Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek (ek) et nevelő...

Kisgyerek (ek) et nevelő szülők, őszintén, nektek mennyi megy el egy hónapban csak kajára a kasszából?

Figyelt kérdés

Hogyan, konkrétan mikkel tudtok takarékoskodni?

Hol vásároltok, vagy ez számít?

Miket főztök?


2015. szept. 5. 14:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
Havi 60ezer tuti!(apa,anya+3éves kislányunk)Szerintem számít,hogy hol vásárol az ember.
2015. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

ismerős havi 70 ből él egyedül gyerekkel (gyt nincs)

22 ezer ebből a havi hitele

mivel a rezsit mindig odázza, ami havi 40 körül lenne

így van a gyermeknek pelenkára és enni, bevásárol és kb első héten már nincs pénze.(nemhogy hó végén..)

2015. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

*DM ben vásárol

kisgyerek szervezetének mefelelő ételeket főz

2015. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

2 felnőtt + 5 éves gyerek (néha annyit eszik már, mint egy felnőtt)


Mostanra le tudtam tornázni 50 ezer körülire a 60 ezerről. Kertes házba költöztünk, és sokmindent megtermelünk, rengeteg a gyümölcsfa. Évekkel ezelőtt még a gyerek előtt ment el 70 ezer kettőnkre spórolás nélkül... :O


Az én alapelveim a spórolásra:

- mindig idénygyümölcsök, zöldségek adják a menünk alapját (én főzök), tehát télen nem eszünk epret, csak amikor szezonja van, ezért is vásárolok piacon (paprika sajnos nem sikerült a kertben sok más mellett :( )

- előre megtervezem a főznivalót, az egyik fogás mindig húsos

- hörcsög módjára vásárolok, és hetente egyszer, ha mondjuk akciós a liszt, akkor veszek egy zsugorral, valamint a krumpliból, hagymából is a nagybani piacon szezonban szoktam megvenni az egész évre valót

- ha a főtt ételből megmarad egy adagra való, ami már senkinek sem kell, beteszem a fagyóba, és egyszer majd elviszem magamnak ebédre

- igyekszem nem kidobni ételt, mindent újrahasznosítok (pl. száraz kenyérből zsemlemorzsa, megmaradt rizsköretből rizsfasírt, megmaradt főtt húsból pástétom....)

- figyelem az akciókat

- mindig főzök levest, mert nagyon olcsó, és laktató, sokkal kevesebb kell így a második (drágább) fogásból

- egy csomó ételt kiszámolok, hogy mennyibe kerül belőle egy adag. Így jöttem rá, hogy a túrós csusza (sokak által olcsó ételnek mondott) az egyik legdrágább kaja!


Persze mindez feltételez nagyobb méretű fagyasztót, és hűs pincét. Ha valaki panelban él mindezek nélkül, az úgy már sokkal neccesebb!!! Lehet, akkor a rendelt étel lehet olcsóbb..

2015. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 gyerkőc van, a nagyok 6 és 2 évesek, a kicsik 8 hónaposak. Gyerekenként kb 30-at költünk, ebben benne van a kicsiknek a tápszer, pelenka, bébiétel, krémtúrók és hasonlók, egy-két ruha, de az nem sok, mert imádok varrni, és fillérekből kihozom itthon a divatos cuccokat... a nagyobbaknál ez gyümölcsöt, túrórudit, tejszeletet, halrudacskát, jégkrémet takar-olyasmit, amit csak ők esznek, meg hát itt már kell költeni cipőre, mesekönyvre, színezőkre... Az ebédre kb 60 egy hónapban, ez nem sok szerintem, leginkább hús, de a kamra mindig tele van eltett zöldségekkel, lekvárokkal, házi tésztával-engem ez kapcsol ki felesleges perceimben(szóval ritkán...) tisztítószer és papíráru mondjuk 6-8ezer. Ezeket, és a babaételeket a rossmannból rendelem, 12ezer felett ingyen szállítják, kuponokkal, babakártyával jó akciók vannak, és tuti nem feleslegesen megyek a holtba, mert éppen elfogyott...pelenkát a müllerből, jó áron van, vékonyabb mint a rossmanné, és minden vásárlásnál adnak kupont a következőhöz. Felvágottakat, kolbász-szalámiféléket mintaboltban, én a Kaiserhez járok, ha azt mondom, minőségi és finom pizzasonka 800,-/kg, roppanós virsli 600,-/kg,25dekás májas 180,- , akkor azt hiszem, érthető... van egy kedvenc zöldségesem, ahol szintén jók nagyon az árak, kétszer megyek egy hónapban, de akkor telerakom a fagyót is. Pékségben nálunk 200,- a kenyér, de szeretem az Interspar akciós peksüteményeit is. Szóval reggeli, vacsi kb egy húszas. Sokszor sütök itthon péksütit uzsonnára/reggelire, vagy muffint, pitét, hasonlókat. Olyan 240,- a max szerintem , és ebből bőven tudnánk visszavenni, ha kellene. Szerencsére nem kell...
2015. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 felnőtt, 2 gyerek (1 sulis, 1 ovis). Kb. 80-100e körül költünk, de ebben minden benne van, ami a háztartáshoz kell (tisztítószerek, kozmetikumok stb).

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkám miatt egész nap úton vagyok és így bármikor be tudok ugrani vásárolni. Az akciós újságokból össze szoktam írni, hogy melyik láncban mi az olcsó és ha útba esik és ráérek, akkor beugrom érte, kb. 10-15 perc alatt megvan és mégsem kocsikáztam érte külön :)

Spórolni amúgy sajnos nem tudok, ráadásul imádunk enni a párommal, így elég sok finomságot szoktam venni, amik sajnos nem éppen olcsók...

A kicsi amúgy tejallergiás, így ő csak növényi "tej"terméket kaphat, ami viszont bazi drága! Egy doboz rizstej 6-700 Ft (a házit nem issza meg), a joghurt 270 Ft, a puding 220 Ft és mindegyikből kap napi szinten, mert nincs szívem megvonni tőle, ha már egyszer egy csomó mindenből nem kaphat egyáltalán :(

Ja, amúgy a tisztítószerrel spórolok, mert ecetet és szódabikarbónát használok és mindkettő jóval olcsóbb, mint a vegyszerek. Na meg kozmetikumból is szinte csak natúrt használok, amik ugyan drágának tűnnek, viszont sokkal kiadósabbak. Pl. egy kis üveg argánolaj kb. 1500-2000 Ft, viszont 3x annyi ideig tart, mint egy arckrém, pedig a hajamra is használom...

2015. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 felnőtt egy gyermek heti 35 ezret költök. Ebben benne van a mosószer, pelenka is. A ferjem rendel ebedet vagy etteremben eszik sok a munkaebed is ez is sok, de pontos összeget nem tudok. Ezen felül hetente egyszer en is rendelek haza es, ha megyünk a kisfiammal valahova akkor beülök vele egy etterembe vagy costa ilyesmi az is plusz penz meg.

Sparban, tescoban es neha az auchanban vasarolok illetve piacon is, dm.

A dm ben kihasználom a pontgyüjtő akciókat. Másban nem igazán spórolok.

Miket főzök? Mindent magyatos etelt, de kiszoktam próbálni új dolgokat is, ha megtetszik bekerül a "tarsolyomba" ha időm engedi desszertet is magam készítem. Hetente egyszer halas etel van. Rengeteg zöldseget, gyümölcsöt veszek ezt esszük isszuk minden formaban szeretjük. Szeretjük a jó kolbászokat, a szushit mindent eszünk :)

2015. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
attól még nem kellene lepontozni azt, aki kevesebből él, mint amennyiket mások csak megesznek
2015. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

amúgy is egyedülálló szülőkről szólt a kérdés...

ennyit a lepontokról.

2015. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb havi 25, max. 30 ezret költök élelmiszerre, ketten vagyunk a 4 éves lányommal + a kutyánk.

Legtöbbször a Pennyben vásárolok, húst pedig sparban veszek, ha épp lejár a szavatossága és 25-50%-ra le van akciózva, így ki tudom fizetni.

Sok zöldséget, gyümölcsöt is tudok venni ugyanígy elfogadható minőségben.

Amúgy más termékekkel is mindig nézem az akciókat és igyekszem csak akkor vásárolni.

2015. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!