Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire van szüksége egy 16...

Mire van szüksége egy 16 hósnak játszani? én azt vettem észre, a gyerek "otthon" szinte csak "kínjában" játszik. Ez normális? és kertes házasok, mennyit mentek játszótérre?

Figyelt kérdés

mi panelban élünk, nagyon sajnálom, hogy nincs kertes házunk, főleg a gyerek és talán leendő gyerekek miatt.

de nagyihoz átviszem sokszor(kertesház) van labdája, bébitaxi, motor, öntözőkanna, stb., de mindennel eljátszik amúgy is, ami mozdítható.


de folyamatosan vissza-vissza jön hozzám, mintha azt várná, hogy játszak vele, ha a telommal babrálok, akkor azon van, hogy tegyem le rá figyeljek, hál ég nem hisztivel akarja a figyelmet kivívni, hanem olyankor bújik, puszilgat(mint pl amikor itthon a számítógép előtt ülök, megfogja a fejem, magához fordítja és puszikat ad, hogy rá figyeljek, vele játszak, és megdöbbentő hogy ugyanezt csinálja a szabadban is, ahol végre kiélhetné magát)

és, ami a legfontosabb, ha ezek ellenére sem foglalkozom vele, akkor megy oda a játékhoz, aztán inkább be akar menni a házba és a bejárati ajtó előtt türelmesen babrál, várva hátha bemegyek és bejöhet, teljesen olyan, amikor az ember kínjában már azt se tudja mit csináljon, akkor megy "virágot öntözni", meg hasonlók.


a játszóbölcsiben, játszótereken viszont jól érzi magát..

mennyit "szükségszerű" ilyen helyekre járni ennyi idős gyerekkel?


2015. okt. 3. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi mindig rajzoltunk/gyurmasztunk/festettunk, babaztunk.
2015. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ő még ezeket nem tudja, kapott már táblát, enné a krétát és ugyanarra használná, mint a szivacsot, de tényleg a gyurmát is kipróbálom. de szeretném, ha látnám, hogy a játék is lekti nem csak anyával a játék...

nem tudom hogyan érezné magát jól

2015. okt. 3. 21:07
 3/10 A kérdező kommentje:
*leköti
2015. okt. 3. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Hasonlókat láttam a lányomon, beirattuk bölcsődébe. Ott már elemében van. Szerintem egyszerűen én már kevés voltam, nem tudtam egy csapat gyereket helyettesíteni.

Ő is 16 hónapos.

2015. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

oda ő is megy, csak még nem mi vagyunk soron szoktatni

de attól tartok, ha kilépek a házból, úgy, hogy ő bent marad a rokonnal eleinte sír utánam, utána meg az ajtóban "kell" vele játszani, mert folyamatosan vár :(

2015. okt. 3. 22:01
 6/10 A kérdező kommentje:
szóval a bölcsödétől tartok.
2015. okt. 3. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed, hogy bölcsibe adod, de én nem adnék egy 16 hónapost egész napos közösségbe. Szerintem az nagyon sok lesz még neki. Viszont egy ennyi idős gyerek már nagyon igényli a gyerektársaságot, legalábbis azok, akik amúgy is társasági emberkék.

Szval egy ekkora gyerekkel rengeteget kell járni közösségbe (játszóra, játszóházba), de egész napra még nem kellene beadni.

A fiam is ilyen volt, meg úgy látom, a lányom is ilyen temperamentum (bár Ő még pici), én úgy oldom meg, hogy délelőtt és délután is megyünk gyerekek közé.

2015. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

naponta kétszer is...?

nekem pont ezek a gyengéim, ahova legkevésbé megyek szívesen :(

2015. okt. 3. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem, vannak olyanok, akik nem szívesen járnak ilyen helyekre (pl. Anyukám is inkább sétál a gyerekekkel), de ha a gyermekeim szeretik, számukra az az ideis terep a s szocializációra, akkor nincs mese: erőt kell venni magunkon és menni. Nekem nem jelent problémát, én pont olyan vagyok ezeken a helyeken, mint egy gyerek, szinte elsőként próbálom ki a csúszdát vagy a mászóvárat, a fiam pedig élvezi, hogy ilyen őrült anyukája van:-)
2015. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a nem odaillő betűkért.
2015. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!