Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha elsős gyereke...

Mit csináltok ha elsős gyereketek sirat a házi felett? Az első feladatnál tartunk.

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ne itt gyakorizz,hanem nyugtasd meg és segíts neki,vezesd rá türelmesen a megoldásra!
2015. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

tanítanám, hogy soha nem szabad tragédiaként felfogni.


olvastam olyan gyerekek keserednek el leginkább, akiket ált a szülők agyondícsérnek és amikor nem sikerül valami, tulajdonképpen a gyerek önmagában csalódik.

soha ne a gyereket kell jelemezni, pl ügyes voltál, vagy rossz voltál, hanem a cselekedeteit, ezt most jól megcsináltad, vagy ez most épp nem sikerült. kísérlettel bizonyított, sokkal kitartóbbak a gyerekek és nem esnek kétségbe, ha a tetteikre vonatkozik mindig az állítás.

2015. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért sír? Mert raorditittal, hogy addig innen fel nem kelsz, amíg nem vagy kész, vagy mert nem érti, vagy fel a tanartol, stb?

Amúgy beszelgetnek vele és segítenék neki megoldani a feladatot

2015. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megtudnám először is, miért sír. Ha fél a kudarctól, arra keresnék megoldást, ha egyszerűen csak nem akar dolgozni, akkor arra. Minden probléma és gyerek mást igényel.
2015. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ugy latom kifogtam a tokeletes anyukakat. Persze orditok vele hogyneee biztos azert kertem itt tanacsot mert szarok a gyerekemre... Ti biztosan egybol mindent tudtok mire hogyan kell reagalni . Most kezdtuk el egy atrajzolos szinezos feladat biztos fel a csalodastol mert sose szinezett meg aaaaa jajj istenem....
2015. szept. 19. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Huh, nem vagy semmi. Egy valaszado említette az orditast -én magam- mint példa, két másikkal együtt, mivel nem írtad le, miért sír a feladat felett. Senki nem támadott. Ha ilyen gyorsan felkapod a vizet ok nélkül, akkor nem csodálom, hogy a gyerek is érzékeny.

Csinálj vele hasonló feladatot egy üres lapra és dicséri, hogy milyen ügyes. De hogy lehet az, hogy még sose színezett?

2015. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Hát ez nem semmi azért, így reagálni a válaszokra.

Én is pont azt írtam, hogy nem mindegy, miért sír. Ha azt tudod, akkor fogod megoldani. Mert minden gyereket mással lehet megnyugtatni, mástól tart, másmilyen. Ennyi.

Az enyém pl. utált írni, mert az írás unalmas.

2015. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!