Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha a 6 éves (elsős,...

Normális, ha a 6 éves (elsős, fiú) unokatestvéremet még etetik, felkockázzák a húst neki, és a minimálisan hideg innivalót megmikrózzák neki? csak szerintem sok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

A gyerek ki fogja szolgáltatni magát, amíg a szülők szolgálatkészen ugranak neki. Normális a gyerek részéről, hisz tökéletesen manipulálja a szüleit és működik. Itt ami nem normális az az, hogy a szülők nem képesek nemet mondani és önállóságra szoktatni a gyereküket.


A legjobb benne: semmi közünk hozzá. Úgy élnek, ahogy nekik jó. Ismertem olyan húsz évest is, akinek így tették ki a kaját az asztalra, és ha nem volt felvágva, még bunkó módon reklamált is. Anyuka meg ugrott és csinálta. De ez az ő pszichológiai zavara. Nem az én életem, és nincs jogom beleszólni.

2015. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is van egy 6 éves unokaöcsém, és ő is el van látva, ha persze magának szúrja fel a falatokat. Sőt, a család bármely tagját szívesen kiszolgálom az igényeiket figyelembe véve: a fogatlan rokonokat nem kínálom grillázzsal, a betegnek meg nem adok jeges limonádét inni.


Ettől még nem lesz életképtelen, a pudingokat, csokikákat már most is nagyon szorgalmasan bányássza a hűtőből :) Majd ha nagyobb lesz, akkor készít magának elő főtt ételt is.

2015. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Amíg elé teszik, ez van.

Van egy rokonom, aki 28 évesen költözött el otthonról. Addig az anyja elé tette a kaját! Minden nap. Reggel, délben, este... Amúgy nem lett semmi baja, vagyis nem halt éhen, miután elköltözött. Kénytelen volt magáról gondoskodni. De amíg megteheti az anyjával, addig meg is teszi.

Én azért leszoktatnám erről a gyerekemet.

2015. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudnád mennyi felnőtt férfinek készíti ki a felesége a gatyáját, meg a zokniját. Rosszabb esetben az anyja.
2015. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint én nagyon gáz vagyok. 6 éves a lányom, és ha kéri akkor felkockázom neki a húst (esnek ki a fogai, nem egyszerű neki a rágás egyébként). Hideget én sem engedek ilyen időben inni neki. Etetni már nem kell szerencsére. Biztosan nagyon rossz anya vagyok, de ez van :)
2015. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jajj most az én 6 évesen is babát játszik :) lehet akkor ez élettani sajátosság? fürdetni kell, neki is fel kell vágnom a húst, ma azzal állt elő, hogy mossam már meg neki a fogát! :D tegnap az oviban azt kérte, hogy öltöztessem én fel őt, mert fáradt :D

esküszöm 3 évesen 100x önállóbb volt mint az utóbbi napokban :)

2015. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nemreg a szomszedomnal voltam ebedelni, rantott hus volt. A szomszedomnak van ket felnott fia, a kisebb is lassan 30 eves lesz ( mindketto otthon lakik meg, felnott ferfiak)

Mikor szedett egy hust a " gyerek " megszolalt, hogy Anya, vagd mar fel a husomat! Az anyja ugrott es felkockazta neki.


Ugyhogy en nem aggodnek egy 6 eves miatt :)

2015. okt. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy etetik? Szó szerint megetetik? Az túlzás. De a hús felvágása még elmegy, főleg ha olyan fajta a hús, nem mindegyikkel boldogul egy ekkora gyerek. A mikrózással és speciel nem értek egyet, én inkább nem hűtöm az üdítőt. De azt nem tudhatod, hogy miért van erre szükség, vannak gyerekek, akiknek tényleg érzékeny a torkuk a hidegre, én is ilyen voltam/vagyok, nem is iszom hideget, rögtön beteg leszek. Talán ő is ilyen. A gyerekeimnek én sem adok hűtött italt.
2015. okt. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5,5 lányomnak én is felvágom csikokra hust ha kell ,mikrozni innivalot nem mikrozunk mert hideg ital nem iszunk .
2015. okt. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden felnőtt úgy, és annyira lesz a gyereke cselédje, ahogy neki jólesik. Az én elvárásom csak annyi, hogy emiatt ne panaszkodjon, mert ő az oka...

A most 6 éves kisfiamnak most tanítom a kés használatát. A virslit például már egyedül is nagyon ügyesen darabolja. Na, a rántott hús van, hogy majdnem rajtam is kifog, ilyenkor nagyokat kacagunk, és békésen megkönnyebbülünk, amikor mégiscsak sikerül úgy, hogy én is fogom a kést tartó kezét, és besegítek a nyiszálásba.


"Élj úgy, hogy holnap meghalsz"

Amit ma megtaníthatsz a gyermekednek, ne halaszd holnapra!

2015. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!