Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Mit csinálnátok a...

Szülők! Mit csinálnátok a gyereketekkel ha eltörné a kisebb tesoja kezét?

Figyelt kérdés
Ha a 11 éves fiatok csak játékból kicsavarná a huga kezét és véletlenül eltörné ti mit csinálnátok? nagyon mérgesek lennétek? Megbüntetnétek? a huga 6 éves
2015. aug. 16. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem ismerem a szituációt, mennyire volt szándékos/véletlen, bár véletlenül nem csavarjuk ki a másik kezét... mit csinált a húga előtte, szóval ennyi információból nem tudom.


Ha szándékos lett volna, akkor igen, megbüntetném, ha véletlen, akkor nem.

2015. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván mérges lennék meg is büntetném. Hacsak nem uvegcsontu a kislány, igen nagy erővel kellett csinálnia, hogy eltorjon, nyilván kiabált a gyerek. A kedvenc játékának /szorakozasanak jó hosszú időre búcsút momdhatna, az biztos
2015. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Megbüntetném, tanulja meg h nem okozunk direkt fájdalmat másnak és hagyja békén a húgát.

Ha eltörni nem is akarta, a kézkicsavargatás biztos nem véletlen volt, nem egyenlő azzal h pl. véletlen megbotlanak egymásban és rosszul esik vmelyik.

Itt az ideje h megtanulja h nem bántjuk a kisebbet, szerintem ez több mint tesók közti hülyéskedés.

2015. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Attol fugg.

Ha megbanta, megijedt, csak jatekbol tortent, mert hulyeskedtek, akkor eleg buntetes, h latja, h mit tett.

Ha gonoszkodasbol, direkt tette, akkor is leulnek vele beszelni, es buntetes is lenne.

Nincs 10 eves gyerekem, csak het eves meg, es nincs tesoja, de szerintem egy 10 eves mar nagyjabol tisztaban van azzal, h duhbol nem esunk neki a masiknak, foleg nem ugy, h eltorjon a karja.

2015. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a húgom eltörte, semmit nem csináltak vele a szüleink. Ja, szándékosan okozott nekem fájdalmat és visszaélt azzal, h én nem üthettem vissza, különben a szülőktől is kapok.


Én megbüntetném.

2015. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, komolyan. Sajnos én kiborítottam babakocsistól az öcsémet, majd pár év múlva betörtem a fejét is, de egyik sem szándékos volt. Nagyon megijedtem az egésztől, szüleim is, de nem büntettek meg. Mondjuk 25 évvel később is teljesen emlékszek az egész ugrálós "játékra" :(
2015. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

A 11 évesnek nagy büntetés maga a tudat is...Tuti.


Nálunk a környéken volt egy hasonló eset. A nagyobb szinte depresszióba esett, még a kicsi és a család őt vigasztalta. Nem büntetném szerintem én sem...

2015. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a nagy egyszer véletlenül fejbevágta a kicsit egy kemény játékkal. Fájt neki persze, nagyon sírt, de a nagy vigasztalhatatlan volt. Azt se tudtam, melyiket ölelgessem jobban.

Szóval ha te gyereked is hasonlóan éli meg, akkor semmit nem tennék, csak megbeszélnénk (később), hogy ez nem a megfelelő játék ekkora gyerekkel. Ha nem így áll hozzá, az más helyzet, de nehezen tudom elképzelni.

2015. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
szerintem elég büntetés neki látnia ahogy a testvére szenved..
2015. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Megbüntetném ,mert véletlenül ritkán csinál valaki ilyet.
2015. aug. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!