Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes szülők miért teszik le...

Egyes szülők miért teszik le szinte egész napra a kisbabájukat a TV elé? Eszükbe se jut, hogy ez milyen veszélyes?

Figyelt kérdés

2015. nov. 9. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Már megint egy nagyon provokatív kérdés! Ennek mi értelme? Egyébként honnan tudod, hogy akinek épp a tv előtt van a gyereke az ott van egész nap??? Másik, milyen , mekkora kisbabákra gondolsz? Milyen veszélyes, kedves kérdező??
2015. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Onnan tudom kedves agresszív válaszoló, hogy a testvéremékről van szó. Ahogy hazahozták a babát a kórházból lerakták a bebe tv elé, és ez így ment az első 4 évben.. a gyerek csak akkor tud enni, ha megy közben a tv, és ha ki van kapcsolva valahol, akkor addig megy amíg be nem dugja neki valaki, és addig hisztizik amíg be nem kapcsolják.. 5 éves és kezelhetetlen..
2015. nov. 9. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha a testvéredékről van szó, miért tőlünk kérdezed az okát? Honnan tudnánk? Kérdezd meg inkább őket!
2015. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, ők a legjobb szülők világon, és bármi ilyesmit kérdezek akkor bántom őket..nem is értem minek kell a gyerek, ha nem akarunk foglalkozni vele..
2015. nov. 9. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez így elsőre tényleg csak egy provokatív kérdésnek tűnt. (egy provokatív költői kérdésnek..:))

Szerintem egy kisbabának nem való a TV. A szülőnek kellene vele foglalkozni, játszani vele, szeretgetni, stb. Azt persze nehéz elképzelni, hogy valóban egész nap a TV előtt lenne a kicsi, engem legalábbis nem vinne rá a lélek, hogy egész napra a TV elé rakjam...ha így tennék, az azt jelentené, hogy szültem egy gyereket, de minek? Ha egyszer a lehető legkevesebbet sem foglalkozok vele, akkor mi értelme volt? Ha viszont tényleg így van, gondolom már jelezte valaki nekik, hogy ez nem igazán van rendjén, nem? Ha esetleg szóltál már nekik emiatt, nem gondolkozott el rajta?

2015. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Jaj, bocsi, most látom, hogy már szóltál nekik...szerintem az a baj, hogy valójában nem szólhat bele az ember, hogy más hogyan törődik a gyerekével, maximum durva eszközökkel tud élni, családsegítő, vagy nem tudom, milyen hivatal felé lehet jelezni a teljes érzelmi elhanyagolást. Az ovinak nem tűnik fel ez az egész? Vagy ott szépen eljátszik TV nélkül is?
2015. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóltam az anyukának, azt mondta, hogy ő is egész gyerekkorában a tv. előtt ült, és nem lett tőle semmi baja..egyébként elhiszem, hogy nehéz elképzelni, hogy egész nap a tv. előtt van a gyerek..de tényleg így van. Se nem olvasnak neki, se nem rajzolnak..semmi ilyesmit nem tud a gyerek, csak kb. rombolni..
2015. nov. 9. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem a tv veszélyes, hanem az elkényeztető szülő.

Keresztlányom is nézte a baba tv-t, meg mindenféle mese DVD-t. Most 5 éves, semmi gond vele, mert közben nevelve is volt.

Fiam 2,5 éves, szinte egész nap megy a tv, vagy az M2, vagy amit én akarok nézni. Nem igen érdekli, hosszú ideig nem ül meg előtte. De ha ki van kapcsolva, akkor sem problémázik. Ha hisztizne, akkor kezelném a hisztijét, és leállítanám.


Szóval nem a tv a gonosz, ha következetlenek a szülők...

2015. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is van ilyen ismerősöm ,egyedüálló fiatal nő.A kisfia egy hatalmas tv előtt ült egész eddigi életében.Odatolta a babakocsit ,odatette a keretes járókát.A fiú 3 éves és annyit tud mondani ,hogy "nyam nyam" ,ezt is csak ha éhes.Arról nem beszélve ,hogy chipset meg cukrászdai süteményeket eszik minden nap ,meg csak agyoncukrozott gyümölcslevet iszik.Teljesen antiszociális ,más gyerekek egyáltalán nem keltik fel az érdeklődését.Anyuka meg teljesen odáig van ,hogy milyen jól tartja a fiát ,soha semmiért nem kell rászólni (mert nem érdekli semmi).Hát sokat nem lehet tenni ,nem szólhatunk bele amíg közvetlen veszélybe nincs a gyerek.
2015. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért mert így megül a gyerek és közben nem kell vele foglalkozni. egyszerűbb mint pl egy mesét olvasni.
2015. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!