Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz ki az egészséges...

Hogy néz ki az egészséges étkezés nálatok, mondjuk egy heti étrend?

Figyelt kérdés
Mi az ami tiltólistás, mert abszolút az egészségtelen kategória, (étel, és nem chips, kóla, édesség stb-) és mi az ami nagyon fontos, jó szerinted?
2015. aug. 18. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Semmi sem tiltó listás. Mindent lehet, csak mértékkel. Bármi is kerül az asztalra, zöldség van mellé és a szabály az, hogy mindent meg kell kóstolni.
2015. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem még csak egy éves a fiam, de napi étrendben benne van és lesz is a tejtermék, nyers zöldség (paradicsom) és gyümölcs (barack), főtt zöldség ebédre. de eszik napi szinten kenyeret is reggelire és ebéd után valami nasit. pl tegnap pár falat fagyit, vagy előtte anyósom csinált muffint abból pár falatot, vagy most volt a szülinapja így ebéd után kapott tortát. vagy előtte nem volt semmi ilyesmi akkor egy fél őszi barackot adtam neki. tehát az "édesség" sincs tiltólistán. ugyan akkor nem veszek bolti édességet. joghurtból is naturt veszek itthon teszek bele gyümölcsöt. inni csak vizet iszik. és többé kevésbé ez az étkezés van nekem is.
2015. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha 2 éves felettiről van szó, egyszerűbb(nekem kisebb a gyerekem, azt így nem írom)

-tízórai, uzsonna gyümölcs és még ebéd után is

-heti egy tojás vagy spenot, sóska(vagy amiben vas van)

-heti egy hal én apróhalat adnék az omega miatt(de úgy tudom intézményi étkezésben amúgy is kötelező)

- napi 7 dl víz

- a tejtermékekel még ne vagyok tisztában, de színezék, aroma mentes, keményítő, meg stb mentes joghurtot kapna az biztos, inkább nat. joghurt benne igazi(nem import)gyümölccsel, plusz kefír, füstölt sajtokat kerülném

tejet is én speciel kihúzom 3 éves korig, helyette tejitalt kap, ebből napi 2x180 ml nem tudom elég e nagyobb gyereknek

-húskészítményeket inkább én csinálnám otthon(májkrém, körözött)és kerülném a szintén emulgálószeres, fűszeres, csípős, stb felvágottakat is, eddig csak egyetlen egy boltiról, 97%-os sonkáról hallottam csak, jobb inkább otthon kifőzni húst és azt katonázni reggelire, füstölt húsokat, disznósajt, ilyenek nem adnék. ahogy nem csinálnék nehéz ételeket, pl rakottkáposztát sem, max kaphat egy keveset az enyémből, ha kívánja


szóval amit fontosnak tartok igazán, a vas, kálcium, C, D vitamin, omega zsírsav, jód, állati fehérjék, nem túlzásba esve, de rendszeresen adni, ahogy szabad.

2015. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*óvodáskorban napi 1 l víz
2015. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
3-as vagyok jav: nem a rakott káposztára gondoltam, hane amit karácsonykor szoktak csinálni, nem jut eszembe a neve. de szóva a fűszerpaprikás ételeket sem erőltetném a gyereknek
2015. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

3 éves a kisfiam. Reggelire tk. kenyérből pirítós, pulykamell sonka, sajt és zöldségek (paprika, paradicsom, uborka) szokott lenni. Mellé teát vagy kakaót iszik - cukormenteset tea, Nesquik kakaó (tudom, hogy cukros, fujjfujj, de a cukrozatlant nem issza meg)

Tízórai gyümölcs vagy tejberizs/joghurt gyümölccsel. Ebéd leves + főzelék, vagy leves+husi rizzsel és zöldséggel. Vagy rakott zöldség, heti 1x tészta, heti 1x hal. A zöldséget szerencsére szereti. A krumplit köretként nem eszi meg :( Uzsi szintén gyümölcs vagy joghurt, esetleg szendvics. Szoktam csinálni túrókrémet vagy tojáskrémet is. Ezt vagy uzsira vagy vacsira. A vacsi legtöbbször rántotta, tükörtojás, főtt tojás zöldséggel. Ennek annyira nem örülök, mert szerintem nehéz kaja estére. De az apukája edzés után mindig ezt eszik vacsira, és a kisfiunk általában azt akarja enni, amit apa :) Tiltólistára akartam tenni a cukrokat pl. keménycukor, nyalóka, vattacukor, stb. De úgy vagyok vele, hogy attól, hogy néhanapján kap sem a fogai nem romlanak el, sem elhízni nem fog. Sütit heti 1x eszik a mamánál, de nem igazán édesszájú. A cukros üdítőket szintén ritkán engedjük neki, általában csak étteremben vagy vendégségben 1-1 pohárral. Ha csokit vagy kekszet akar, akkor evés után kap, de csak normális minőségűt, nem az ilyen tortabevonóból készülteket. Folyadékot sajnos keveset iszik, próbálom noszogatni, több kevesebb sikerrel :/

2015. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!