Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek délután már nem...

Akiknek délután már nem alszik a gyereke, hogyan alakul a napotok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokszor olvasok itt olyanokat, hogy 1,5- 2 éves kisgyerekek már nem akarnak/tudnak aludni délután. Az én gyermekem is már pár napja nagy nehézségekkel tud elaludni, tolódik az elalvás/ébredés/majd az esti elalvás is.

Gondolom lassan el fogja hagyni.A gondom, hogy még csak most lesz 3. Ami miatt nem aggódom, hogy anno én sem aludtam már ilyen koromban.

Szerintetek mindenáron jó lenne neki még az alvás? Fejlődik még tőle az idegrendszer, mint csecsemőkorban? Pici korában is szörnyen rosszul és keveseket aludt.

Ti ilyenkor hogy alakítjátok át a napotokat? Mikor házimunkáztok, főztök? Mikor és mennyit vagytok kinnt?Én java többségben csak ilyenkor tudtam haladni,mikor aludt, mert nagyon igényli a társaságunkat ha fenn van, egyedül sem sokáig szöszmötöl el, egyedül még az udvaron sem hagyhatom felügyelet nélkül. Délelőtt- délután kinnt vagyunk, nagy a mozgásigénye.


2015. szept. 13. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 évesen elhagyta a délutáni alvást magától. Délelőtt van egy 3 órás alvása ami alatt főzök és megcsinálom az egyéb teendőket. 10 körül alszik el és 1 körül ébred, akkor ebédel. Délután fél 6-ig kint vagyunk, aztán fürdés, vacsi és 8 körül fekszik. Nekünk így alakul és sokkal jobb, mint mikor küzdöttem a délutáni alvásért. Akkor az uzsonna teljesen kimaradt és este fent volt 10-ig. Így inkább hagytam hogy a saját ritmusa szerint alakuljon a nap és azóta minden sokkal gördülékenyebb. Nem tudom később hogy lesz de semmit nem fogok erőltetni. Szerintem mire óvodába kerül a délelőttit is elhagyja de én is ilyen voltam, sosem aludtam az oviban.
2015. szept. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából a lányom is 10 hós korától így aludt, mint nálatok,csak ő kb. fél 1-től fél 3-ig, ebéd után.

Most tolódik máraz elalvás 2 -re, így van gond az estével.

2015. szept. 14. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!