Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos anyukák! Van itt...

Lányos anyukák! Van itt olyan, aki nem vesz a kislányának Barbie babát?

Figyelt kérdés

Dilemmázom, Barbie-ellenes vagyok, elrettent a gondolat, hogy a 4 évesem kezében egy nagymellű modell-alkatú baba legyen. Viszont a 10 éves unokatesójánál látott barbiekat, meg van értük őrülve...

Át lehet vészelni a gyerekkort barbiek nélkül, úgy, hogy ne érezze azt, hogy megfosztjuk valamitől, vagy sem? Természetesen nem akarok neki rosszat.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 28. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek barbie. Már a barbiek között is van gyerek vagy ha nem barbie majdnem ugyan az(kis baba).
2015. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja és igen, az lemaradt, szívesen veszem a tippeket, mit vehetnénk helyette!
2015. szept. 28. 09:39
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nekem fiam van, de kiskoromban 13 db Barbie babánk volt nővéremmel (2 évvel idősebb).

Imádtunk velük játszani, és semmiféle gondot nem okozott a felnőtt életünkben.

Nem volt ránk káros egyáltalán.


Mi felnőtt szemmel már máshogy nézzük a dolgokat mint ők.

(van aki a Magyar népmeséket akarta betiltani, mert tele van szexualitással, meg erőszakkal... Te emlékszel ilyenre kiskorodból?)

2015. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van olyan, aki nem vesz. Én veszek. Nekem is volt gyerekkoromban és soha nem azt néztem, hogy milyen nagy a melle, vagy milyen vékony a dereka. Szerintem ezt csak a felnőttek magyarázzák bele. Én egyszerűen csak babáztam vele.
2015. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Szia! Én sem terveztem Barbiet venni a lányomnak, de csak kapott egyet az egyik rokontól. Nagyon nem örültem neki, szerintem is olyan kategória ez a baba, amiről a szülőt illene ajándékozás előtt megkérdezni.

Most 5 éves a lányom de a babát hálistennek "le se tojja", pucin hányódik valamelyik tárolóban :)

Mondjuk nekik az oviban is van pár Barbie baba, lehet ezért sem érdekli.

Az, hogy Barbie nélkül megfosztva lenne bármitől is, szerintem nem igaz. Ez is csak egy játék, és ugye minden játékot nem kaphatnak meg. Egyébként szerintem 1 babától nem torzulna el, főleg nem 4 évesen. Ha csak arra gondolunk, hogy milyen fura formájú játékfigurákat lehet látni.. :D

2015. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sincs benne semmi rossz. Csak egy játék, érdekesebb mint egy csecsemőbaba, mert felnőtt kinézete van. Én is mennyit játszottam vele kiskoromban. A gyerekek nem azt látják benne mint mi. Ez ugyanaz, mint pl én nem akarom hogy a lányom megnézze a Hófehérke Disney mesét, mert most jöttem rá, hogy a banya milyen félelmetes benne. Van is egy kimondottan félelmetes rész benne, amitől tuti megijedne. Kiskoromban meg állandóan azt néztem, és mégsem féltem.
2015. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem sok volt, meg a barátnőmnek is, rengeteget barbiztunk, imádtuk. nem okozott önértékelési gondot nekem se és tudtommal neki se.

a lányom megörökölte őket, és bővítettünk is, mert mostmár vannak olyanok, aminek sok izülete mozog, ezeknek már a testarányaik is mások, ő főleg ezeket szereti.

Egyébként lehet kapni gyerek formájúakat, konkrét mesehősöket kisgyerkekként, azokat is lehet öltöztetni, frizurázni stb - viszont kislányos, 5-6 évesen szívesebben játszanak "nagylányságot" sugárzó játékkal. van a Skipper-barbi, amik tulajdonképpen egy kamasz, kamaszosabb testarányokkal, tehát pici cici, nagyobb lábfej stb. csak ezekre a sima barbiruhák nem mind jók.

ha neki az tetszik benne ,hogy nagylányos és csillivilli stb ,akkor esetleg a polly pocket-et tudom ajánlani, ez kisméretű baba, rengeteg szilikonos kiegészítőt/ruhát stb lehet hozzá kapni, lehet csajoskodni velük. viszont nem frizurázható stb.

2015. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Nagyon kedvesen vagytok!


Pici Steffi babái már vannak, de úgy látszik azok nem elég nagylányosak. :)


A teljes történet az, hogy az unokatesója gonoszkodott vele tegnap, elvette tőle a Barbiekat, nem engedte, hogy játsszon velük. Én meg kiakadtam, hogy van valami, amivel így meg lehet "zsarolni" a kislányomat, iszonyú rosszul éreztem magam. Más lett volna, ha mondhatom, hogy neked is van, gyere most játssz inkább azzal.


Gyerekkoromban nekem is rengeteg Barbie-m volt, és a barátnőmnek is, sokat játszottunk velük. Tizenévesen mindketten anorexiásak voltunk egy ideig, összefügg-e a Barbiekkal, ki tudja, inkább talán a családi légkör lehetett a felelős.

2015. szept. 28. 10:03
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

mint egyszer volt kislány mondom neked, hogy nekem sose vettek a szüleim mert nem volt rá pénzünk. Sosem szerettem volna semmit annyira, mint pár barbi babát, és ha mentem a barátnőimhez, semmi mással nem voltam hajlandó játszani.

szerintem vegyél neki, semmi torz képe nem lesz tőle a női testet illetően, legalább is nekem sem lett, attól hogy barbi babákkal szerettem játszani. Ha torz képe lesz vagy önértékelési problémái az nem emiatt lesz, hanem a sok millió impulzustól ami ezzel kapcsolatban majd nap mint nap éri a gimnáziumban és a média által.

2015. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ezt túllihegni szerintem. Kizártnak tartom, hogy a Barbie babák miatt lettél anorexiás. Nekem is volt, a húgomnak is volt, a tesóm kimondottan molett testalkatú én pedig tök átlagos vagyok és semmi bajom nincs a külsőmmel. És simán megvettem a kislányomnak a Barbie babát. Ha valakinek alacsony az önértékelése, annak az oka nem a babákban, hanem a családi környezetben keresendő.
2015. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!