Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselted, amikor két...

Hogyan viselted, amikor két együtt töltött év után vissza mentél dolgozni, és hogyan jutott utána időd a munka és a gyerek (háztartás) mellett magadra is?

Figyelt kérdés
gondolok itt esetleg egy fodrászra vagy ilyesmi.
2015. okt. 3. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

8 hónapot "töltöttünk együtt", utána mentem tanfolyamra.

1,5 éves volt, amikor elkezdtem heti 2 nap dolgozni. Annyira vártam, hogy azt el sem lehet mondani. Imádom a fiam, de rettenetesen hiányzott a világ, az emberek társasága.

Most 2,5 éves, most kezdem majd a heti 5 napos munkát. Szerintem nem lesz gond, férjem is megcsinál mindent, amit kell.

2015. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sehogy:D
2015. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 valaszolo 1,5 eves gyereked bolcsibe ment?hogy viselte?
2015. okt. 3. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem, apa szabadnapjain dolgoztam. 2 évesen ment családi napközibe, heti 1-2 napra. Szeretett ott lenni.

Most 2,5 évesen kezdte a bölcsit.

2015. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt végre normális életet élni. 20 hósan ment bölcsibe én 2 hónappal a 2. Szülinapja után mentem vissza dolgozni. Az a fél év szuper volt mikor már bölcsis volt én meg élhettem, de a legjobb az volt mikor visszamentem dolgozni és végre hasznosnak éreztem magam újra, nem csak itthon lógattam a lábam mint előtte 2 évig. Volt magamra időm. Végre nő is lehettem nem csak anya.
2015. okt. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó és mennyi ideig sirt a beszoktatás alatt amikor 20 hósan elvitted bölcsibe?csak akkor sirt amikor elmentél vagy ott is egy -két hetet?nem sajnáltad?
2015. okt. 4. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiunk 16 hónaposan lett bölcsis (vagyis családi napközibe jár,bölcsibe nem vették fel,mert kellett volna két munkáltatói,de a párom részéről nem tudtunk vinni)

A beszoktatás 1 hét volt,sírás csak az első napon.

3 nap múlva ott is aludt.Mi nem visszük minden nap,csak hétfő-szerda-péntek.

Az én munkahelyem olyan,hogy hajnali 3:30kor vagy 4:30 kor indulok itthonról(attól függ,hogy hétköznap vagy hétvége) és fix este fél 11re érek haza.Másnapom szabad.

Nagyon fárasztó,reggel hulla vagyok,különösen,hogy a gyerek is kel éjjel többször...


Mióta dolgozok,többször a férjem kel hozzá,én másik szobában alszok,így valamennyire ki tudom magamat pihenni,mielőtt mennék dolgozni hajnalban.

Magamra akkor van időm,ha a gyerkőc bölcsiben én pedig épp nem dolgozok (kéthetente alakul így 1 nap).

Havi 1x jutok el körmöshöz,hajat magamnak festek,én vágom stb.


Egyébként nálunk az "elválás" nem volt nehéz,még munka mellett elkezdtem egy sulit,amit befejetem,mikor a fiunk 1 éves volt.Szóval így is heti 3-4 délután nem voltam vele...

Mi a párommal abszolút megosztunk mindent a gyerek körül.

Ő is dolgozik,de ő kevesebbet és rugalmasabb a munkaideje,én sajnos havi 260 órát töltök a munkahelyemen 110 ezerért; de örülök,hogy van hol dolgozni és,hogy minden másnap megyek.

Viszont,ha nem lenne,aki a gyerkőcöt vigye bölcsibe,elhozza (ugye a párom) vagy ő is ilyen lehetetlen munkarendben dolgozna,akkor nem tudom mi lenne.

2015. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1szer sem sírt.
2015. okt. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
odavitted a 20 hós gyerekedet egy idegen helyre idegen emberek közé és egyszer sem sirt hogy ott hagyod?
2015. okt. 5. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!