Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg tudja találni egy 3 éves...

Meg tudja találni egy 3 éves gyerek a határt a felesleges durvaság és az önérvényesítés között?

Figyelt kérdés
Talán nem jó a kérdés, de nem tudom jobban megfogalmazni. Én mindig is csendes, konfliktuskerülő ember voltam, inkább hagytam, hogy másnak legyen igaza, de nem szálltam szembe vele. A férjemnek szerencsére nincsenek ilyen gondjai, és most arra neveli a kisfiúnkat, hogy védje meg magát, ne hagyja, hogy sérelem érje. Most kezdjük az ovit, és attól félek, hogy ő még nem tudja, mikor érdemes ténylegesen a sarkára állni, és ő lesz a "rossz gyerek" a csoportban. Sajnos a játszótéren sokszor túl erélyes, szerintem kifejezetten erőszakos, de a férjem úgy látja, hogy csak életrevaló. Engem zavar pl, ha egy másik gyereket fellök, mert az megfogta az ő vödrét, a férjem szerint viszont rendben van, vigyázzon a holmijára, és tanulja meg a másik, hogy el kell kérni. Szerintetek lehet gond az oviban?

2015. aug. 23. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem arra azért mindenképp tanítsátok meg, hogy a kisebbeket ne bántsa! A nagyobbik fiammal fordítva volt, sokszor úgy éreztem, hogy nem áll ki eléggé magáért, most 5 éves, és úgy látom, nincs már ilyen gond. Megalapozottnak látom a félelmedet, hogy ő lesz az oviban a "rossz gyerek", mert azt azért túlzásnak érzem, hogy azért fellök valakit, mert megfogta a vödrét. Persze, vigyázzon a játékaira, de osztozni is meg kell tanulnia valahogy! Nehéz itt az arany középutat megtalálni, még egy felnőttnek is, nemhogy egy 3 évesnek! Talán az oviban nem lesz ilyen gond, de nehezen fogja így megtanulni, hogy ott minden közös. De ne légyen igazam, lehet, hogy a sok gyerek(gondolom nagyobbak is lesznek) majd egy kicsit visszafogja, és magától megtanulja, hogy hogy viselkedjen.
2015. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy fellök egy másik gyereket, mert megfogja a vödrét, az hol szól arról, hogy védje meg magát? Én úgy gondolom, hogy az erőszak erőszakot szül és nem hiszem, hogy 3 évesen jól tudja kezelni, sőt, később minden vélt vagy valós sérelmét erőszakkal fogja lereagálni, hiszen az Apja szerint az a normális.


Ha az oviban is ilyen lesz, biztos lesz gond. Nálunk egy kislány ilyen és finoman szólva sem szeretik 😩

2015. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!