ajtó előtt.

De olyan is volt, hogy betegség miatt kijött a gyerekorvos hozzám, injekciót kellett adni. Üvöltöttem, rúgtam és ordítottam, hogy apa, apa, apa. Egyszerűen nem tudták beadni az injekciót. Telefonálni kellett apámnak, akit egy tárgyalásról rángattak ki, hogy rohanjon haza. Hazarongyolt, neki engedtem, hogy lefogjon és be tudták adni az injekciót, aztán apám rohant vissza a tárgyalásra.

Kicsit később meg anyámnak kellett továbbképzésre utaznia, apám szabit vett ki és otthon maradt pesztrálni. Állítólag két napig a bejárati ajtó előtt ültem, nem akartam enni és hajtogattam, hogy anya, anya. Apámmal szóba se álltam, akkor ő nem volt érdekes.


Szóval mindkét szülőmnek jutott a szívásból :)

2015. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-asra szerintem azért nem apánál van ez, mert egyik, hogy anya előtt mer tigazán megnyílni egy gyermek, másik valszeg az anya szava a szentírás és igen, benne lehet az, hogy azért vesz fel, mert megyünk :(


az én gyermekem is hasonló korú és amikor tenném a babakocsiba belecsimpaszkodik mamába és szorosan öleli és ugye ölelés kibontva nyafogás sírás, igaz fél perc, de akkor is, tisztára úgy néz ki, mintha nem akarna az anyjához menni.

2015. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!