Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Találgatna velem valaki, hogy...

Találgatna velem valaki, hogy mit jelenthet ez a "szó"?

Figyelt kérdés

Egy hete töri a fejét az egész család és nem jövünk rá.

17 hónapos, még nagyjából 10 szó(kezdemény) a szókincse. Egy része állathang, de azok egyértelműen beazonosíthatóak és akkor használja, ha az adott állatot látja.


Most bejött egy új "szó" és már idegesít, hogy négyen nem jövünk rá: KO! (angol nyelvterületen inkább úgy írnám, hogy "kwa", de ezt az angolul tudók kedvéért mondom, a gyerek magyar nyelvű környezetben él.


Amire eddig mutatva mondta: játkai, pólóm (egyszerű, fekete póló), gomb, porszívó, mobiltelefon, apja, nappali egyik sarka...

Talán így már érthető a tanácstalanságunk, mert semmi közöset nem találunk azokban, ami szerinte "ko!".


Az apja tippje szerint azt jelenti, hogy "érdekes".


2015. okt. 11. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát... talán "jó"?

Amúgy vannak olyan szavaik ,amikre soha nem jövünk rá, mit jelent. Fiamnak: dudi, biotvákol.

Mindig mondja, hogy dudizik, de az óbégatáson kívül akkor mást nem csinál. Meg hogy a buszos bácsi biotvákol. :D De arra sem jöttünk rá, hogy mit jelent. Annyit lehetett kiszedni belőle, hogy senki más nem tud biotvákolni, csak a buszosbácsi. :)

2015. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A "j" hangot ki tudja ejteni... így is lehet, hogy mégis "k"-nak mondja?


Ja, van még egy rejtélyes szó: "Ági". Első blikkre egyszerűnek tűnhet, mert engem hívnak így. Viszont nem rám használja. Ezt is random kiabálja. Ha az apja megkérdezi, hogy "Hol van Ági?", soha nem mutat rám. A "Hol van anyu?" kérdésre viszont igen.


Tehát nem engem jelöl az ágival.

2015. okt. 11. 13:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Esetleg "kell"?
2015. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hm, ez is jó felvetés.


Elvileg a "kellt" jelenleg úgy kommunikálja, hogy erőlködő hangot ad és nyújtózkodik a kívánt tárgy után.


A "ko", pedig olyan helyzetekben fordul elő, amikor semleges a hangulata, csak "véleményez" valamit. Pl. a pólómra mutogatott, hogy "ko", aztán ment a dolgára.

Vagy az apjára rámutatott (ölében ült), hogy "ko". Kijelentő módban mondja hangsúly alapján.


Hasonló hangsúllyal mondja,hogy "fa", de akkor az ablak felé mutogat és tényleg fát jelent.

2015. okt. 11. 14:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam ko" helyett go"-t mondott,hasonlot mint a tiéd,de ö a tárgyak nevére volt kiváncsi.Tehát amire rámutatott mondani kellett nevét.Nem lehet nálatok is valami hasonló?
2015. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvzseni, es ez egy atfogo szo minden altala kimondhatatlan dologra😃.

Pl az en fiam minden gyerekeket "tititinek" hivott. 😃

2015. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

:-) De cuki!

17 hósan esélyes lehet az "akarom" ,hm?

2015. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5- ös, ebben lehet valami! Mert már ez is vita tárgya volt, hogy van, aki szerint ko, van aki szerint go.


Bár, amikor elmutat a nappali túlvégébe, akkor bajban vagyok, hogy pontosan mire mutat? Fal, bútor, X fajta játék, levegő? :)

2015. okt. 11. 20:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is arra tippelnék, hogy a tárgy nevére kíváncsi. Nálunk ez a "dé" és nagyon erős kérdő hangsúllyal.16 hónapos
2015. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, hogy a helyes megfejtés tényleg az volt, hogy az adott tárgy nevére kíváncsi.

Ma reggel egy percig a bejárati ajtónál kellett várakoznia (eddig nem volt ilyen), így rögtön körbemutogatott az új dolgokra, hogy "ko". A kaputelefon lógni szokott, hogy ne csöngessenek be, pont elérhető magasságban. Amikor a "ko"-ra mondtam, hogy az kaputelefon, egyből a füléhez emelte és hallózott.

De túlestünk a hevederzár bemutatásán is :)

2015. okt. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!