Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sír mostanában 5,5 fél...

Miért sír mostanában 5,5 fél éves kislányom, mondja nem akar meghalni?

Figyelt kérdés
telejsen normális, kiegyensúlyozott kislány.. Este simogatom alvásnál, elotte meg jol volt es elkezd sirni, majd nqgy nehezen elmondja miert. Hiába mondom, h az nagyon nagyon soká lesz és qzt is, h a lélek halhatatlan, most ez van :(
2015. szept. 12. 06:41
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Hát az marha megnyugtató, hogy a lélek halhatatlan.

Te vagy végtelenül idióta vagy, és ez esetben egy papagájt se kéne rád bízni; vagy egy kamuzó troll. A gyerek érdekében remélem, utóbbi.

2015. szept. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
igazad van kerdezo a lelek halhatatlan es a gyerekek ezt meg is ertik, az elso valaszoloval ellentetben. ne torodj vele. sajnalom, hogy sir, lehet hogy erzi a kislanyod ami a vilagban zajlik, mert a kisgyerekek meg nagyon erzekenyek, es neha sokkal tisztabban latjak a dolgokat, mint mi felnottek. csak szeresd es olelgest, puszilgasd, megnyugszik majd!
2015. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem valószínű, hogy egy 5 éves érti mi az a lélek és a halhatatlanság. ...

Történt halal eset a környezetében? Vagy valami olyan filmet látott? Ilyet, hogy az még soká lesz, még a lélek halhatatlan nem kellene mondani neki. Az első része kívánság, hiszen sosem tudhatod, hogy nem éri e baleset holnap, hiába nem szeret az ember ilyenre gondolni, a másik része még túl magas még az ő szintjehez. Először ki kell deríteni, honnan jött ez az egész. Nálunk pl az egyik kis baratjanak az apja halt meg, akkor kezdett el rettegni, hogy ő vagy én meghalunk. Én akkor is azt mondtam, és most is, hogy harom ok miatt halnak meg az emberek. Baleset- ezért vagyunk óvatosak az úton, figyelünk az autókra, a környezetükre. Betegseg- ezért vigyázunk magunkra amennyire tudunk, feloltozik a hidegben, meg esszük a zöldséget, stb. Oregseg- az ember egyszer megoregszik és elfarad a teste, ez ellen nem tehetünk.

2015. szept. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

A gyerekek nem szoktak félni a haláltol, ha csak nem álltak vele valami képpen szemben.

Pl valaki meghalt, valaki közel volt a halálhoz, tv-ben szembesült vele, vagy ilyesztgetés történt vele(kiszaladsz az autó elé és meghalsz...), vagy a halált össze keverték az alvással(a kutyus nem elpusztult, hanem azt mondták neki, hogy elaludt, vagy a döglött bogár a földön, nem döglött, hanem alszik...).

Még az ovodában is találkozhatott vele ahogy más gyerek erröl beszélt.


Kérdezd meg mit gondol mi az, hogy meghalni. Aztán ha tud rá válaszolni, akkor mond el neki, hogy ti mindent megtesztek, hogy ne haljon meg senki sem. Vagy is egészségesen éltek, oda figyeltek az utcán stb...

2015. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
83%
Ennyi idos voltam en is amikor megtudtam hogy az emberek nem elnek orokke. Mint szerintem minden kisgyereket, engem is megviselt a dolog es az segitett feldolgozni, hogy anya elmagyarazta hogy a halal nem feltetlenul rossz dolog, mert utana az ember lelke rgy olyan helyre kerul ahol minden sokkal jobb mint a foldon es majd egyszer talalkozik ott mindenkivel akit a foldon is szeretett. Nem vagyunk vallasos csalad, de nekem jot tett ez a mennyorszag-szoveg! Probald meg hatha segit! :)
2015. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Te sügér, beszéletsz vele a halálról ŐSZINTÉN, vagy elhessegeted a témát valami hasonló bromsággal?


Ha nem, itt az ideje

- megkérdezni, tudj-e mi a halál

- megkérni, mondja el, mit gondol róla

- aztán pedig elmondani, hogy a halál nem rossz dolog - most a gyerekekéről nem kell beszélni, mert az kegyetlen

- és a halál=alvás dolgot még csak meg se említsd (vsz itt van a kutya elásva, valami idióta így mesélte neki, ezért retteg)


Én nem féltem tőle, mert anya mindig beszélt nekem róla a koromnak megfelelően (plusz ápoló volt az idegosztályon, és ha ott meghalt valaki, nem titkolta el).

2015. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Na, van már vmi fejlemény?
2015. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezerszer megbántam, h feltettem ezt a kérdst ITT.

Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt!

2015. szept. 12. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért bántad meg?! Mert nem helyeselünk, hogy elbagatellizálod a problémát?! Ugyanis most azt teszed, inkább mindenféle hazugsággal tömöd, minthogy leülnél, és beszélnél vele róla.


Persze, ha te magad is rettegsz a haláltól, akkor úgy nehéz - de akkor előbb magadban kell rendezni a helyzetet.


A halál (többnyire) NEM ROSSZ dolog, TERMÉSZETES, az élet rendje. Aki ezt nem tudja felfogni, hanem valami borzadálynak képzeli, ne csodálkozzon, hogy a gyereke is félni fog.

2015. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Baromi regi kerdes, de 3-4 evesen en is ilyeneket mondtam...

remegtem, folyton fajt a hasam.

Anno meg mikor egy orvos se tudta mi a bajom csak hogy nem szervi eredetu.

Orokletes panikbetegseg volt.

2021. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!