Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra "kell", hogy a gyerek...

Mikorra "kell", hogy a gyerek szobatisztává váljon? Hogy tudom segíteni?

Figyelt kérdés
2007. nov. 7. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke valogatja.Max 3 eves korra szerintem jo ha mar az.Az en kisfiam masfel eves alig mult mikor szobatiszta lett.Nagyon zavarta a nagy pelus es a szag.:)Szerencsem volt vele.Szerintem agyilag kell eljutni odaig a gyereknek ,hogy azt tudd mondani erett mar ra.Semmikeppen nem szabad eroltetni,inkabb jatekosan ravenni.Egyik ismerosom beletett valamit a bilibe es a gyerek azt hitte o kakilt bele.Ezutan rendszeresen megakarta mutatni,hogy megdicserjek.Ugyhogy bevalt.Masik ismerosom tobbszor mondta a kisfianak hogy mar nagy vagy szegyelld magad,stb.Nem mondom ,hogy a legjobb technika de ezt is bevalt.Sok sikert es minel kevesebb pelust kivanok nektek!
2007. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,az előzővel,semmiképpen se erőltesd!A húgyhólyagnak kellően meg kell erősödnie ahhoz hogy tudja tartani,míg lehúzod róla a pelust.Mikor kellő erős lesz érezni fogja a gyerek.
2007. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb ovis korára, de én is azt olvatam, erőltetni nem szabad. Nyáron kertes házban a legegyszerűbb, vedd le róla a pelust, azt hadd pisilnek.

Keresztanyám már akkor a bilire tette a gyereket, mikor még ülni sem tudott, hamar szobatiszta lett:-)

2007. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányom tudott már ülni, sokszor étkezések után ráültettem a bilire 10-15 percre, és ott olvastam neki mesét, vagy játszottunk valamit. Amíg ült rajta, hagytam, amikor nem akart, levettem. Ha sikerült a produkció, nagyon megdicsértem, milyen ügyes. Ezt egy idő után már maga is érezte, mutatott a bilire, hogy kell neki, és ment is a dolog. Persze köztes időben rajta volt a pelus, de egy idő után már az étkezésektől függetlenül is mutogatott, ha kellet neki a bili, így a pelusok rendre szárazak maradtak. Másfél évesen szobatiszta lett, minden erőszak nélkül.
2007. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 18 hónapos a kisfiam. Egyáltalán nem erőltetem a szobatisztaságot, van egy bilink, még 11 hónaposan kapta, amiről mondtuk neki, hogy oda kell kakilni és pisilni, de ennyi.

Úgy 6 hete pelenkát váltottunk (gazdasági és környezetvédelmi okokból), most mosható nadrágpelenkát használunk. Kb. 4 hete használtuk ezt a pelust, amikor egy reggel elkezdett hadakozni, hogy nem veszi fel, elszaladt az ágy végébe, és odapisilt, utána minden további nélkül engedte feladni a pelust. Amikor ez háromszor megismétlődött, kezdtem gyanakodni, és a következő ilyen hadakozásnál gyorsan ráültettem a bilire, és tényleg belepisilt.

Most már ott tartunk (két hete), hogy fogja a fenekét, ha kakilni kell, és nyögdécsel, és mindig megvárja, hogy a bilire ültessem. A pisinél még csak egyszer-kétszer szól, de napjába bele pisil a bilikéjébe.

Közben felvettem más kismamákkal a kapcsolatot, akik szintén textil pelenkát, vagy mosható nadrágpelenkát használnak, és szintén ilyen tapasztalatokról számolnak be.


2007. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Az ovodába csak úgy veszik fel a gyerkőcöt, ha szobatiszta. A fiammal 2,5 a lányom 2 évesen kezdtük el a bilizést. Valóban akkor érdemes elkezdeni a szobatisztaságra nevelést, ha már elég érett a hólyagja és tudja tartani a pislantást is. Nekem a védőnő tanácsolta, hogyha bilibe ment a pisi adjak neki egy matricát, amit a saját füzetébe ragaszthat. Nálunk nagyon bejött! Először csak délután kezdtük, majd délelőtt is. Amikor a délutáni alvásnál száraz volt a pelus, akkor már csak éjszaka kapta. Ha pedig a kis hólyagja már egész éjjel tudta tartani a pisit, akkor megszüntettük a pelust. Bár a dr néni azt tanácsolta, hogy este 7 után már ne kapjon inni, hát ezt azért nem tartottam be.

Sok sikert kivánok neked és ne add fel, ha nehézségekbe is ütközöl az elején!!!!!!!!

2008. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!