Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyerekes anyukák, nektek...

Egy gyerekes anyukák, nektek nincsen tele néha a hócipőtök gyereketek állandó, vagy időszakos nyaggatásaitól felétek?

Figyelt kérdés

Vannak nekünk, anyáknak is "rosszabb" napjaink szerintem, ha fáj valamink, vagy rossz a hangulatunk....


Arra gondolok, hogy nektek is ki van néha azért a hócipőtök, amikor gyereketek csak azért is rámászik az idegeitekre, hogy márpedig vele kell foglalkozni "szabad" időtökben megállás nélkül?


Persze tudom, ez gyerektípus függő, vannak olyan gyerekek, akik klasszul elvannak játékaikkal fél- 1 órákat is, meg olvasok olyat is, amikor bemegy a szobájába 2-2,5 évesen önállóan eljátszani....

Azt se írjátok légyszi, hogy "mert így szokattad", "nem kötelező állandóan a s*ggébe lenni és szórakoztatni",



hanem hogy ti is éreztek néha így, akiknek ez a típus jutott?


Több gyerekesek is előnyben vannak, akiknek játszópajtásként ott a másik, esetleg több tesó...


Azok a családok érdekelnek, ahol 1 kisgyerek van, szórakoztatást igénylő típus, ahol a szülő még nem TUD visszamenni dolgozni, nincs lehetőség bölcsire/Csanára, stb., marad csak az otthonlét oviig.


2015. aug. 17. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nos,az én kislànyom már 5 éves,nincs testvére,a nyarat végig itthon tölti,bizony fàrasztó egész nap.Ha màr nagyon "kivagyok",kitalàlok olyat,amit ő is élvez,plusz a hàztartàsnak is hasznos.Pl. nekiállunk együtt sütit sütni,vagy spontàn ablakot pucolni.Szerencsém van,mert férjem du.1/2 3-kor màr itthon van,így olyankor nekem is jut egyedüllét.Vagy pl. hogy megvettük a medencét,az is bevàlt,mert míg ő úszkàl,én nyugodtan napozhatok,ott vagyok vele a vízben,mindenki jól jàr:)
2015. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jaj, az klassz, 5 éves korára már én is remélem, hogy eljutunk idáig. :) Köszönöm a választ!


Esetleg, aki még benne van a kisebb korszakban?

Aki mellett még nem "lehet" leülni napozgatni, lazítani?


Ja, és kevés itthoni kikapcsolódási lehetőség mellett.

2015. aug. 17. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

"Több gyerekesek is előnyben vannak, akiknek játszópajtásként ott a másik, esetleg több tesó... "


Na peeeersze!!!!


Tudod mi van több gyereknél? Elmondom!

Felváltva nyaggatnak! Neked, ha az egy darab gyereked abbahagyja, nem kezdi el egy második, vagy harmadik. A több gyerekeseknél igen!

Ha nem téged nyaggatnak,akkor egymást marják! Egyszerre 2-3 irányból követelik a figyelmet,és kiakadnak,ha úgy érzik, hogy a másikkal 2 perccel többet foglalkoztál.

Igen, előfordul, hogy eljátszanak együtt, de ez minimum vitába torkollik egy idő után.


Vicces, hogy mindig az egy gyerekesek hiszik azt,hogy nehéz dolguk van...


Nekem ikreim vannak. Most biztos azt hiszed, hogy születésüktől kezdve bájosan ülnek egymás mellett összeölelkezve, és telepatikusan beszélgetnek egymással,nekem meg elég napi 3x bemenni és megetetni őket, hisz a többi időben elszórakoztatják egymást...

2015. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a választ, csak nem értem a támadó hangnemed.

Nem hiszem el, hogy neked könnyebb lenne sőt, biztos nehezebb.

Nekem a saját életem ezen szakasza nehéz. Neked meg ezt kellene több tisztelettel kezelned. Nem kioktatást vártam.

Nekem igenis vannak a környezetemben oly több gyerekes családok, akik szó szerint nyilatkozták, hogy "könnyebb azóta ezügyben, mióta több gyerek van"

2015. aug. 17. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Amíg kisebb volt,nehezebb volt sokkal,nagyon igényelte a csak vele való foglalkozàst.Olyankor "menekültem vele" a szabadba.Jàtszótérre,vàsàrolni miegymàs.Ha rossz volt az idő,akkor jàtszóhàz.Könnyebb úgy lefoglalni a kicsiket,ha nem otthon vagytok.
2015. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1-es: Igen, köszönöm, igazad van, én/mi is szoktunk "ebbe" menekülni.
2015. aug. 17. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs lehetőség "menekülni" de màr kivsgy,hallgassatok zenét,àltalàban bevàlik.Megértem hogy nem tudsz vele minden percben játszani,ez fizikai képtelenség.Ami még eszembe jutott,az egy mese dvd-n:Uki Ez a mese mindig odatapasztotta a tv elé,olyankor volt időm magamra.Kitartàs!1-es voltam
2015. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a kisfiam 2 eves múlt, de soha nem volt el , es igen folyton figyelmet követel. A legrosszabb, amikor le merek ülni na akkor abban a percben vege mindennek...megoldas? Koran reggel a jatszoteren vagyunk, utana itthon a kertben jatszik, majd ezutan bent is jobban el van, delutan ugyan ez, vagy jatszohaz, vagy vasarolunk, vagy csak beülünk a kocsiba es megyünk. Sokszor a síras kerülget reggel, hogy megint jatszoterre kell menni, mert nincs el meg addig sem hogy reggelizzek. Ezt csak azt tudja akinek ilyen a gyereke. Nagyon imádom ő az életem de nagyon nagyon fáradt vagyok soha ennyire semmilyen munkaba kemeny napba nem faradok el. Most tervezzük a kistesót remenykedek hogy ellesznek egy kicsit. De nagyon felek, hogy rosszabb lesz, mert mar nincs energiam. Reggel 6 tól este 9 ig ez van es mar egy eve nem alszik delutan( tudom hogy kell neki de nem alszik el sehogy sem).
2015. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, maximálisan megértelek, te állsz a legközelebb a mi jelenlegi életünkhöz, nekem is pár hónapja múlt 2 éves, a napjaink is hasonlóan zajlanak,főleg úton, én is piszkosul ki vagyok merülve, fáradva, csodállak, hogy még a kistesó projekt is tervbe van, én még nem állok erre készen és nem tudom fogok-e egyáltalán még vágyni újra gyerekre.
2015. aug. 17. 17:15
 10/13 anonim ***** válasza:

A támadó hangnemet gondolom azért kaptad a válaszadótól, mert kategórikusan kijelented,hogy a több gyerekesek előnyben vannak, úgy,hogy közben nem igazán lehet róla fogalmad.


Sok helyen hallom én is,hogy "jaj,hát ahol többen vannak eljátszanak". Aha, egy bizonyos kor után igen. Na már most az én 4 éves fiam, nem igazán tud mit játszani a 8 hetes öccsével. Viszont nekem lavíroznom kell a két gyerek között. Játszani a naggyal, ellátni a kicsit stb. 3 gyereknél ez még nehezebb lehet.

Amíg egy gyerek volt, én is azt hittem,hogy nehezebb már nem lehet. De, olykor bizony jóval nehezebb. De ez van, sok boldog és örömteli része van.

2015. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!