Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumisüveg függő a 2.5 éves...

Cumisüveg függő a 2.5 éves fiam. Szoktassam le ovi előtt vagy az ovitól várjam a csodát?

Figyelt kérdés

2.5 éves a kisfiam, nagyon szépen iszik pohárból is de csak ha van kedve, igazából egész nap cumisüvegből iszik. Nem csak azért iszik mert szomjas, neki ez olyan mint más gyereknek a cumi, ezzel alszik el, ez nyugtatja meg ha ideges-nyűgös stb...

Próbáltam már elvenni tőle de akkor világvége van, bármit megtudok vonni tőle, a hiszti sem érdekel mert tudom kezelni, de a cumisüveg legalább olyan fontos neki mint én. Tanácstalan vagyok, szívem szerint elvinném januárban így oviba és majd ott rájön hogy más gyerek nem cumizik akkor talán ő is abba hagyja. Jó ez így vajon? Vagy az ovi előtt vegyem el tőle? Azt hogy hogyan, még nem tudom... :D


2015. nov. 10. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ovitól függ. Oviban pohárból isznak, biztosan nem fognak vele kivételezni, de ha látja a többi gyerek is abból iszik, neki is természetes lesz.

Alváshoz lehet bevinni alvókát, esetleg neki a cumisüveg lehet az alvóka majd ott.

Ha már beírattad, és jársz oda ismerkedni, akkor kérdezd meg, hogy állnak a témához.

2015. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát oviban az elalváshoz sem fogják engedni a cumisüvegezést, és ha akkorra halasztod a leszoktatást, csak még jobban megnehezíted a beszokást az óvodába, amei pedig enélkül is épp elég trauma... Nem spórolhatod meg magadnak ezt a melót, nem várhatod a csodát az óvodától.


Sokan ugyanezzel küzdenek cumi-témában, ha keresgélsz itt a kérdések közt, biztos találsz jó ötleteket.


Ezért nem tudok egyetérteni azzal az állásponttal, hogy "majd leszokik a gyerek magától, ha akar". Ezzel csak elodázza a szülő a problémát és elhárítja magáról.

2015. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban nem egyszer láttam cumis gyerekeket.
2015. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is azt mondták, hogy ők nem fogják leszoktatni a gyerekeket a cumiról, alvókáról....az a szülő feladata
2015. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom is ilyen volt ,az oviba ugyan nem vitte ,de 3. osztályos koráig otthon cumiból ivott ,mert a szüleit nem zavarta.Nem is lenne ezzel gond ,csak a fogai olyanok ,hogy a pókot kiharapná a sarokból ,ezt helyrehozni nem lesz egyszerű.
2015. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az óvodában rá fogok kérdezni. Természetesen nem azt vártam, hogy majd az óvónők megoldják, ők szoktatják le, inkább úgy értettem hogy az óvodai környezet (gyerekektől látja hogy ők nem isznak cumisból) majd jó hatással lesz rá.
2015. nov. 11. 10:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló kérdést írtam ki pár napja, de továbbra is tanácstalan vagyok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altata..

2015. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andi80018 ***** válasza:

Mivel nemsoká megy oviba, akkor bevállalnám, hogy elveszem, és pár napig hisztis lesz, elvonási tünetei lesznek. Ott kulacs lesz, legalábbis nálunk az van, abból kell inni. Vehetsz neki azt is, abból igyon. Sima cumit is használ még?


Igazából tök gyorsan átállnak, a fiam is nagy cumis volt ,egyik nap elvettük tőle,elég zizi volt pár napig,de utána megszokta és kész. 2,5 évesen vettük el tőle.

Viszont 19 hónaposan nem kell még elvenni, hát hol van még az ovis kortól, szerintem az még ráér. De ki lehet itt is próbálni, hogy elveszitek és kész. Nem kell ennek nagy feneket keríteni, én sem hittem, hogy valaha leszokik,mégis egy hét se kellett, és már nem kérte.

2015. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából más választásom nem lesz, el kell tőle vennem, de a szívem fog megszakadni érte. Fél éve egyszer megpróbáltuk, fél napot bírtam, annyira sírt, nem hisztizett, sírt, keservesen. Kereste mindenhol, szinte könyörgött hogy adjam neki vissza. Fél nap múlva is azért kapta vissza mert a sok sírástól már teljesen kifulladt.
2015. nov. 13. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, a 19 hónapos anyukája.

Még várok vele akkor. Én is próbáltam, hogy elveszem tőle, de annyira sírt, hogy visszaadtam neki.

Ő még kicsi, hogy csak úgy hirtelen elvegyem tőle,

2 éves kora körül megpróbáljuk újra.

2015. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!