Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kisfiamat rendszerese...

1,5 éves kisfiamat rendszeresen bántja a 2,5 éves kisfiú. Ti mit tesztek/ tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Jó a kapcsolatunk a szomszédokkal, a fiam is szereti őket. De az egy évvel idősebb fiuk minden nap bántja a fiam. Eddig bírtam. 10 hónapos kora óta 'játszanak' együt , azóta megy ez. A szülők értelmesen, kedvesen bánnak vele, de mégis verekszik, lökdösi a fiam. Választ egy játékot a szomszéd rögtön elveszi tőle, majd keres egy újat, máris rohan hozzáelvenni. Sokszor odaadta a fiam a játékokat, de most már neki is elege van, sír, néha visszaüt. De én nem szeretném, hogy ő is verekedős legyen. Viszont a szomszédok is arra biztatják az én gyerekemet, hogy védje még magát a saját fiukkal szemben, viszont mivel ő nem beszél ezt csak tettlegesen tudja megtenni. A szomszéd fiúnak rendszeresen mondjuk, hogy ne bántsa, de a szép szó nem használt. e

2015. szept. 11. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Leulnek a szomszédokkal és elmondanam, hogy mivel eddig semmi nem használt, ha a gyerek még egyszer ezt csinálja, akkor megy haza. Másnap jöhet, ha megint ezt csinálja, mehet haza. Előbb utóbb megtanulja, hogy rendesen viselkedjen
2015. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltuk már, azt hittük használ, mert olyankor a szomszéd kisfiú mindig sír. Egyébként úgy tűnik mintha szeretné a fiam, mindig megörülnek egymásnak, de a végén mindig bántja. Elmúlhat ez majd? Talán ha az én fiam is tud majd beszélni? De addigra félek ő is verekedni fog...
2015. szept. 11. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Következetesség segíthet egyedül. Mikor bántja rögtön rá kell szólni, megbüntetni valahogy a verekedős kisfiút. Minden egyes esetben, kivétel nélkül. Elvenni mondjuk tőle a játékot és pár percre elkülöníteni. A te gyereked még kicsi ahhoz, hogy meg tudja védeni magát ilyen támadással szemben.A verekedés meg nem megoldás ugyebár. Esetleg be lehet ígérni valami jutalmat, ha jól viselkedik.
2015. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!