Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek érzékeny a gyermeke,...

Akinek érzékeny a gyermeke, könnyen elsírja magát, hogy érzi magát az iskolában, nem éri ez miatt kiközösítés?

Figyelt kérdés
Kisfiam még ovis, 7,5 évesen megy majd oviba, jövőre. Pont az érzékenysége miatt maradt vissza. Alapjába véve bátor, voltunk már iskolacsipegetőn is, bátran leült az idegenek közé, mi meg átmentünk a másik terembe az igazgatónénivel. Nem keresett jól érezte magát, magabiztos volt. Csak a sírdogálás ne lenne. Habár oviban sem sír,csak nagy ritkán könnyezik ha sérelem éri, vagy csendben elvonul egy picit. Csak itthon sírja el magát nagyon könnyen. De inkább este, amikor már fáradt, vagy nyűgősebb napja van. Sokat beszélgetünk róla, hogy nem kell ennyire szívére venni a dolgokat. Nagyon féltem, iskolában már kegyetlenek tudnak lenni a gyerekek a gyengébbel szemben.
2015. okt. 19. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az már biztos hogy kegyetlenek tudnak lenni. A kisfiam is ilyen volt visszahúzódó, csendes, magának való az oviba. Könnyen elsírta magát. De amikor a suliba került igaz ő novemberi teljesen megváltozott. Igaz soha nem lesz a középpontba a nagyszájúak között de legalább el van. Most 9. osztályos már megvan a haveri köre. Nagyon féltettem hogy mi lesz vele az új iskolába simán ment a beilleszkedés. Úgy hogy van idő az iskoláig addig sokat változhat.
2015. okt. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

attól függ, milyen közösségben, de általában az ilyen esetekben nem kiközösítésnek nevezném, hanem talán saját magát zárja el a többiektől a sértettség miatt.

legalábbis én is ilyen voltam, és én is sokáig kiközösítésnek éltem meg ezeket a helyzeteket, csak idővel vettem észre magamon, hogy nem vagyok a legbarátságosabb személyiség, de mindig másra fogtam.

iskolás korában már, gondolom, amikor érettebb gondolkodással bír, mindenképp beszélgetni kell vele, esetleg ilyen helyzetekben megértetni vele, hogy "miért sértegetik", vagy mi a helyzet, gondolom, ha csak annyit kap, hogy "ne sértödjön", attól még nem érti meg.

pl. talán nem veszi észre, ha egy olyan gátlástalanabb közösségben van, hogy nem csak vele "viccelődnek", vagy veszekedés problémája is bárkit érint, van úgy, hogy aki ezt nem veszi észre, az folyton az áldozat szerepébe éli bele magát. Vagy bármilyen helyzetet átlehet látni.

vagy megpróbálni megértetni vele a helyzetet, olyan szempontból, hogy milyen oka lehetett rá annak aki megsértette. Legalábbis és a puszta "ne sértödj meg/ne sírj" bíztatást nemgyakran látom megoldásnak:D

Gyakran olyan is van, hogy valamennyire elmagyaráznak neki valamit, hogy empátiára bírják, de nem érti meg eléggé, nem fogja fel, pedig fontos, hogy ne abban a tudatban éljen, hogy őt bántani akarják

2015. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En is nagyon erzekeny vagyok, es hogy oszinte legyek az elso eveket teljesen tragikusnak eltem meg. Emlekszem ejjelenkent gyakran sirtam magam alomba, amit senkinek se mertem elmindani...de. A mondas igaz; "ami nem ol meg, az megerosit".

3.-4. osztalyban egeszen megedzodtem, habar a sertodekenyseg megmaradt mai napig...

Az en anyukam is sokat aggodott; ami inkabb felelmet es szorongast kelltett, nem pedig biztonsagerzetet amelyre igazan szuksegem lett volna. Probalj megerto lenni; ha a fiad ep beszamol arrol, hogy X. igy meg ugy, mikozben o a hibas, hagyd, hogy aludjon ra egyet es utana szembesitsd vele, mivel azt ugy elne meg, hogy " Nem csak X es a vilag, hanem anyukam is ellenem van".

Es (szerintem) meg mindig jobb ha valaki tul erzekeny mint a kegyetlenseg.

2015. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!