Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Brutálisan beverte a két és...

Brutálisan beverte a két és fél évesem a kis fejét. Van egyéb teendőm?

Figyelt kérdés

Ellenállt a fürdéshez való levetkőzésnek, és a fotelról lefordult egyenesen az ikea-szék karfájának élébe, de olyan erővel, hogy a földszinten tevékenykedő apja is hallotta. Azonnal felhozattam vele egy kanalat, és azzal nyomtuk a homlokán keletkező púpot egy jó pár percig, utána meg jegeltük neki (fagyasztott bolognai konyharuhán keresztül), azt is vagy 5-10 percig. A púp végül nem türemkedett ki, de nem tudom, hogy elég volt-e az idő amit szántunk rá. Vidám és cserfes, nem érzi rosszul magát, csak fáj a homloka. Nagy piros folt közepén nagy kék folt van. Van még valami amit tehetek érte? Esetleg homeopátiás fájdalomcsillapító? bár kicsit túlaggódásnak tűnik nekem... A férjem ragaszkodik hozzá, hogy kérdezzelek meg titeket (lévén se az orvos, se a védőnő nem elérhető). Párom teljesen ki van rám akadva, hogy ilyen történt a gyerekkel... no comment. :)

köszi a válaszokat előre is!



2015. szept. 12. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Ilyenkor csak arra kell figyelni,hogy nincs-e hányingere,szédül-e,esetleg hány-e,mert akkor agyrázkódása lehet,egyébként szerintem nincs más teendőd.Ha ez megnyugtat,amikor én kicsi voltam,akkor az ajtónak szaladtam neki(anyukám pont akkor nyitotta ki),nekem is csúnyán belilult/kékült a szememnél+még fel is dagadt,de semmi probléma nem lett belőlle:)
2015. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos bármikor megtörténhet, ne hibáztasd magad!

A legfontosabb az, hogy rögtön sírt-e, amikor beütötte?

Ezt kérdezik a kórházban is, ha agyrázkódás gyanúja áll fent.

Illetve, hogy azóta, nem szédül-e, nincs-e hányinger, hányás. Esetleg nézd meg, hogy követi-e az ujjadat.

Ha izgulós apuka, akkor beviszitek az ügyeletre, az ártani nem árt.

2015. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
Semmi gyógyszert ne adj neki! Figyeld n a gyönyörű, hogy nem szédül e, nem kacsaznak a szemei, hányinger van e....
2015. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%

En azert megmutatnam orvosnak isten ne adja belső vérzés is lehet barmi.

De legalabb ha azt mondja az orvos nincs baj akkor megnyugodnek végleg es nyugodtan aludhatnek.

2015. szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából én nem gondolom, hogy agyrázkódás lehetne egy ikeaszék karfától, de persze ki tudja. Az a helyzet, hogy a világ másik felén élünk, ahol már majdnem hajnali egy van, tehát már vagy két órája alszik a drága. de alvás előtt figyelmesen hallgatta a mesét, kérdezett, szóval nem hiszem hogy komoly baja eshetett. Köszönöm a megnyugtató válaszokat, tolmácsolom a papának, szegényem hanyatt-homlok rohant fel az emeletre, hogy úristen mi történt. Azt hitte hogy a fotelban ugrált a csajszi és fejest ugrott a padlóba... hát csak majdnem. :) De így is iszonyatosat koppant szegény. Jól van, akkor ápolgatom neki, ahogy tudom, gyógyszer nuku, majd kinövi! :) Szép estét nektek!
2015. szept. 12. 18:43
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
(A védőnői szolgáltatás magyar specialitás, sehol a világon máshol nincsen.... )
2015. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Bármi belső sérülés ilyenkor előfordulhat! fejsérüléskor mindenképp orvos!

Ismeretségi körben történt, hogy fejbeütés után (felnőtt) semmi tünet.

Lefeküdt aludni, s soha többet nem kelt fel!!!

2015. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én ezért nem vásárolok ikeás bútort:)) (vicc)
2015. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
nekem már nagy a gyerekem és eddig 3 tört be a feje (naná, fiú...) de én így is azt mondom, hogy ha akkorát koppant, na meg a feje, akkor meg kéne mutatni orvosnak. nem vagyok egy túlaggódó anyuka, megedződtem már sajnos, de én nem tudnék nyugodtan várni a reggelre. persze az is lehet, hogy túloztál a leírásnál, de rémisztő volt olvasni is :(
2015. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
6 - osnak. Europaban mindenutt van vedono,, nezz utana mielott azt irod, hogy nincs
2015. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!