Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordulhat, hogy a körzetes...

Előfordulhat, hogy a körzetes iskola nem veszi fel a gyereket?

Figyelt kérdés

Nálunk nagyon sok a gyerek, állítólag már a saját körzetes gyerekeit sem tudja mind fölvenni az az iskola, ahová mi is tartozunk... Én viszont megpróbálnám majd egy jobb iskolába bejuttatni a kislányunkat, ami vagy sikerül vagy nem ugye. Ha nem, akkor mint B terv ott a közretes, ahol elvileg tuti kéne legyen helye. Ezzel szemben azzal riogat az egyik anyukatárs, hogy ha egy másik iksolát jelölök meg első helyen (ez így megy? sorszámozva vannak a helyek vagy mi? én nem udom még), akkor előfordulhat, hogy a választott iskola sem veszi fel meg a körzetes se.... És akkor szerinte marad a kisegítő iskola (?!?!) vagy a magániskola.


Amúgy egy értelmes, értelmiségi anyukáról van szó, szóval ezért gondolkodtat el, hogy ilyen előfordulhat valóban?


Ha azt meg tudod mondani, hoyl hol érdekődjek ennek utána (önkori, körzetes iskola, választott iskola vagy akármi), az is nagy segítség!



2015. szept. 17. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy zagyvaság, amit itt írsz. A helyek sorszámozva vannak, igen, van első, második, harmadik, nyilván ahogy beírod sorba az iskolákat. Logikus. Igen, az előfordulhat, hogy a nem körzetes iskola nem veszi fel. De az, hogy a körzetesbe ne vegyék fel, az nem történhet meg, esetleg olyan történhet, hogy a körzetes iskola tagiskolájába veszik fel, ami messzebb van esetleg. Olyan nincs, hogy normál képességű gyereket kisegítő iskolába vesznek fel, arra meg nem kényszeríthetnek, hogy magániskolába hord a gyerekedet, hiszen tankötelezettség van és az "államnak a feladata" a gyermekednek lehetőséget adni ahhoz, hogy iskolába tudjon járni.
2015. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincsen ilyen, hogy tagiksola, önálló intézmények vannak nálunk. És nekem nem tűnik zagyvaságnak az (bár pár betűt összekuszáltam, látom), hogy ha három osztályterem van és 150 iskolaérett gyerek a körzetben, akkor lesz, akit elutasítanak.


Tényleg nem láttam még ilyen jelentkezési lapot, de köszi az infót.

2015. szept. 17. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A zagyvaságot a tartalomra értettem. Hogy vennének fel kisegítőiskolába normál gyereket? A fejekben van zagyvaság. (Meg egy kicsit tényleg az írásban is.) Ilyenkor vagy több első osztályt indítanak, vagy akkor engedik másik iskolába, amit megjelölt a szülő.
2015. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi tényleg, szerintem picit elbeszélünk egymás mellett, bár a kisegítő iskolás dolog nekem is elég irreálisnak tűnik, lásd a zárójeles írásjeleket :) Viszont több oszályt indítani biztosan nem tudnak, ha egyszer osztályterem sincs több, tanító sincs több, szék meg pad sincs több stb. Emiatt aggódom, és nem tudom, ki tudna erről hiteles információt adni, hisz azzal mégse állíthatok be a körzetes iskolába, hogy "én igazából nem ide akarom járatni a gyerekemet, de ha a másikba netán mégse veszik föl, maguk ugye fölveszik egész biztos?" Érted :)
2015. szept. 17. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De, nyugodtan beállíthatsz. Én is beállítottam ezzel most beiratkozáskor, pedig csak jövőre lesz elsős a gyerekem. És a körzetes iskola ügyintézője nagyon kedvesen és korrekten elmondta, hogy mit kell tennem annak érdekében, hogy biztosan felvegyék a gyerekem a választott iskolába. :)
2015. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a kommenteket, én februárban voltam szülőin a leendő kinézett iskolánkban, ami 3 ház híján nem körzetes nekünk, ennyivel vagyunk túl a körzethatárukon. Ott azt mondták, hogy ha hozzájuk jelentkezem, akkor elvész a körzetes iskolában meglévő előnyöm, ha nem tudnak felvenni, és már a körzetes iskolánkat is feltöltötték. Ha ez a helyzet, akkor az Önkormányzat jelöli ki nekünk a sulit. Tehát olyan nincs, hogy nem lesz hely állami fenntartású suliban, viszont lehet, hogy a kerület másik pontján lesz, ahova járnunk kell. Érdemes utána érdeklődni, hogy mennyi az esély, hogy bekerüljetek a választott suliba. Nekem azt mondták, hogy ők idáig még mindenkit fel tudtak venni, aki hozzájuk jelentkezett. Az sem törvényszerű, hogy a körzetesben nem marad hely nektek, de előfordulhat.
2015. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg nem utasíthatnak el egy körzetest sem, úgy szokott a 150 gyerek eloszlani, hogy mindig van aki elköltözik, akit a szülője a munkahelyéhez közeli suliba írat be, aki a településen vagy kerületen belül másik iskolába megy. Így a tényleges körzetes létszám mindig kevesebbre jön ki, és így mindenkinek van hely. Nekünk konkrétan azt mondta az igazgatóhelyettes, hogy nem szokott a maximum osztálylétszám indulni, de ha olyan sok gyerek lesz, akkor kitöltik a max létszámot, illetve új osztály indítására is kötelezve vannak, ha mondjuk 3 osztálynyi gyerek tartozik hozzájuk. De azt mondta, hogy ilyenre még nem volt példa, mert a fentiek módon eloszlottak a körzetes gyerekek. Olyan előfordulhat, amit írtam az előbb, hogy más sulit jelöl meg, és közben a körzetesben már nem lesz helye, de akkor keresnek neki másik állami sulit.
2015. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5-ös: és mit kellett tenned? Lakcímkártya-trükk? :) Vagy valami durvább? Nem mintha ilyeneket meg akarnék kockáztatni, anyira nem akarom erőltetni a dolgot, csak egy esélyt adnék annak az iskolának, amelyik nekem a legszimpatikusabb.
2015. szept. 17. 13:46
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es: szerintem ez úgy néz ki, hogy vannak a jó vagy népszerű iskolák, ahonnan nemhogy elviszik a körzetes gyerekeket, de többszörös túljelentkezés van, jönnek vagy jönnénak mindenhonnan. És vannak az átlagosabb iskolák, ahol viszont kevesebb gyerek íratkozik be ténylegesen, mint ahányan a körzetben iskolát kezdenek egyébként - körzeten kívüliek pedig szinte csak abban az aesetben jelentkeznek, ha az ő körzetükben lévő iskola gyenge színvonalú vagy sok az olyan gyerek, akik közé nem szívesen járatná az ember a sajátját...
2015. szept. 17. 13:50
 10/13 A kérdező kommentje:
6-os: ja ez is könnyen elképzelhető, hogy akkor kijelölnek egy bazi messze lévő iskolát...
2015. szept. 17. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!