Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanacsokat szeretnek kerni...

Tanacsokat szeretnek kerni vajon normalis ez a viselkedes?

Figyelt kérdés
17honapos a gyerekem es nagyon furcsan viselkedik ha elmegyunk valahova.pl:elmegyunk bucsuba.kiszallunk az autobol.lerakom es rogton elkezd a parkoloban futkorazni.nem akar velem elindulni az adott helyre.utana felveszem elindulunk akkor ordit.ott a helyszinen meglat egy lepcsot es onnantol vele lepcsozni kell.nem lehet kizokkenteni mert ordit.ugy kell onnan elrangatnom.igy nyilvan nem tudunk sehova elmenni.mi lehet az oka?
2015. szept. 28. 03:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy elkényeztetett gyereknél normális. Amúgy nem az. Mondjuk elkezdhetnél gyereket nevelni.
2015. szept. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi.meg nem beszel.mindent magyarazok neki nem szabad de nem erdekli.hogyan neveljem meg???
2015. szept. 28. 03:56
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az normális, hogy jobban érdekli a lépcsőzés mint a búcsú. Az is normális hogy sír, ha valamit nem hagysz neki, amit szeretne csinálni. Az viszont nem normális, ha soha semmivel nem tudod kizökkenteni. Ha például lépcsőzik, akkor próbáld meg úgy rávenni a menésre, hogy egyel tovább is van lépcső, próbálja ki azt is.
2015. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamit jelez ez a viselkedés, aminek érdemes lenne utána járni. Én TSMT konduktort keresnék fel a helyedben, aki fel tudja mérni a gyermeked mozgását. Nálunk ugyanez volt, amit írtál, plusz, ha elmentünk valahova, akkor jobban érdekelte, hogy körbe-körbe járja a házat (kívül), mint hogy meg tudjon ülni. A lépcsőket imádta, ha meglátott egyet, akkor onnantól kezdve csak az létezett, föl-le, föl-le. Azután elvittem TSMT konduktorhoz, mert ezzel egyidejűleg a beszéde sem úgy fejlődött, ahogy a kortársainak. A szakember megállapította, hogy idegrendszeri éretlensége van, ebből fakadt az ingerkeresés (lépcsőzés, futkározás, kitartó körbe-körbe sétálgatás, mindenhova felmászás), előírt tornasort, és ezek a tünetek megszűntek, a beszéde is beindult. Nekünk mindenki azt mondta a környezetünkben, hogy csak mozgékony gyerek, ne aggódjak, de valójában nekem volt igazam, hogy furcsának találtam a dolgot. Ez egy öngyógyító folyamat a gyerekeknél, mindenképpen érdemes ilyesmire odafigyelni, és szakembert megkérdezni róla.
2015. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annál is inkább, mert be tudtok kerülni egy ördögi körbe, és a viselkedése miatt inkább nem mész vele sehova, kellemetlennek érzed, hogy csak a te gyereked ilyen izgő-mozgó. Én például azt éreztem, hogy ég és föld vagyunk, nem tudok hozzá közel kerülni, nem értem őt, nem vagyok jó anyja. Mióta a tornát csináljuk, és szakember foglalkozik velünk, azóta teljesen megváltozott a kapcsolatunk, ő is kinyílt felém, és én is érzem, hogy hogy kell hozzá közelednem, ne csak azt lássam, hogy ebben is, abban is elmarad a kortársaitól (más dolgokban viszont ugyanolyan ügyes vagy ügyesebb). Sokkal könnyebb és jobb így mindkettőnknek.
2015. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó én is pont erre gondoltam.hogy valami nincs vele rendben.Hol tudunk ide bejelentkezni?
2015. szept. 28. 11:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom merrefele laktok, nekünk a kerületben Budapesten több helyen is van TSMT torna felmérés.
2015. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mit jelent az hogy TSTM torna felmérés?
2015. szept. 28. 22:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Tervezett szenzomotoros tréning rövidítése a TSMT, itt a fórumon, ha beírod keresőszóként, több kérdést kiad, illetve a google-be írd be a településed (vagy nagyobb település, ami hozzátok közel esik) nevét + TSMT, és kiadja a találatokat.
2015. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!