Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek hány éves korától...

Gyermeketek hány éves korától nem óhajtott délután aludni?

Figyelt kérdés

Hogyan jöttetek rá, illetve mennyi idő után adtátok fel az "elaltatási kísérletet"?

Hogyan alakult ezidő után az esti alvás? Korábbra tolódott?

Ha kisebb korú volt a gyermek, a délutáni nyűgösség mennyire volt gyakori?


Mesélnétek ezekről?

Köszönök minden választ.


2015. szept. 7. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

1,5 éves korától nem volt hajlandó aludni a fiam. Próbáltam egy csomó mindent. Lefeküdtem vele, világosban, félhomályban, sötétben, meséltem előtte, én is becsuktam a szemem, volt, hogy 3 órán keresztül feküdtem mellette, volt h megzsaroltam (visszavisszük a bácsinak az új játékot), semmi eredménye nem volt a dolognak.

Kb 3 hétig próbálkoztam minden nap, aztán feladtam.

Ha mozgalmas (volt) a napja, akkor estefelé már eléggé hisztis. A délutáni nem alvás miatt volt, h 7-kor már kidőlt aludni. Amúgy olyan 1/2 9 körül fekszik le és 8-9-kor kel. Amikor még délután is aludt (kb 2 órát), akkor 1/2 10-nél előbb nem volt hajlandó elaludni.


Nem tudom, ez örökölhető-e, de én sem aludtam már 1,5 évesen délután.

2015. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt egy időszaka olyan 2,5-3 éves korában, pár nap után nem erőltettem, mert 2 órába telt elaltatni, aludt fél órát, este meg nem bírtam lelőni. Ez nem tartott sokáig, főleg, hogy oviba került, ott kidőlt. Délután ekkor extra nyűgös volt, este is nehezen aludt el, mert már nagyon fáradt volt.

Viszont kb. 4,5 éves korától már oviban sem akart aludni, nagyon ritkán sikerült elaludnia, itthon egyáltalán nem aludt már, hétvégén se, nyáron meg főleg nem.

Tavalyi ovis év katasztrófa volt, állandó harc az óvónőkkel, hogy nem akar aludni, nem tudnak vele mit kezdeni alvásidőben, de így is váltott műszakban dolgozunk, nem tudtuk elhozni. A hónap végén lesz 6 éves, most ebéd után elhozzuk, amikor csak tudjuk, nagyszülői segítséggel. De így is van, mikor ott kell maradnia, nem tudunk mit csinálni. Meg októbertől jár egy külön foglalkozásra keddenként, ami 4től kezdődik, akkor is ott fog maradni, mert nincs értelme 1kor elhozni, fél 4re meg vigyem vissza.... Tetszik-nem tetszik, ott marad.

Este így sem alszik el 9nél hamarabb. Reggel 7 után kel.

2015. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1,5 éves korától se a fiam, se a lányom nem aludt. a fimmal elég sokáig próbálkoztam, a lányomnál már tudtam, hogy nem is érdemes. Reggel később keltek, este hamarabb elaludtak. Szóval az alvás igény ki volt pipálva. nem volt jellemző, hogy nyűgösdködtek volna. Egyébként a fiam ahogy bekerült az oviba, mindig aludt ott. itthon hétvégén továbbra sem. nagycsoportos és ma is aludt az oviba.
2015. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 8 hetes bölcsiszünet alatt szokott rá, hogy nem alszik. Ilyenkor 8körül kelt,és 10 körül aludt el.

Mióta megint van bölcsi, azóta reggel 6-kor kel és alszik a bölcsiben 2,5 órát, este pedig ugyanúgy fél 10-10 között alszik el.

2015. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-5 éves korától nem alszik. Oviban le kell feküdni, de nem alszik el. Még akkor sem ha 6-ra viszem, csak nagy ritkán szunyál be egy kicsit ha korán viszem. 6 éves most a kisfiam, 9 körül alszik el este. Ahogy elkezdte a nem alvást (4-5 évesen ) akkor 8 körül már aludt este. A nyűgősség változó volt, nem volt olyan vészes. Ha nagyon nyűglődött akkor letettem már fél 8-kor aludni és be is aludt. Reggel ugyan úgy ébred mint eddig,tehát nem ébredt korábban annak ellenére hogy korábban fekszik/ feküdt. Hogy mikor adtak fel, szerintem már az első hétvégén itthon amikor fél órán keresztül csak kínlódott az ágyban.
2015. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itthon már 1,5 éves kortol nem alszik ,viszont az bölcsiben ,és most oviban még mindig alszik 1 órát viszont 7-fél8kor fekszik le viszont reggel fél6 kor keltem az ovi miatt .
2015. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom1,5 éves korától nem aludt. Itthon sem, oviban sem. Nem volt nyűgös, este korán feküdt és aludt reggelig.

A fiaim ezt később kezdték. A legnagyobb kb. 3 éves koráig aludt, a 2 kisebb fiam még az oviban is aludt rendszeresen.

Szóval tág határok között mozog.

2015. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
óhajtani-nem óhajtott már elég korán,de én majdnem 6éves koráig leraktam,mert elfárdt,túlpörgött volna délutánra
2015. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én olyan 3-4 éves koromtól nem akartam.

Anya ezt nem engedte, annyit finomított, hogy egy órán át legyek a szobában. Behúzta a függönyöket, és sokszor mesélt, én pedig csendben hallgattam.

De akadt olyan, is, hogy dolga volt, így feküdtem a félhomályban és a konyhából kiszűrődő zajok alapján próbáltam kitalálni, mit csinál épp :) Ez jól szórakoztatott.

2015. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!