Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este 5-6-kor még lementek...

Este 5-6-kor még lementek játszózni, vagy valahova? Nálunk sokszor alakul így, hogy akkor kel fel, de én meg hulla vagyok lemenni. Lekéne?

Figyelt kérdés

17 hónapos


általában a reggeli kelés, evés után lemegyünk, mindig intéznem kell valamit és útközben ugrunk be játszóra

ebédre érünk haza(13 körül ebédel)

ezután nem viszem le, mert újabban átállt magától az ebéd utáni alvásra, ami sokszor elcsúszik du 4-5 óráig


mire meguzsonnáztatom,stb, este 5-6 óra mire útra készen állunk.

és pont ekkorra én meg elfáradok a reggeli rohanás, napközi takarítás, egyéb fontoskodások miatt


ált 7-8 körül meg fürdés

kb fél 9-kor már elalszik


lényeg a lényeg így csak napi egyszer van játszótéren(vagy annyi se...), akkor sem órákra...nem akarom a gyereket hátráltatni, ráadásul panelban lakunk...

de jelenleg most is alszik és kezd sötétedni is..

és megint ott lesz a dolog, hogy kiveszem a kiságyból játszik itthon, én bekávézom és fürdés..

nagyon ingerszegény így neki az élet?


2015. okt. 6. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor még itthon volt a fiam (2 éves kora óta csanás), a fix az volt, hogy délelőtt kb. 1,5 órát lementünk. Nem igazán játszótérre (volt az is azért), inkább motorozni. Délután ha úgy alakult elmentünk boltba vagy nagyszülőkhöz, de ha nem, akkor nem. Semmi baja nem volt ettől a fiamnak, nem kell állandóan úton lenni velük. Bent is lehet játszani. Télen meg már 4-kor sötét lesz, úgyhogy nem is igen lesz más választás.
2015. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ebédet at teszed 12re és kettőkor felkelted -máris van idő jatszoterezni
2015. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

12-kor lenne ebéd, de örülök, ha addigra hazaérünk és akkor még melegíteni, átöltözni leehetős ruhába..

általában a tízóraiját útközben oldom meg

2015. okt. 6. 17:34
 4/10 A kérdező kommentje:

de köszi első, akkor nagyon nem aggódok.


de jöhetnek még válaszok, más hogy csinálja/ta?

2015. okt. 6. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj ha nem mentek le, azt csináljátok és úgy ahogy nektek jó. A lényeg, hogy fejlődjön, és legyetek boldogok. Senkinek se jó az ha túl fáradt vagy vagy ha ideges stb.
2015. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az átöltöztetni le evös ruhába részt hagynám ki csak egy elökét kötnék elé és kész 1 kor ebéd 3 kor kelteném és uzsi és séta .
2015. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi ez a mánia sokaknál, hogy állandóan úton kell lenni egy gyerekkel. Mi is lakótelepen lakunk és látok anyukákat akik mindennap reggeltől estig úton vannak. Miért lenne baj ha otthon is játszik a gyerek? Annyi mindent lehet otthon is játszani velük amit élvez, amiből tanul. Szerintem abszolút nem gond hogy nem rángatod el délután megint, főleg ősszel, télen csak azért mert muszáj.
2015. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyereket felkelteni az álmàból, amiatt hogy meg legyen a napi két séta? Én ettől fontosabb dolgok miatt sem keltem fel. Ha belegondolok, hogy engem valaki kirángat az ágyból hogy sétáljak biztos elküldeném a francba.
2015. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha nem mentek minden nap kétszer, de majd tapasztalni fogod, hogy ahogy egyre időseb lesz a gyermeked, úgy kell majd egyre előbbre hoznod az alvását és az ébredését ahhoz, hogy este időben elaludjon. Én picit későinek érzem azt, hogy délután 5-kor még alszik. Ehelyett valóban hamarabb kellene ebédelni és ágyba tenni, akkor hamarabb ébredne és maradna idő délutáni elfoglaltságokra is. A fiam 2,5 éves, Vele délután is menni kell, mozognia kell, különben este nagyon kínlódva alszik el. És fél 4-nél tovább nincs alvás. De ehhez legkésőbb fél 2-kor alszik.

Azt észreveszem rajta, ha olyan napja van, hogy jólesik bekuckóznia délután és otthoni játékokat játszani, de egyébként megyünk. Talán napi másfél óránál többre lenne szüksége a szabadban már egy ekkora gyermeknek. De természetesen úgy csináld, ahogyan nektek és főleg a gyermekednek jó. Mondjuk ha ő igényelné, és csak a te fáradtságod miatt nem mentek, akkor azt gondold át!

2015. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első gyerkekkel nagyjából így volt a másfél éves kori napirendünk, csak lassacskán áttoltam az ebédet 12-12.30 közé, így egykor már aludt. Legkésőbb 3 -fél 4-kor kelt, játék-uzsi stb és 5 körül kimentünk levegőzni. Mindig, amikor csak az időjárás engedte, tehát kis esőben is gumicsizma stb, persze nem szélviharban meg jégesőben. De ő imádott kint lenni, kellett neki az esti jó alváshoz.

A második gyerek némileg megborította a dolgokat, de ahogy lehetett összehangoltam annyira a napirendet, hogy igenis beleférjen a délutáni levegőzés is. Később a bölcsiből-oviból hazafelé iktattunk be játszóterezést/parkozást és hat körül értünk haza együtt. Ez nagyjából meg is maradt, most elsős a nagyobb, 5,5 a középső és 2 éves a kicsi, összeszedem őket uzsi után és irány a park. Ha olyan nap van, hogy valamiért kimarad, akkor este alig bírok velük, tiszta zizik és nehezen is alszik el a két kisebb (a nagy kidől mert leszívja a suli, újdonság neki ez a fajta leterheltség)

Szóval nálunk így van, de nyilván mindenkinek magának kell kitapasztalni azt ami számukra ideális. Az ingerszegénység nem a séták meglétén múlik, otthon is lehet tartalmas dolgokat csinálni, és igazából én azt tapasztaltam, hogy a gyerek habitusán is sok múlik. nálunk pl a középső egyszerűen mozgásmániás. Ő konkrétan megzakkan, ha nincs meg a szükséges energialevezetés és ezt itthon egész egyszerűen képtelenség megoldani. Van, hogy két órán keresztül rohan és ugrál egyfolytában, míg a tesók hintáznak stb. Vele kicsiként sem lehetett megcsinálni, hogy ne vigyem le, mert míg én mittomén kávézgatok, ő kb szétbontja a lakást. szóval gyerekfüggő is, hogy mire van szüksége. ha nektek ez így jó, akkor oké, ha úgy érzed jó lenne neki több mozgás, akkor pici napirend variálással máris megtudod oldani. Lehet, hogy érdemes lesz kipróbálni aztán meglátod... bár mostmár korán sötétedik sajna, de azért öttől hatig még csámborgásra alkalmas az idő remélhetőleg pár hétig.

Nem tudom mikorra tervezed a közösségbe adást, de bölcsiben-oviban háromnegyed 12 -12 körül ebéd és utána fél egykor kb alvás, úgyhogy szokták javasolni, hogy szoktassuk át előtte őket erre, megkönnyítendő az integrálódást.

2015. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!